Sony HD-CT100: levný a skladný prostorový zvuk?

23. května 2008
TWEET SDÍLET

Novinku představila společnost Sony v Japonsku. Systém HT-CT100 se skládá z jediného štíhlého a dlouhého centrálního reproduktoru (800 x 65 x 68 mm) a štíhlého vysokého subwooferu (160 x 360 x 500 mm). Díky třem měničům o rozměrech 40 x 70 mm dokáže centrální jednotka vytvořit virtuální prostorový zvuk. Subwoofer má vestavěn zesilovač Sony S-Master. Celkový výkon bude 250 W (3x 50 W + 100 W sub.).

Pro připojení zdrojů zvuku slouží trojice HDMI konektorů, trojice optických digitálních vstupů a jeden koaxiální digitální. O výstup obrazu se postará také HDMI. Vestavěné dekodéry jsou Dolby Digital a DTS, Dolby Pro Logic II, optimalizaci pro konkrétní sledovaný pořad či film se postarají zvukové režimy standard/film/hudba/sport atd. Cena systému, který na trh v Japonsku přijde v polovině června je 50 000 ¥ (8 000 Kč). Kdy dorazí systém do Evropy není známo.

Pokud se systém dostane i k nám, při nízké ceně a malých rozměrech se určitě setká se zájmem majitelů plochých televizorů, zejména pokud mají LCD či plazmový televizor namontovaný na zeď.

Klepněte pro větší obrázek 

Zdroj: impres

Určitě si přečtěte

30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

V roce 2017 Samsung přišel se svojí QLED řadou televizorů, tedy Quantum Dot LCD TV. Postupně tuto prémiovou řadu rozšířil a doplnil o 8K. Letos Samsung posílil řadu 8K QLED televizorů a designem ji odlišil, chlubí se prakticky bezrámečkovým vzhledem.

38 Jaromír Puk