Sony HT-G700: soundbar s Dolby Atmos nabídne 7.1.2 virtuální 3D zvuk a zajímavou cenu

12. května 2020
TWEET SDÍLET

Soundbary s Dolby Atmos už přestávají být dražší a exkluzivní záležitostí, ukázkou je nový soundbar Sony HT-G700, který má ohlášenou cenu 450 Euro (zhruba 12 000 Kč)

Klepněte pro větší obrázek

Novinka je 3.1 kanálová, nicméně pomocí Vertical Surround Engine přední tři reproduktory soundbaru dokážou vytvořit virtuální 7.1.2 kanálový 3D zvuk, kdy systém dopočítá chybějící horní a zadní fyzické reproduktory. Sony přitom uvádí, že signálový processing je proti loňskému 2.1 kanálovému modelu HT-XF9000 vylepšený a virtuální prostorové pole ozvučí širší prostor. O novinky se Sony dle svých slov zaměřilo právě na co nejširší zvukový surround efekt; o vylepšení čitelnosti dialogového kanálu se postaral přidaný dedikovaný centrální měnič.

Klepněte pro větší obrázek

Pro připojení poslouží HDMI eARC konektor, umí tedy přenést Dolby Atmos a DTS:X přímo z televizoru, nechybí však ale ani podpora propojení přes Bluetooth 5.0, optický vstup, či druhý HDMI vstup pro přímé připojení 4K Blu-ray přehrávače.   

Pokud bude zdrojový zvuk pouze stereo (typicky pokud máte starší TV s ARC výstupem), tak stačí stisknout tlačítko Immersive AE (Audio Enhancement) a stereo přepočítá rovnou na 7.1.2 kanálový zvuk.

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavé také je, že Sony nabízí i režim S-Force PRO, který "zvedne" zvukové pole výše – to má být vhodné pro velké úhlopříčky televizorů (55" a více). A samozřejmě nesmí chybět ani oblíbené režimy jako Cinema, Music, Noc, či Hlas. O pořádné basy se postará bezdrátový subwoofer, celkový udávaný výkon je 400 W.  

Prémiové soudbary Sony (modely HT-ST5000, či HT-ZF9) nabízejí výborný zvuk Dolby Atmos, pokud Sony dokáže podobnou kvalitu nabídnout u modelu Sony HT-G700, tak se máme na co těšit.

Zdroj: Sony

Témata článku: Soundbar, Dolby Atmos, Sony, DTS:X, eARC, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Technisat Digipal T2/C DVR: více než příjem stanic [test DVB-T2 set-top boxu]

Přechod na nový systém DVB-T2 (s nutností podporovat kodek H.265/HEVC) při příjmu digitálního pozemního vysílání je v plném proudu a my přinášíme test samostatného set-top boxu, který by leckomu mohl padnout do oka.

25 Alexandr Bray

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk