10
Fotogalerie

Sony HT-G700: soundbar s Dolby Atmos nabídne 7.1.2 virtuální 3D zvuk a zajímavou cenu

Soundbary s Dolby Atmos už přestávají být dražší a exkluzivní záležitostí, ukázkou je nový soundbar Sony HT-G700, který má ohlášenou cenu 450 Euro (zhruba 12 000 Kč)

HT-G700_Lifestyle03_withWave_-Large.jpg

Novinka je 3.1 kanálová, nicméně pomocí Vertical Surround Engine přední tři reproduktory soundbaru dokážou vytvořit virtuální 7.1.2 kanálový 3D zvuk, kdy systém dopočítá chybějící horní a zadní fyzické reproduktory. Sony přitom uvádí, že signálový processing je proti loňskému 2.1 kanálovému modelu HT-XF9000 vylepšený a virtuální prostorové pole ozvučí širší prostor. O novinky se Sony dle svých slov zaměřilo právě na co nejširší zvukový surround efekt; o vylepšení čitelnosti dialogového kanálu se postaral přidaný dedikovaný centrální měnič.

HT-G700_fronttop_skeleton-Large.jpg

Pro připojení poslouží HDMI eARC konektor, umí tedy přenést Dolby Atmos a DTS:X přímo z televizoru, nechybí však ale ani podpora propojení přes Bluetooth 5.0, optický vstup, či druhý HDMI vstup pro přímé připojení 4K Blu-ray přehrávače.   

Pokud bude zdrojový zvuk pouze stereo (typicky pokud máte starší TV s ARC výstupem), tak stačí stisknout tlačítko Immersive AE (Audio Enhancement) a stereo přepočítá rovnou na 7.1.2 kanálový zvuk.

HT-G700_forGWT-thumbnail-Large.jpg

Zajímavé také je, že Sony nabízí i režim S-Force PRO, který "zvedne" zvukové pole výše – to má být vhodné pro velké úhlopříčky televizorů (55" a více). A samozřejmě nesmí chybět ani oblíbené režimy jako Cinema, Music, Noc, či Hlas. O pořádné basy se postará bezdrátový subwoofer, celkový udávaný výkon je 400 W.  

Prémiové soudbary Sony (modely HT-ST5000, či HT-ZF9) nabízejí výborný zvuk Dolby Atmos, pokud Sony dokáže podobnou kvalitu nabídnout u modelu Sony HT-G700, tak se máme na co těšit.

Zdroj: Sony

Určitě si přečtěte

Články odjinud