14
Fotogalerie

Sony HT-S40R: nový soundbar za rozumnou cenu nabídne 5.1 kanálový zvuk a bezdrátové zadní repro

Loni Sony začalo prodávat zajímavý soundbar Sony HT-S20R – za výbornou cenu necelých 6 000 Kč dostane člověk kompletní 5.1 kanálový zvuk. V recenzi jsme ho pochválili, dokonce se dostal i do našich tipů na nákup. Velmi nízká cena však i zápor – zadní repro a subwoofer, vše je drátové. 

Úspěch pravděpodobně Sony přivedl na nápad přidat do nabídky podobně řešený 5.1 kanálový soundbar, ale s vyšším výkonem a bezdrátovými reproduktory. Nese označení Sony HT-S40R a má oficiálně stát 9 990 Kč. 

Systém nabídne 600 W výkonu, Bluetooth 5.0 poslouží pro streamování hudby nebo k bezdrátovém připojení televizoru. O pořádný prostorový zvuk 5.1 se postará Dolby Digital, jeden HDMI ARC vstup zajistí připojení k televizoru, nechybí ani optický digitální vstup pro další zdroj zvuku, je zde i analogový a USB vstup. 

Přední soundbar se stará o 3 kanály, tedy pravý, levý a středový, samostatný subwoofer se postará o pořádné basy. Dva zadní reproduktory se připojí k bezdrátovému přijímači a zesilovači. Celek tak vytvoří plnohodnotný 5.1 kanálový zvuk, zadní zvuky tak skutečně půjdou zezadu a nebudou pouze naznačeny, jak se tomu děje u většiny soundbarů s virtuálním prostorovým zvukem. 

Jak jsem již zmínil, HT-S40R nabídne plný prostorový 5.1 kanálový zvuk Dolby Digital, nejde tedy o Dolby Atmos (3D zvuk s horním zvukovým polem v této ceně nenajdete, pokud ano, tak je pouze virtuální, bez zadních reproduktorů). 

Systém nabídne zvukové režimy Kino, Hudba a Standard, případě Auto, který ideální režim vybere sám. K dispozici je i Voice pro zvýraznění hlasu a Noc pro decentnější zvukový projev při večerním sledování filmů. 

Systém jde do prodeje v květnu, jak bude k dispozici, tak ho otestujeme a už předem můžeme říct, že výbava vypadá velmi dobře a zjevně půjde o výbornou, cenově velmi zajímavou alternativu pro toho, kdo chce doma plnohodnotný filmový prostorový zvuk.  

Zdroj: Sony

Určitě si přečtěte

Články odjinud