Sony KD-55XH9505: Moderně, digitálně, s Androidem a stabilně [test 4K HDR LCD TV]

26. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Televizní, nejaktuálnější běžně dostupná platforma operačního systému Android TV (9 Pie), vplula do našeho testu na palubě lodi s označením Sony KD-55XH9505. Jak se elcédéčko s LED podsvícením povedlo, zjistíte v dalším textu.

Plusy

  • Kvalita obrazu a HDR
  • Precizně dávkovaná pohybová ostrost, vynikající a nepřepálená statická ostrost obrazu
  • Famózní virtuální prostor (HD/UHD)
  • Vynikající kvalita hlasového vyhledávání přes mikrofon (v ovladači s podporou češtiny)
  • Stabilita operačního systému
  • Vzhled s dvěma možnostmi umístění podstavce

Minusy

  • Neumí HDR 10+
  • Pouze jeden CI+ slot pro modul s kartou
  • Nemá podporu vychytávek pro hráče
  • Mikrofon na TV neumí česky
9/10
Hodnocení

55" 4K/UHD HDR LCD TV s Full Array LED podsvícením, které ho ovlivňuje v jednotlivých zónách pro navýšení kontrastu (dostupné jsou velikosti v rozměrech 49, 65, 75 a 85". U nich se však technická specifikace drobně liší). Kontrast chce vylepšit funkce X-Tend Dynamic Range Pro, aby černá byla tmavší a bílá zářivější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Osazený VA 10bit Triluminos displej se 100/120 Hz technologií produkuje přesnější a přirozenější barvy. Využívá technologii Object-based HDR remaster (analýza barvy objektů). Prostřednictvím svého algoritmu údajně docílí větší hloubky, detailnějších textur a realističtějšího obrazu. K ověření se nabízí další vlastnost panelu posilující kvalitu a věrnost barev při sledování z ostřejšího úhlu – X-Wide Angle. X-Motion Clarity™ navyšuje plynulost, jasnost a čistotu pohyblivých scén a objektů.

Řízením byl pověřen firemní procesor  X1™ Ultimate, který je 2x rychlejší než X1™ Extreme. Povýšením kvality přepočtu obrazu v nižším rozlišení se zabývá 4K X-Reality™ PRO s 4K databází. Rozlišení objektů optimalizuje technologie Object-based Super Resolution s věrnější reprodukcí textur. Zvuk vylepší Acoustic Multi-Audio. 9505 se nezalekne Dolby AtmosDolby Vision, HDR10 HLG.

XH95 pořídí záznam, upozorní na očekávaný pořad, přehraje videa z archivu HbbTV. Kromě Netflix Calibrated Mode, který byl vyvinut pro originální pořady Netflixu, tak aby byla zachována plnohodnotná studiová kvalita, lze řešit odchylku barev autokalibračním softwarem CalMAN®. Fajnšmekr připojí podporovanou sondu a využije nabízený software s generátorem vzorů.

V balení dostáváte nový podsvícený ovladač s mikrofonem. Moderní televizor podporuje moderní funkce - streamování… Apple AirPlay, Apple HomeKit, Chromecast, anebo přímé hlasové vyhledávání a ovládání. Chybět nesmí certifikovaná technologie Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac a Bluetooth verze 4.2.

Design, základní popis

LCD TV s LED podsvícením postavíte na dvojici tmavě stříbrných matných nožek, které dovolí dvojí montáž. Mohou lícovat s okrajem, anebo při jejich prohození a otočení, stojí blíže středu panelu. Řešení ocení majitelé mající užší stolek. Vyšší posazení bedny zase vyznavači externích soundbarů (teoretické zasunutí soundbaru pod TV). A abych nezapomněl. Vyšší postoj, stejně jako ploché nožky s bodovým dotekem na stolku, vyvolají radost na tváři hospodyňky, neustále odstraňující prach.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Šroubky jsou využity pro připevnění profilů k nožkám. Samotné připojení k hornímu polomatnému panelu učiníte pouhým zasunutím – bez šroubů. Temně stříbrná kovová krycí linka obepíná celý panel.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V dolní části se rozšiřuje černý krycí pruh. V jeho středu si nelze nevšimnout nápisu SONY a pod ním pulzuje stavový indikátor. Kousek vlevo od něho sídlí další signalizační led. Ta je spřažena zvláště s aktivitou mikrofonu. Oba signalizační prvky dokážete ovlivnit v jejich činnosti. Při oznámení události svícením, však neruší.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Sony, Recenze, DVB-T2, Dolby Atmos, 4K TV, Android TV, Dolby Vision, eARC, Spotify, IPTV, Skylink, HDR, LCD a LED, Smart TV, Satelit, HLG, Kuki, UHD, LED, H.265, HbbTV

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

V roce 2017 Samsung přišel se svojí QLED řadou televizorů, tedy Quantum Dot LCD TV. Postupně tuto prémiovou řadu rozšířil a doplnil o 8K. Letos Samsung posílil řadu 8K QLED televizorů a designem ji odlišil, chlubí se prakticky bezrámečkovým vzhledem.

38 Jaromír Puk

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jak levně připojit mobil v autě k napájení i reproduktorům

Jednoduché tipy na co se zaměřit a co vybrat, když chcete přehrávat hudbu z mobilu přes vaše autorádio.

32 Tomáš Holčík

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Ornella Muti, Laura Antonelli, Jane Birkin, Jacqueline Bisset, Farrah Fawcett, Maria Schneider a Sylvia Kristel aneb Bože, jak hluboko klesly Emmanuelly při Posledním tangu v Paříži. Odhalené scény slavných hereček.

Marek Čech

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk