Sony KD-55XH9505: Moderně, digitálně, s Androidem a stabilně [test 4K HDR LCD TV]

26. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Televizní, nejaktuálnější běžně dostupná platforma operačního systému Android TV (9 Pie), vplula do našeho testu na palubě lodi s označením Sony KD-55XH9505. Jak se elcédéčko s LED podsvícením povedlo, zjistíte v dalším textu.

Plusy

  • Kvalita obrazu a HDR
  • Precizně dávkovaná pohybová ostrost, vynikající a nepřepálená statická ostrost obrazu
  • Famózní virtuální prostor (HD/UHD)
  • Vynikající kvalita hlasového vyhledávání přes mikrofon (v ovladači s podporou češtiny)
  • Stabilita operačního systému
  • Vzhled s dvěma možnostmi umístění podstavce

Minusy

  • Neumí HDR 10+
  • Pouze jeden CI+ slot pro modul s kartou
  • Nemá podporu vychytávek pro hráče
  • Mikrofon na TV neumí česky
9/10
Hodnocení

55" 4K/UHD HDR LCD TV s Full Array LED podsvícením, které ho ovlivňuje v jednotlivých zónách pro navýšení kontrastu (dostupné jsou velikosti v rozměrech 49, 65, 75 a 85". U nich se však technická specifikace drobně liší). Kontrast chce vylepšit funkce X-Tend Dynamic Range Pro, aby černá byla tmavší a bílá zářivější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Osazený VA 10bit Triluminos displej se 100/120 Hz technologií produkuje přesnější a přirozenější barvy. Využívá technologii Object-based HDR remaster (analýza barvy objektů). Prostřednictvím svého algoritmu údajně docílí větší hloubky, detailnějších textur a realističtějšího obrazu. K ověření se nabízí další vlastnost panelu posilující kvalitu a věrnost barev při sledování z ostřejšího úhlu – X-Wide Angle. X-Motion Clarity™ navyšuje plynulost, jasnost a čistotu pohyblivých scén a objektů.

Řízením byl pověřen firemní procesor  X1™ Ultimate, který je 2x rychlejší než X1™ Extreme. Povýšením kvality přepočtu obrazu v nižším rozlišení se zabývá 4K X-Reality™ PRO s 4K databází. Rozlišení objektů optimalizuje technologie Object-based Super Resolution s věrnější reprodukcí textur. Zvuk vylepší Acoustic Multi-Audio. 9505 se nezalekne Dolby AtmosDolby Vision, HDR10 HLG.

XH95 pořídí záznam, upozorní na očekávaný pořad, přehraje videa z archivu HbbTV. Kromě Netflix Calibrated Mode, který byl vyvinut pro originální pořady Netflixu, tak aby byla zachována plnohodnotná studiová kvalita, lze řešit odchylku barev autokalibračním softwarem CalMAN®. Fajnšmekr připojí podporovanou sondu a využije nabízený software s generátorem vzorů.

V balení dostáváte nový podsvícený ovladač s mikrofonem. Moderní televizor podporuje moderní funkce - streamování… Apple AirPlay, Apple HomeKit, Chromecast, anebo přímé hlasové vyhledávání a ovládání. Chybět nesmí certifikovaná technologie Wi-Fi® 802.11a/b/g/n/ac a Bluetooth verze 4.2.

Design, základní popis

LCD TV s LED podsvícením postavíte na dvojici tmavě stříbrných matných nožek, které dovolí dvojí montáž. Mohou lícovat s okrajem, anebo při jejich prohození a otočení, stojí blíže středu panelu. Řešení ocení majitelé mající užší stolek. Vyšší posazení bedny zase vyznavači externích soundbarů (teoretické zasunutí soundbaru pod TV). A abych nezapomněl. Vyšší postoj, stejně jako ploché nožky s bodovým dotekem na stolku, vyvolají radost na tváři hospodyňky, neustále odstraňující prach.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Šroubky jsou využity pro připevnění profilů k nožkám. Samotné připojení k hornímu polomatnému panelu učiníte pouhým zasunutím – bez šroubů. Temně stříbrná kovová krycí linka obepíná celý panel.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V dolní části se rozšiřuje černý krycí pruh. V jeho středu si nelze nevšimnout nápisu SONY a pod ním pulzuje stavový indikátor. Kousek vlevo od něho sídlí další signalizační led. Ta je spřažena zvláště s aktivitou mikrofonu. Oba signalizační prvky dokážete ovlivnit v jejich činnosti. Při oznámení události svícením, však neruší.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, DVB-T2, 4K TV, Android TV, Dolby Vision, Skylink, Smart TV, IPTV, HDR, Recenze, Dolby Atmos, H.265, Kuki, LCD a LED, eARC, Sony, HLG, Spotify, UHD, Satelit, LED, HbbTV

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

17 Jaromír Puk

Jaromír Puk
VánoceBezdrátová sluchátka
Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

46 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

94 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

71 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

82 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

20 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět