Sony na CESu představí novinku – pravděpodobně MicroLED televizor

Japonská společnost Sony plánuje na každoročním veletrhu Consumer Electronics Show (CES), které se koná v USA v Las Vegas, představit "průlomovou prémiovou zobrazovací technologii". Přesné datum je 6. ledna.

S největší pravděpodobností to bude nový MicroLED televizor, přičemž první prototyp jsme mohli vidět už v roce 2012 na CESu i později na veletrhu IFA. Je třeba ale říci několik poznámek. Video uveřejnila divize Sony Professional Solutions, což napovídá něco nejen o cílovým zákazníkovi, ale také o ceně, ve které se bude novinka pohybovat. 

Svůj první MicroLED televizor s úhlopříčkou 110" plánuje představit i Samsung, očekávaná cena 150 000 dolarů ale naprosto jasně říká, že nepůjde o produkt pro běžného smrtelníka. Sony sice přímo o technologii MicroLED nemluví, ale s největší pravděpodobností půjde právě o ni. Na konkrétní informace a předpokládanou cenu si však budeme muset počat do ledna 2021.

Zdroj: FlatpanelsHD

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud