Sony: nejmenší videokamera s plným HD rozlišením na světě

Plné vysoké rozlišení hýbe světem a tak ani společnost Sony nezůstala pozadu a uvádí na trh novou kameru s malými rozměry a Full HD rozlišením Sony Handycam HDR-TG3E. Kromě malých rozměrů, které činí z kamery zajímavého kandidáta na přístroj, jenž si můžete vzít kamkoliv (večer do společnosti, na rodinnou oslavu či na víkend mimo domov), je i dostatečně odolná pro adrenalinové sporty.

Videokamera, jenž má rozměry jen o málo větší než mobilní telefon, je dosud nejmenší a nejlehčí kamerou s rozlišením Full HD (1920x1080) a kvalitním šestikanálovým prostorovým zvukem.

Je to také první videokamera na světě s tělem z čistého titanu, materiálu, který je o 40 % lehčí než ocel a dvakrát pevnější než hliník. Tuhý titanový plášť má na povrchu odolnou povrchovou vrstvu, která jej chrání před poškrábáním (při aktivním sportování nebo na hektické dovolené). 

Ultra kompaktní rozměry a HD vždy a všude

Štíhlé elegantní linie videokamery doplňuje snadné a intuitivní ovládání přes dotykový LCD displej. Funkce záznamu, režim video/foto a funkce zoomu se pohodlně ovládají palcem pomocí vhodně umístěné páčky a tlačítek. Je-li aktivní režim rychlého zapínání „Quick On“ je videokamery připravena k použití TG3E do jedné sekundy od vyklopení panelu s jasným 2,7palcovým dotykovým displejem Clear Photo LCD Plus.

CX27500_image_02.jpg CX27500_image_03.jpgCX27500_image_05-A.jpg

Záznam na paměťové médium Memory Stick PRO Duo (součástí je 4GB karta Memory Stick) znamená, že není třeba s sebou nosit žádné objemné kazety nebo disky. Volitelná 16GB karta Memory Stick umožňuje záznam v rozlišení Full HD až v délce 5 hodin 55 minut (v režimu LP).

O kvalitní obraz  a nízkou hladinu šumu se stará zobrazovací jednotka ClearVid CMOS s technologií Exmor™ odvozenou od technologie používané v profesionálních videokamerách Sony a digitálních zrcadlovkách řadya. Výkonný obrazový procesor BIONZ zajišťuje prvotřídní kvalitu obrazu videa i statických snímků. Díky jeho rychlosti a citlivosti je možné pořizovat snímky s rozlišením 4 megapixely v režimu foto nebo v rozlišení 2,3 megapixelu dokonce i při natáčení HD videa. 

Inteligentní funkce

Funkce inteligentní detekce obličeje automaticky upravuje zaostření – technologie dokáže rozeznat až 8 obličejů v jedné scéně, a tak velmi usnadňuje natáčení osob v nejrůznějších situacích. A aby záběry lidí vypadaly ještě lépe, pokročilá kompresní technologie automaticky přiděluje postavám více datového prostoru, takže jejich obličeje jsou zobrazeny detailněji a s menším množstvím šumu.

Kvalitní zvuk je stejně důležitý jako dobrý obraz. Kvalitu šestikanálového prostorového digitálního zvuku vylepšuje automatický zoomovací mikrofon.
 

Vypalujte stisknutím jediného tlačítka

Soubory uložené na kartě Memory Stick je možné vypálit na DVD stisknutím jediného tlačítka („Disc Burn“) na přiložené stanici Handycam Station. Zajímavou možností je režim „Map View“, který zobrazuje, kde byly záběry pořízeny s použitím volitelné GPS jednotky.

Videokamera Handycam HDR-TG3E bude k dostání od května 2008.

Určitě si přečtěte

Články odjinud