Sony: nová řada DVD/HDD rekordérů

Sony: nová řada DVD/HDD rekordérů

Společnost Sony uvádí na trh novou řadu DVD rekordérů s pevným diskem, které výborně doplní váš LCD televizor BRAVIA a umožní ještě pohodlnější práci s oblíbenými televizními pořady.

Nové modely rekordérů zjednoduší sledování pořadů s časovým posunem, zastavení přímého TV vysílání nebo sledování pořadů, které se stále ještě nahrávají. Díky velmi jednoduchému ovládání nabízejí způsob, jak už nikdy nepromeškat oblíbený pořad.

Klepněte pro větší obrázek 

Velká kapacita pevného disku nových rekordérů navíc nabízí více než dostatek prostoru pro správu i těch nejrozsáhlejších multimediálních kolekcí. Vedle televizních pořadů si můžete ukládat digitální fotografie, záznam z videokamery nebo třeba soubory ve formátu MP3 či hudbu z CD disků.

Nová řada DVD rekordérů s pevným diskem nabízí mnoho možností ukládání záznamu, aby si každý mohl vybrat podle svých požadavků.

Vlajková loď RDR-HXD1090 disponuje obrovským 500GB pevným diskem, na který se vejde až 1420 hodin televizních pořadů. Vedle analogového televizního tuneru pro nahrávání klasického pozemního televizního vysílání jsou všechny modely HXD vybaveny integrovaným DVB-T tunerem pro sledování a nahrávání pozemního digitálního vysílání.

Klepněte pro větší obrázek 

Novou funkcí pro rok 2008 je možnost připojení HDD videokamery u všech modelů, které umožňuje přímé digitální kopírování záznamu ze všech HDD videokamer Sony Handycam o standardním rozlišení. Při digitálním přenosu přes USB nedochází k žádnému snížení kvality: do rekordéru se přenesou veškerá data uložená na pevném disku videokamery. K dispozici je i možnost doplňkového kopírování záznamu, při němž se přenášejí pouze nová data, zatím nenahraná na pevný disk rekordéru.

Další novinkou tohoto roku je X-Pict Story - pokročilá, ale snadno použitelná funkce pro tvorbu vlastních prezentací fotografií (slideshow). Pomocí dálkového ovladače je vytvoření slideshow ze snímků uložených na pevném disku rekordéru otázkou několika okamžiků. Prezentace je možné oživit některým z nabízených přechodových efektů nebo hudebním doprovodem z uložených hudebních souborů. Výsledek lze přehrávat přímo na televizní obrazovce nebo vypálit na DVD disk, který můžete někomu věnovat či si jej uložit k archivaci.

Hudbu nahranou na pevný disk z audio CD disků nebo USB flash pamětí je možné přehrávat ve stylu Jukeboxu na televizní obrazovce.

Klepněte pro větší obrázek

K maximálnímu pohodlí diváka slouží i technologie BRAVIA Sync zajišťující ovládání celého domácího zábavního systému stisknutím jediného tlačítka. DVD rekordér s pevným diskem připojený k televizoru BRAVIA přes HDMI ovládáte přímo dálkovým ovladačem k televizoru stejně jako další kompatibilní zařízení značky Sony (např. Blu-ray Disc přehrávače).

Stuart Kemp, Business Manager, Home Video Group, Sony Europe k nové řadě modelů říká: „Nejnovější generace DVD rekordérů s pevným diskem ideálně doplňuje televizory BRAVIA nejen díky skvělé obrazové kvalitě a obrovské úložné kapacitě. Pokročilé funkce jako BRAVIA Sync umožňují bezproblémové zařazení těchto nádherných rekordérů do vašeho stávajícího zábavního systému a snadné ovládání jediným dálkovým ovladačem.“

Dostupnost

Nové modely budou k dispozici na českém trhu v průběhu června 2008.

HDD DVD rekordéry: nejdůležitější vlastnosti a funkce

     
 

RDR-HXD790

RDR-HXD890

 

RDR-HXD990

RDR-HXD1090

Velikost HDD (GB)

120

160

250

500

Maximální doba záznamu (hodiny)

340

455

710

1420

Doba záznamu v režimu HQ+ (hodiny)

17

23

36

73

HDMI výstup pro převzorkování na 1080p HD a BRAVIA Sync

ANO

ANO

ANO

ANO

Funkce Digital Music Jukebox a Digital Photo Album

ANO

ANO

ANO

ANO

Elektronický průvodce pořady (EPG)

ANO

ANO

ANO

ANO

Funkce časového posunu (Time-shift)

ANO

ANO

ANO

ANO

X-Pict Story

ANO

ANO

ANO

ANO

Porty USB, PictBridge

ANO

ANO

ANO

ANO

BRAVIA Sync

ANO

ANO

ANO

ANO

Připojení SD HDD Handycam®

ANO

ANO

ANO

ANO

Digitální tuner DVB-T

ANO

ANO

ANO

ANO

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

Samsung: přehled nových 8K a 4K televizorů pro rok 2020

V roce 2017 Samsung přišel se svojí QLED řadou televizorů, tedy Quantum Dot LCD TV. Postupně tuto prémiovou řadu rozšířil a doplnil o 8K. Letos Samsung posílil řadu 8K QLED televizorů a designem ji odlišil, chlubí se prakticky bezrámečkovým vzhledem.

38 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Sci-fi seriál Tales from the loop: osmdesátá léta, jak je určitě nepamatujete

Původně to byly jen sci-fi obrazy sdílené fanouškům na internetu. Nyní se v produkci Amazonu rozhýbaly do podoby hluboce lidského příběhu ve světě, kde nemožné se stává skutečným.

7 Tomáš Holčík