Sony: nová řada sluchátek

Společnost Sony, která se opírá o více než 60 let zkušeností na poli vývoje audio zařízení, představuje svou doposud technicky nejvyspělejší řadu sluchátek s odvážným designem.

Sluchátka do uší MDR-EX700LP

 • 16mm budicí jednotka: největší ze všech konstrukcí sluchátek do uší
 • Novinka: vertikální orientace jednotek
 • Nově vyvinutá vícevrstvá membrána zajišťující větší tuhost a nižší zkreslení
 • Pohodlně sedící design doplněný sedmi velikostmi hybridních silikonových náušníků

Jejich unikátní konstrukce využívá nově vyvinuté 16mm budicí jednotky, momentálně největší ze všech sluchátek do uší. Tato nová konstrukce zajišťuje vysokou citlivost, zlepšený dynamický rozsah a prodlouženou odezvu nízkých frekvencí.

Pro zajištění pohodlného nošení byla při navrhování konstrukce velká budicí jednotka umístěna svisle a otočena na bok. Oporou pro jednotku je silný, ale tenký hořčíkový plášť, který zabraňuje vibracím.

Klepněte pro větší obrázek 

Velkou budicí jednotku doplňuje nově vyvinutá vícevrstvá membrána vyrobená z ultratenkých a ultrapevných materiálů. Tato pokročilá konstrukce zajišťuje extrémně vysokou pevnost, minimální rezonanci, omezené zabarvení zvuku a lepší odezvu vyšších frekvencí.

Nové vysoce účinné hybridní silikonové náušníky (rovněž nově vyvinuté pro model MDR-EX700LP) mají nový tvar pro bezpečnější nošení, poskytují lepší zvukovou izolaci a snižují unikání zvuku do okolí. Velmi měkký silikonový náušník obsahuje integrovaný tuhý silikonový kanál, který odolává deformaci při nošení a zabraňuje unikání zvuku z jednotky. Standardně je se sluchátky dodáváno sedm různých velikostí náušníků, aby si každý mohl vybrat, které mu nejlépe sedí. Součástí balení je také kvalitní kožené pouzdro.

V nabídce jsou také štíhlá, elegantně tvarovaná sluchátka do uší MDR-EX75SL nabízející širokou a přirozenou frekvenční odezvu, vynikající citlivost a pohodlné nošení.

MDR-AS (Active Series)

 • Tuhá a pružná konstrukce pro bezpečné nošení při aktivním životním stylu
 • Supermoderní design s módní anodizovanou povrchovou úpravou
 • Praktické funkční prvky a odolná konstrukce pro extrémní zátěž
 • Vysoká zvuková kvalita

Nová sluchátka řady Active Series jsou vhodná pro sport, posilovnu nebo každodenní dojíždění za prací či studiem. Jejich konstrukce je spojením moderní městské elegance a vynikající zvukové kvality, o kterou se stará výkonná 13,5mm budicí jednotka. Řada Active Series je navržena tak, aby sluchátka pevně seděla na uších při jakékoli činnosti. Všech pět modelů charakterizuje kvalitní design podtržený elegantní hliníkovou povrchovou úpravou a anodizovanými detaily.

Jednostranná šňůra je ergonomicky umístěna tak, aby se při pohybu zamotávala. Nabízí se také praktická kratší verze (60 cm) pro pohodlné připojení přehrávače WALKMAN nebo jiného hudebního přehrávače umístěného v pouzdru na paži.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Díky dostupné ceně jsou tato sluchátka vhodným doplňkem nahrazujícím sluchátka dodaná s vaším osobním hudebním přehrávačem. Součástí balení modelu MDR-AS40EX je klip za uši pro bezpečné nošení – na výběr je ze tří velikostí. Klip je možné rychle odejmout a jednoduše přeměnit sluchátka na typ do uší. MDR-AS40EX nabízí kratší 60cm verzi šňůry pro použití v kombinaci pouzdrem na paži, která se dá změnit na standardní délku pomocí přiložené 60cm prodlužovací šňůry. 

Osobní reproduktory/sluchátka PFR-V1

 • Sluchátka otevřené konstrukce s high-endovými reproduktory namířenými dopředu
 • Oddělený basreflexní kanál pro přirozenou prodlouženou odezvu nízkých frekvencí
 • Plný prostorový zvuk z minimem úniku mimo sluchátka
 • Pohodlná konstrukce snižuje tlak na uši při delším používání

PFR-V1 je systém reproduktorů s možností nasadit jako sluchátka. Jsou ideální pro hi-fi, PlayStation a domácí kino, jestliže požadujete dokonalý prostorový zvukový zážitek s výkonem bez kompromisů.

Kompaktní a lehká sluchátka PFR-V1 se snadno nosí i při dlouhodobém používání a představují radikální odklon od tradičního designu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Střední a vysoké frekvence přenáší pár kulových budicích jednotek umístěných přímo naproti ucha. Tím se vytváří dojem otevřené hudební scény – jakoby člověk slyšel plnohodnotné reproduktory, nikoli jen uzavřené jednotky, které posluchače odřezávají od přirozeného prostředí v pokoji. I přes otevřenou konstrukci dochází jen k minimálnímu úniku zvuku do okolí díky postavení reproduktorů blízko uší. Nízké frekvence jsou vedeny přímo do uší pomocí nově vyvinutého prodlouženého reflexního kanálu, který zajišťuje basový efekt beze ztrát. Ještě výkonnější a dynamičtější zvuk umožňuje přepínání hladin hlasitosti pomocí přiloženého aktivního zesilovače.

Všechny modely budou k dispozici začátkem dubna.

Určitě si přečtěte

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech

40 sex symbolů italského filmu

40 sex symbolů italského filmu

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Laura Antonelli, Ornella Muti nebo Monica Bellucci. Největší hvězdy italského filmu poodhalují závoj své nevšední krásy.

Marek Čech

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Bourák: Ivan Trojan jako rokenrolový frajer, kterému teče do baráku i do manželství [recenze]

Šlápnutí vedle dvojice Ondřej Trojan a Petr Jarchovský v žánrově i stylisticky nekonzistentním tvaru, v němž jsou postavy pouhými karikaturami, k nimž si obtížně hledáme cestu.

8 Marek Čech

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

13 Marek Čech