Sony: nová řada sluchátek

Společnost Sony, která se opírá o více než 60 let zkušeností na poli vývoje audio zařízení, představuje svou doposud technicky nejvyspělejší řadu sluchátek s odvážným designem.

Sluchátka do uší MDR-EX700LP

 • 16mm budicí jednotka: největší ze všech konstrukcí sluchátek do uší
 • Novinka: vertikální orientace jednotek
 • Nově vyvinutá vícevrstvá membrána zajišťující větší tuhost a nižší zkreslení
 • Pohodlně sedící design doplněný sedmi velikostmi hybridních silikonových náušníků

Jejich unikátní konstrukce využívá nově vyvinuté 16mm budicí jednotky, momentálně největší ze všech sluchátek do uší. Tato nová konstrukce zajišťuje vysokou citlivost, zlepšený dynamický rozsah a prodlouženou odezvu nízkých frekvencí.

Pro zajištění pohodlného nošení byla při navrhování konstrukce velká budicí jednotka umístěna svisle a otočena na bok. Oporou pro jednotku je silný, ale tenký hořčíkový plášť, který zabraňuje vibracím.

Klepněte pro větší obrázek 

Velkou budicí jednotku doplňuje nově vyvinutá vícevrstvá membrána vyrobená z ultratenkých a ultrapevných materiálů. Tato pokročilá konstrukce zajišťuje extrémně vysokou pevnost, minimální rezonanci, omezené zabarvení zvuku a lepší odezvu vyšších frekvencí.

Nové vysoce účinné hybridní silikonové náušníky (rovněž nově vyvinuté pro model MDR-EX700LP) mají nový tvar pro bezpečnější nošení, poskytují lepší zvukovou izolaci a snižují unikání zvuku do okolí. Velmi měkký silikonový náušník obsahuje integrovaný tuhý silikonový kanál, který odolává deformaci při nošení a zabraňuje unikání zvuku z jednotky. Standardně je se sluchátky dodáváno sedm různých velikostí náušníků, aby si každý mohl vybrat, které mu nejlépe sedí. Součástí balení je také kvalitní kožené pouzdro.

V nabídce jsou také štíhlá, elegantně tvarovaná sluchátka do uší MDR-EX75SL nabízející širokou a přirozenou frekvenční odezvu, vynikající citlivost a pohodlné nošení.

MDR-AS (Active Series)

 • Tuhá a pružná konstrukce pro bezpečné nošení při aktivním životním stylu
 • Supermoderní design s módní anodizovanou povrchovou úpravou
 • Praktické funkční prvky a odolná konstrukce pro extrémní zátěž
 • Vysoká zvuková kvalita

Nová sluchátka řady Active Series jsou vhodná pro sport, posilovnu nebo každodenní dojíždění za prací či studiem. Jejich konstrukce je spojením moderní městské elegance a vynikající zvukové kvality, o kterou se stará výkonná 13,5mm budicí jednotka. Řada Active Series je navržena tak, aby sluchátka pevně seděla na uších při jakékoli činnosti. Všech pět modelů charakterizuje kvalitní design podtržený elegantní hliníkovou povrchovou úpravou a anodizovanými detaily.

Jednostranná šňůra je ergonomicky umístěna tak, aby se při pohybu zamotávala. Nabízí se také praktická kratší verze (60 cm) pro pohodlné připojení přehrávače WALKMAN nebo jiného hudebního přehrávače umístěného v pouzdru na paži.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Díky dostupné ceně jsou tato sluchátka vhodným doplňkem nahrazujícím sluchátka dodaná s vaším osobním hudebním přehrávačem. Součástí balení modelu MDR-AS40EX je klip za uši pro bezpečné nošení – na výběr je ze tří velikostí. Klip je možné rychle odejmout a jednoduše přeměnit sluchátka na typ do uší. MDR-AS40EX nabízí kratší 60cm verzi šňůry pro použití v kombinaci pouzdrem na paži, která se dá změnit na standardní délku pomocí přiložené 60cm prodlužovací šňůry. 

Osobní reproduktory/sluchátka PFR-V1

 • Sluchátka otevřené konstrukce s high-endovými reproduktory namířenými dopředu
 • Oddělený basreflexní kanál pro přirozenou prodlouženou odezvu nízkých frekvencí
 • Plný prostorový zvuk z minimem úniku mimo sluchátka
 • Pohodlná konstrukce snižuje tlak na uši při delším používání

PFR-V1 je systém reproduktorů s možností nasadit jako sluchátka. Jsou ideální pro hi-fi, PlayStation a domácí kino, jestliže požadujete dokonalý prostorový zvukový zážitek s výkonem bez kompromisů.

Kompaktní a lehká sluchátka PFR-V1 se snadno nosí i při dlouhodobém používání a představují radikální odklon od tradičního designu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Střední a vysoké frekvence přenáší pár kulových budicích jednotek umístěných přímo naproti ucha. Tím se vytváří dojem otevřené hudební scény – jakoby člověk slyšel plnohodnotné reproduktory, nikoli jen uzavřené jednotky, které posluchače odřezávají od přirozeného prostředí v pokoji. I přes otevřenou konstrukci dochází jen k minimálnímu úniku zvuku do okolí díky postavení reproduktorů blízko uší. Nízké frekvence jsou vedeny přímo do uší pomocí nově vyvinutého prodlouženého reflexního kanálu, který zajišťuje basový efekt beze ztrát. Ještě výkonnější a dynamičtější zvuk umožňuje přepínání hladin hlasitosti pomocí přiloženého aktivního zesilovače.

Všechny modely budou k dispozici začátkem dubna.

Určitě si přečtěte

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

10 nejlepších filmů o lásce s lesbickou tématikou

Láska je láska, Vrcholné umění, Loving Annabelle, Děcka jsou v pohodě. Proč vyobrazení vášně v lesbických romancích působí opravdověji?

32 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

Je libo průhledný televizor? Šetřete na Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition

14 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
30 největších sex symbolů šedesátých let

30 největších sex symbolů šedesátých let

Brigitte Bardot, Ursula Andress, Claudia Cardinale, Raquel Welch, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Jane Fonda, Anita Ekberg, Britt Ekland, Sharon Tate. S šedesátými léty přichází éra sexuálního uvolnění ve společnosti i kinematografii.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2020/2021

Přestože se letos všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou ruší, tak každoročního vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

18 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory
15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

15 skvělých filmů česky a zdarma. Víme, kde je najdete online

Když se chcete podívat na povedený film zdarma a česky, nemusíte "pirátit". Vybrali jsme 15 filmů, které najdete na YouTube či Seznam.cz, jsou zcela zdarma a přitom určitě stojí za shlédnutí. Najdete zde zástupce více žánrů, takže si určitě vyberete (a případně rozšíříte rozhled).

16 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Filmy zdarma
TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

28 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TCLLCD a LEDTestyTelevizory
EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

EISA: nejlepší AV produkty pro domácí kino pro rok 2020/2021

Které reproduktory, subwoofer či AV přijímač považuje EISA za nejlepší a nejzajímavější ve svých kategoriích? Nechybí ani soundbary.

6 Jaromír Puk

Jaromír Puk
EISA