Sony: nové Full HD LCD TV řady W4000

Nové LCD televizory řady BRAVIA W4000 společnosti Sony nabízí nejen novou fukci digitálního fotorámečku, ale především 1080p Full HD rozlišení a AVC-HD tuner u všech modelů a také novou generaci vylepšení obrazu BRAVIA ENGINE 2.

Vaše živé obrazy

Díky novému režimu digitálního fotorámečku mohou televizory BRAVIA řady W4000 skutečně vylepšit vzhled obývacícho pokoje i v případě, že televizor právě nepoužíváte. Režim digitálního fotorámečku přepne na nižší jas a zobrazuje digitální fotografie v HD kvalitě, s přirozeným teplým tónem snímků na kinofilmu. Do televizoru můžete nahrát vlastní snímky programem USB Photoviewer nebo využít šest předinstalovaných reprodukcí obrazů od Pop artu po Van Gogha. Režim digitálního fotorámečku má o přibližně 35 procent nižší spotřebu energie než při běžném používání televizoru.

Spolupráce technologií

Výjimečně působivé a živé zobrazení na televizorech této řady je dáno vzájemnou spoluprací technologií. Propracované zpracování signálu zajištěné obvody BRAVIA ENGINE 2 poskytuje hloubku, bohatost a průzračnost obrazu, kterou jsou televizory Sony BRAVIA známé. 10bitové zpracování signálu a 10bitový LCD panel poskytují 1024 barevných přechodů ve třech základních barvách, na rozdíl od 256 odstínů nabízených normálními 8bitovými panely. Jinými slovy, získáváte 64x více barev, což je velké přiblížení k jemným barevným přechodům.

Speciální výbojka se studenou katodou Wide Colour Gamut Cold Cathode Fluorescent Lamp (WCG-CCFL) oproti standardním CCFL výbojkám rozšiřuje barevné spektrum podsvícení, což dále zvyšuje realističnost barevného zobrazení.

1206545454272.jpg

Tato řada televizorů rovněž podporuje rozšířený barevný prostor xvYCC pro pohyblivý obraz - náhradu původního standardu sRGB. U SONY nese označení x.v.Colour a televizorům BRAVIA řady W4000 přináší schopnost zobrazovat obsah nahraný novými digitálními kamerami, které rovněž pracují s barevným prostorem xvYCC. Až se v budoucnu barevný prostor xvYCC stane standardem v digitálním vysílání, televizory BRAVIA řady W4000 budou připraveny. 

Zabudovaný HDTV tuner

Snad nejzásadnějším krokem přípravy na budoucnost je zabudovaný HDTV tuner a dekodér AVC-HD, kromě standardního digitálního tuneru DVB-T. Nepotřebujete tedy žádný set-top box a přesto můžete přijímat pozemní HDTV vysílání. Tato řada televizorů je vybavena i tunerem pro kabelovou televizi, který zvládá i HD přenosy (v závislosti na podpoře kabelového provozovatele).

Nadšenci pro domácí kino jistě ocení režim 24p True Cinema. Pokud připojíte televizor BRAVIA řady W4000 ke zdroji filmového signálu, například přehrávači disků Blu-ray Disc, přehrává se přesně 24 snímků za sekundu, tak, jak je pořídila kamera. Vidíte a slyšíte přesně to, co autoři zamýšleli.

Design – minimalismus s luxusem

Fyzický design této řady dokonale spojuje minimalismus celkové konstrukce s nenápadně luxusním rámečkem Midnight Sky a jemně podsvíceným logem Sony. Výsledkem je vkusné sloučení stylu s technologií budoucnosti, které se díky režimu obrazového rámu může stát i součástí dekoru místnosti.

„Řada BRAVIA W4000 je od začátku velmi silná,“ říká George Damigos, generální ředitel marketingu TVOE. „Kombinace pokročilých obrazových technologií představuje nový standard dokonalosti, kterou lze maximálně prakticky využít. Sami se o tom předsvědčíte a nezáleží na tom, zda vás strhne neuvěřitelné Full HD rozlišení filmů nebo se ponoříte do HD her, či si budete v tichosti vychutnávat bohatost a prokreslení fotografií v režimu digitálního fotorámečku.“

Určitě si přečtěte

Články odjinud