Sony: první Full HD kamera s detekcí obličeje

Hlavní vlastnosti novinky od společnosti Sony.

 • Záznam v rozlišení Full HD 1920 x 1080 na paměťovou kartu „Memory Stick“
 • První videokamera na světě s technologií Smile Shuttervyužívající detekci obličeje
 • Snímač ClearVid CMOS s technologií Exmor a procesorem BIONZ
 • Statické snímky v rozlišení 10,2 megapixelů
 • Objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T* s  12násobným optickým zoomem
                                                        

Model CX11E je první videokamerou na světě s funkcí detekce úsměvu (Smile Shutter). Tato jedinečná technologie Sony automaticky se postará o ostré a kontrastní snímky v rozlišení 7,6 megapixelů, jakmile se fotografované osoby usmějí. Při současném natáčení videa tak získáte spontánní momentky, aniž byste musel stisknout spoušť nebo přerušit to, co se právě děje.

Ve standardně nastaveném režimu duálního záznamu (Dual Capture) kamera automaticky fotografuje i při natáčení videa, kdykoli se někdo zasměje. Když Smile Shutter přepnete do režimu „Trvale zapnuto“ (Always On), můžete pořizovat statické záběry, i když právě nenatáčíte – ať jste v režimu Video nebo Foto – aby vám už nikdy neunikl vítězný úsměv v přestávkách mezi natáčením!

 

cx27651_bk_cw1.jpg cx27651_bk_side.jpg
 

Citlivost detekce úsměvu (Smile Sensitivity) lze nastavit v rozmezí od lehce zvednutých koutků rtů až po zářivý úsměv od ucha k uchu. Je také možné nastavit detekci obličejů dětí nebo dospělých.

Funkci Smile Shutter doplňuje technologie detekce obličeje, která automaticky dolaďuje zaostření, expozici a vyvážení barev a stará se o skvělé statické i pohyblivé záběry rodiny a přátel.

Díky snímači ClearVid CMOS s technologií Exmor videokamera CX11E disponuje skvělým vysokým rozlišením a HD obrazem s nízkou úrovní šumu. Full HD video se šestikanálovým prostorovým zvukem se ukládá na vyjímatelnou paměťovou kartu Memory Stick PRO Duo media (na dodanou 4GB kartu až 85 min, na volitelnou 16GB kartu až 5 hod 55 min, režim LP).

Pokročilé, ale snadno použitelné funkce

Snadno ovladatelná videokamera CX11E je nabitá zobrazovacími technologiemi Sony, které zajišťují úchvatnou obrazovou kvalitu. Vysoce kvalitní objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T* vybavený výkonným 12násobným optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu SteadyShot podává zářivější barvy a ostřejší pohyblivý i statický obraz.

cx27700_27651_bk_front1.jpg

Technologie optimalizace dynamického rozsahu (D-range Optimiser) řízená vysokorychlostním procesorem BIONZ automaticky upravuje nastavení expozice a kontrastu pro maximálně detailní zachycení zastíněných i plně osvětlených oblastí v náročných vysoce kontrastních záběrech. Statické snímky v režimu Foto mají neuvěřitelné rozlišení 10,2 efektivních megapixelů, videokamera CX11E se tak vyrovnává i nejlepším současným kompaktním digitálním fotoaparátům.

Obrazovou kvalitu, které se nic nevyrovná, doplňuje prvotřídní šestikanálový prostorový zvuk se zoom mikrofonem, který při přiblížení obrazu minimalizuje rušivé zvuky v pozadí.

Prohlížejte jednoduše se skvělými funkcemi

Snímky si můžete detailně prohlédnout na 2,7palcovém širokoúhlém dotykovém displeji Clear Photo LCD Plus, který video i fotografie dokáže zobrazit dokonale kontrastně i venku v jasném slunečním světle. Prohlížení uloženého záznamu usnadňují funkce Film Roll Index a Face Index, které zjednodušují vyhledávání konkrétních scén. Doma potom kameru CX11E připojíte ke svému HD televizoru a své záběry si můžete prohlédnout ve vynikající kvalitě vysokého rozlišení. Při sledování na kompatibilním televizoru rozšíří technologie x.v.Colour vaši paletu barev o živější a přirozenější odstíny červené, modré a zelené.

cx27700_27651_bk_back_hand.jpg

Funkce BRAVIA™ Sync umožňuje snadné ovládání funkcí videokamery prostřednictvím ovladače k televizoru. A přehrávání bez propojování kabelem je ještě jednodušší na herní konzoli PLAYSTATION3 – jednoduše do ní vložíte paměťovou kartu Memory Stick z videokamery a představení může začít. Pokud kolébku  Handycam Station propojíte s počítačem, je možné stisknutím jediného tlačítka záznam z paměťové karty vypálit na DVD a bezpečně uložit.

Dodané příslušenství zahrnuje

-         4GB paměťovou kartu Memory Stick PRO Duo
-         USB a komponentní A/V kabel
-         kolébku Handycam Station
-         dálkový ovladač.
 
K dispozici je také kompletní nabídka volitelného příslušenství: předsádkové objektivy, baterie, nabíječky, mikrofony, stativy, HDMI kabely a brašny. Videokamera Handycam HDR-CX11E bude k dostání od srpna 2008.
 
HANDYCAM HDR-CX11E – klíčové funkce a vlastnosti
 • Záznam v rozlišení 1920x1080 Full HD (AVCHD) na Memory Stick (4 GB, standardní výbava)
 • Objektiv Carl Zeiss Vario-Sonnar T*
 • Snímač ClearVid CMOS
 • Technologie Smile Shutter / Face Detection
 • 12x optický zoom / 150x digitální zoom
 • Optický stabilizátor obrazu SteadyShot
 • x.v.Colour
 • Statické snímky v rozlišení 10,2 efektivních megapixelů
 • Šestikanálový prostorový zvuk se zoom mikrofonem
 • Širokoúhlý displej ClearPhoto LCD Plus 2,7 palce
 • STAMINA – výdrž až 7 hodin (s volitelnou baterií

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud