Sony spustila streamovací službu Bravia CORE s 4K filmy pro TV Bravia XR

Službu nabízející bezztrátové streamování videí s rozlišením 4K spustila oficiálně japonská Sony. Jmenuje se BRAVIA CORE. To je ta dobrá zpráva. Pokud se těšíte, že zde máme prémiovou on-line službu tak je třeba dodat, že je exkluzivně dostupná pouze pro televizory Sony a to řady Bravia XT. 

Jde například o televizory MASTER Series A90J 4K HDR OLED nebo LED TV X90J 4K HDR Full Array. Celkem se to týká modelových řad Z9J, A90J, A80J, A83J, A84J, X95J, X90J, X92J, X93J a X94J, přesněji o které jsou osazeny novým kognitivním procesorem XR. Ten má využívat zcela novou metodu zpracování, jež předčí konvenční AI.

BRAVIA_Core_Homecreen_SEU.jpg

Co se kvality týče, tak je to první služba svého druhu, která využívá technologii Pure Stream a dosahuje téměř bezztrátové kvality ekvivalentní UHD BD se streamováním v kvalitě 30 Mbps až 80 Mbps. Zvuk bude v DTS. Takže kvalita má být srovnatelná (nebo vyšší), než nabízí Blu-ray disky a samozřejmě vyšší, než  4K kvalita, kterou nabízí běžné streamovací služby. Sony praví, že pro maximální kvalitu je nutná minimální rychlost internetu 115 Mb/s.

Majitelé televizorů BRAVIA XR si využitím kreditům BRAVIA CORE mohou vybírat filmy z nejméně 300 titulů, včetně filmů Venom, Peter Rabbit, Krotitelé duchů, Blade Runner 2049 a Jumanji: The Next Level. K televizorům řady A90J a Z9J dostane kupující 10 filmových kreditů a přístup k obsahu předplatného Video-on-Demand na 24 měsíců. U ostatních modelů BRAVIA XR dostane majitel 5 filmových kreditů a 12 měsíců přístup. Díky aplikaci Studio Access, která je součástí balíčku BRAVIA CORE, mohou diváci získat přístup i k řadě záběrů ze zákulisí, rozhovorů a dalších.

Na výběr má divák z nejnovějších prémiových a klasických titulů z dílny SPE, ale také více než 50 titulů IMAX Enhanced. Obsah pořízený filmovými kamerami IMAX (například Spider-man: Far from Home), má rozšířený poměr stran, který byl navržen speciálně pro IMAX. Zaplní díky němu větší část obrazovky. Nabídka se týká i oceněných filmů (Little Women, A Beautiful Day in the Neighborhood), akčních trháků (Bad Boys For Life, Baby Driver) a zábavy pro celou rodinu (Hotel Transylvania, Šmoulové: Ztracená vesnice).

Bruce Markoe, vedoucí IMAX Post společnosti IMAX Corporation, prohlásil: „IMAX Enhanced představuje nejlepší možnost, jak si vychutnat filmové trháky jinde než v kině. Úzce jsme spolupracovali se společnostmi Sony Pictures a DTS na remasterování více než 50 titulů IMAX Enhanced, které mají na modelech Sony BRAVIA XR obraz a zvuk té nejvyšší kvality. Jsme rádi, že můžeme i nadále rozšiřovat kolekci IMAX Enhanced, kterou služba BRAVIA CORE nabízí. Nemůžeme se dočkat, až obohatíme nabídku o další obsah, který zákazníci IMAX milují, na nejlepších zařízeních pro streamování obsahu a zábavy ve své třídě.“

Zdroj: Sony, TS

Určitě si přečtěte

Články odjinud