8
Fotogalerie

Sony SRS-LSR200: bezdrátový příruční reproduktor má vylepšit televizní zvuk

No, vypadá to poněkud divně, ale tak vypadalo na začátku hodně novinek, které už bereme jako naprostou samozřejmost. Sony představila "bezdrátový příruční televizní reproduktor", v podstatě jde o malý bezdrátový soundbar s vestavěným dálkovým ovladačem. A půvabné je, že lze připojit i k mnoha televizorů. Ale postupně. 

 
SRS_LSR200_top_eu.jpg

Společnost Sony oznámila, že na Evropský trh uvádí bezdrátový příruční televizní reproduktor SRS-LSR200, který si bude možné zakoupit od července ve Velké Británii, v Německu a Rakousku a od září i na ostatních evropských trzích Sony. Cena zatím není známá.

V překladu – jde bezdrátový reproduktor a dálkový ovladač v jednom. Srdcem Sony SRS-LSR200 je "dokovací stanice", v podstatě nabíjecí modul s konektory. Ten připojíte k televizoru k sluchátkovému výstupu, nebo k optickému výstupu, napájecí adaptér připojíte k elektrické zásuvce a hotovo.  Na spodní straně jsou potřebné tři konektory - optický a analogový vstup zvuku a USB pro nabíjení. Dokovací stanice slouží jako dobíječka pro samotný přenosný bezdrátový reproduktor, který se páruje s dokovací stanicí - to znamená, že nepotřebujete televizor s Bluetooth.  Tříhodinové nabíjení umožňuje nepřetržité používání reproduktoru po dobu přibližně 13 hodin.

3.JPG

Reproduktor SRS-LSR200 můžete vzít s sebou prakticky kamkoli v domu. Zařízení zesiluje hlasitost a zvyšuje kvalitu zvuku televizoru, takže televizi lépe uslyšíte, i když se od ní vzdálíte. Má tři integrované reproduktory v čele a dva pasivní zářiče pro basy na bocích. Sony slibuje "jasný, čistý a přirozený zvuk, který pokryje i velký prostor".

Nechybí oblíbené zesílení dialogů, zde pod názvem Voice Zoom, vybrat si můžete ze dvou variant. „Voice Zoom 1“, který vytáhne hlas do popředí a "Voice Zoom 2", který zvýrazní vysoké frekvence. V praxi pomůže, když je televize špatně slyšet, chcete užít čistší zvuk při sledování s rodinou nebo přáteli, nebo jste ve vedlejší místnosti, kde TV špatně slyšíte.

SRS_LSR200_sp_eu.jpg

Příruční reproduktor má být robustní a zároveň přenosný. Nechybí výklopné držadlo. Reproduktor je vybaven integrovaným dálkovým ovladačem, který umožňuje přepínání programů a vstupů a má fungovat s televizory většiny značek. SRS-LSR200 je odolný proti kapající vodě, takže přežije nehodu s rozlitou vodou.  

Pokud máte starší rodiče, ta zajisté víte, že často řeší špatnou slyšitelnost televizoru, zvláště v době, kdy drtivá většina televizorů má reproduktory směřovány do stran, nebo do stolku, na kterém TV stojí. Přidejte k tomu přehledný ovladač, velká tlačítka + otočný volič hlasitosti a máte možná novinku, které vyřeší leckteré problémy. Ještě záleží na ceně. Nechme se překvapit, tohle na test určitě vezmeme.    

Zdroj: Sony

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud