Sony SRS-LSR200: bezdrátový příruční reproduktor má vylepšit televizní zvuk

28. července 2020
TWEET SDÍLET

No, vypadá to poněkud divně, ale tak vypadalo na začátku hodně novinek, které už bereme jako naprostou samozřejmost. Sony představila "bezdrátový příruční televizní reproduktor", v podstatě jde o malý bezdrátový soundbar s vestavěným dálkovým ovladačem. A půvabné je, že lze připojit i k mnoha televizorů. Ale postupně. 

 
Klepněte pro větší obrázek

Společnost Sony oznámila, že na Evropský trh uvádí bezdrátový příruční televizní reproduktor SRS-LSR200, který si bude možné zakoupit od července ve Velké Británii, v Německu a Rakousku a od září i na ostatních evropských trzích Sony. Cena zatím není známá.

V překladu – jde bezdrátový reproduktor a dálkový ovladač v jednom. Srdcem Sony SRS-LSR200 je "dokovací stanice", v podstatě nabíjecí modul s konektory. Ten připojíte k televizoru k sluchátkovému výstupu, nebo k optickému výstupu, napájecí adaptér připojíte k elektrické zásuvce a hotovo.  Na spodní straně jsou potřebné tři konektory - optický a analogový vstup zvuku a USB pro nabíjení. Dokovací stanice slouží jako dobíječka pro samotný přenosný bezdrátový reproduktor, který se páruje s dokovací stanicí - to znamená, že nepotřebujete televizor s Bluetooth.  Tříhodinové nabíjení umožňuje nepřetržité používání reproduktoru po dobu přibližně 13 hodin.

Klepněte pro větší obrázek

Reproduktor SRS-LSR200 můžete vzít s sebou prakticky kamkoli v domu. Zařízení zesiluje hlasitost a zvyšuje kvalitu zvuku televizoru, takže televizi lépe uslyšíte, i když se od ní vzdálíte. Má tři integrované reproduktory v čele a dva pasivní zářiče pro basy na bocích. Sony slibuje "jasný, čistý a přirozený zvuk, který pokryje i velký prostor".

Nechybí oblíbené zesílení dialogů, zde pod názvem Voice Zoom, vybrat si můžete ze dvou variant. „Voice Zoom 1“, který vytáhne hlas do popředí a "Voice Zoom 2", který zvýrazní vysoké frekvence. V praxi pomůže, když je televize špatně slyšet, chcete užít čistší zvuk při sledování s rodinou nebo přáteli, nebo jste ve vedlejší místnosti, kde TV špatně slyšíte.

Klepněte pro větší obrázek

Příruční reproduktor má být robustní a zároveň přenosný. Nechybí výklopné držadlo. Reproduktor je vybaven integrovaným dálkovým ovladačem, který umožňuje přepínání programů a vstupů a má fungovat s televizory většiny značek. SRS-LSR200 je odolný proti kapající vodě, takže přežije nehodu s rozlitou vodou.  

Pokud máte starší rodiče, ta zajisté víte, že často řeší špatnou slyšitelnost televizoru, zvláště v době, kdy drtivá většina televizorů má reproduktory směřovány do stran, nebo do stolku, na kterém TV stojí. Přidejte k tomu přehledný ovladač, velká tlačítka + otočný volič hlasitosti a máte možná novinku, které vyřeší leckteré problémy. Ještě záleží na ceně. Nechme se překvapit, tohle na test určitě vezmeme.    

Zdroj: Sony

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Reproduktory, Soundbary, Sony

Určitě si přečtěte

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

30 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

34 Jaromír Puk, Marek Čech

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

11 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály