Sony SRS-LSR200: bezdrátový příruční reproduktor má vylepšit televizní zvuk

28. července 2020
TWEET SDÍLET

No, vypadá to poněkud divně, ale tak vypadalo na začátku hodně novinek, které už bereme jako naprostou samozřejmost. Sony představila "bezdrátový příruční televizní reproduktor", v podstatě jde o malý bezdrátový soundbar s vestavěným dálkovým ovladačem. A půvabné je, že lze připojit i k mnoha televizorů. Ale postupně. 

 
Klepněte pro větší obrázek

Společnost Sony oznámila, že na Evropský trh uvádí bezdrátový příruční televizní reproduktor SRS-LSR200, který si bude možné zakoupit od července ve Velké Británii, v Německu a Rakousku a od září i na ostatních evropských trzích Sony. Cena zatím není známá.

V překladu – jde bezdrátový reproduktor a dálkový ovladač v jednom. Srdcem Sony SRS-LSR200 je "dokovací stanice", v podstatě nabíjecí modul s konektory. Ten připojíte k televizoru k sluchátkovému výstupu, nebo k optickému výstupu, napájecí adaptér připojíte k elektrické zásuvce a hotovo.  Na spodní straně jsou potřebné tři konektory - optický a analogový vstup zvuku a USB pro nabíjení. Dokovací stanice slouží jako dobíječka pro samotný přenosný bezdrátový reproduktor, který se páruje s dokovací stanicí - to znamená, že nepotřebujete televizor s Bluetooth.  Tříhodinové nabíjení umožňuje nepřetržité používání reproduktoru po dobu přibližně 13 hodin.

Klepněte pro větší obrázek

Reproduktor SRS-LSR200 můžete vzít s sebou prakticky kamkoli v domu. Zařízení zesiluje hlasitost a zvyšuje kvalitu zvuku televizoru, takže televizi lépe uslyšíte, i když se od ní vzdálíte. Má tři integrované reproduktory v čele a dva pasivní zářiče pro basy na bocích. Sony slibuje "jasný, čistý a přirozený zvuk, který pokryje i velký prostor".

Nechybí oblíbené zesílení dialogů, zde pod názvem Voice Zoom, vybrat si můžete ze dvou variant. „Voice Zoom 1“, který vytáhne hlas do popředí a "Voice Zoom 2", který zvýrazní vysoké frekvence. V praxi pomůže, když je televize špatně slyšet, chcete užít čistší zvuk při sledování s rodinou nebo přáteli, nebo jste ve vedlejší místnosti, kde TV špatně slyšíte.

Klepněte pro větší obrázek

Příruční reproduktor má být robustní a zároveň přenosný. Nechybí výklopné držadlo. Reproduktor je vybaven integrovaným dálkovým ovladačem, který umožňuje přepínání programů a vstupů a má fungovat s televizory většiny značek. SRS-LSR200 je odolný proti kapající vodě, takže přežije nehodu s rozlitou vodou.  

Pokud máte starší rodiče, ta zajisté víte, že často řeší špatnou slyšitelnost televizoru, zvláště v době, kdy drtivá většina televizorů má reproduktory směřovány do stran, nebo do stolku, na kterém TV stojí. Přidejte k tomu přehledný ovladač, velká tlačítka + otočný volič hlasitosti a máte možná novinku, které vyřeší leckteré problémy. Ještě záleží na ceně. Nechme se překvapit, tohle na test určitě vezmeme.    

Zdroj: Sony

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, Soundbar, Sony

Určitě si přečtěte

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Wharfedale EVO4.2: výborné třípásmové regálové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Pokud hledáte větší třípásmové regálové reprosoustavy právě takovém rozpočtu do 20 000 Kč, dá se říct, že nutně musíte skončit u EVO4.2. Wharfedale EVO4.2 představují kultivovaný ideál větší všestranné reprosoustavy za rozumné peníze.

Daniel Březina

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech

Roztříštění: oběť spiknutí nebo vlastní poznamenané mysli? Odpověď hledá thriller na Netflixu [recenze]

Roztříštění: oběť spiknutí nebo vlastní poznamenané mysli? Odpověď hledá thriller na Netflixu [recenze]

Zmizení dcery a manželky v nemocnici vede otce od rodiny k horečnatému pátrání po tom, co se s nimi stalo.

Marek Čech

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

14 nejlepších Hi-Fi sluchátek pro domácí poslech. Ceny začínají už pod tisícikorunou

Jako domácí sluchátka označujeme rozměrnější a pohodlnější sluchátka pro dlouhodobější poslech: například hudby u počítače, domácího Hi-Fi, ale i televizoru. Vybrali jsme ta nejlepší.

88 Jaromír Puk