Sony SRS-XV900 – nejhlasitější, nejvýkonnější bezdrátový party reproduktor řady X-series. A má i kolečka

13. září 2022
TWEET SDÍLET

Párty reproduktory jsou stále populárnější Společnost Sony představila SRS-XV900, nejvýkonnější a nejhlasitější party Bluetooth reproduktor z řady X-series. 

Reproduktor SRS-XV900 zajistí především všesměrový zvuk tak, aby zaplnil prostor. Reproduktor je vybaven velkým basovým měničem jednotkou X-Balanced, přičemž membrána nemá kruhový tvar (320 mm x 320 mm), dle Sony tak poskytuje větší akustický tlak. Středové měniče se starají o čistotu vokálů a o homogenní pokrytí celé místnosti zajišťuje 6 výškových reproduktorů vpředu, po stranách a vzadu.

Zvukové režimy jsou čtyři Clear Audio+, Live Sound, Mega Bass a novinkou je funkce Sony TV Sound Booster. Ta při sledování TV přidá hluboké basy a realistický zvuk, krátka zaplní místnost a zesílí zvuk televizoru. Sony slibuje bohatý audiovizuální zážitek, ať už sledujete videa s živými vystoupeními nebo filmy. Stačí s TV propojit optickým kabelem (je součástí balení) a zvolit režim.

S výškou 88 cm, šířkou 41 cm a hloubkou 44 cm nejde o žádného drobečeka, ostatně váží 26,6 kg – naštěstí má rukojeť a kolečka. SRS-XV900 má vestavěnou baterii na 25 hodin hudby bez zapnutí do sítě. Pokud se systém vybije, tak rychlému nabíjení zajistí 3 hodiny přehrávání za pouhých 10 minut nabíjení. Funkce Battery Care Mode zajišťuje ochranu baterie reproduktoru proti přetěžování, takže bude spolehlivější po delší dobu. 

Jak je zvykem, tak nesmí chybět funkce kareoke. Díky dvěma vstupům (mikrofon a kytara) můžete dokonce připojit kytaru a reproduktor použít jako zesilovač. Pro ovládání a nastavení funkcí slouží horní podsvětlený dotykový panel. Mobilní aplikace Fiestable pak rozšiřuje možnosti (vytváření seznamu skladeb na večírek, funkce karaoke včetně funkcí Voice Changer a Echo a DJ control pro přidání zvukových efektů). Aplikace Music Center slouží pro vybírání seznamů skladeb, posun, umožňuje měnit vzory osvětlení a režimy zvuku.


Nejoblíbenější BT reproduktory Sony

Sony SRS-XB13 Sony SRS-XB13
nabízí 73 obchodů za ceny od 719 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XG300 Sony SRS-XG300
nabízí 40 obchodů za ceny od 4 444 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XP500 Sony SRS-XP500
nabízí 33 obchodů za ceny od 6 472 Kč
Porovnat ceny
Bose SoundLink Revolve II Bose SoundLink Revolve II
nabízí 27 obchodů za ceny od 4 232 Kč
Porovnat ceny
Sony SRS-XG500 Sony SRS-XG500
nabízí 54 obchodů za ceny od 7 612 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené BT reproduktory Sony


Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth 5.2 podporovány jsou kodeky LDAC, AAC a SBC. Nechybí ale ani zmíněný optický digitální vstup, analogový vstup, či USB. Ten lze využít jak pro přehrávání hudby, tak pro nabití připojeného smartphonu. Funkce Party Connect via Bluetooth umožňuje připojit až 100 kompatibilních Bluetooth reproduktorů Sony.

Sony i zde si dala záležet nejen na zvuku, ale také na ekologii. Pro přední a zadní panel a vnitřní části reproduktoru se používá pro SRS-XV900 vyvinutý recyklovaný plast.

A kolik za tohle všechno zaplatíte? Málo to není. Prodej reproduktoru Sony SRS-XV900 startuje v říjnu 2022, oficiální cena by měla být 29 990 Kč.

Zdroj: Sony

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Reproduktory, Bluetooth, Bluetooth reproduktor, Sony, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz