19. 12. 2014 17:25

výkon 165W na lanál a príkon má 240 W. To by asi nedal ani v stereo móde :) Možno v triede D ?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
ů  |  19. 12. 2014 19:26

Spíše než recenze, je tento článek reklama., ale budiž. HDMi jelikož se autor o něm nezmiňuje je jistě verze 1.4, takže obrovské mínus. O nepodpoře zvukových a video formátů se raději ani nepíše. Pro mne vzhledem k rozměrově zmenšující se spotřební elektronice obecně, je tento výrobek obrovská obluda, která je spíše úsměvná, než abych si ji "vystavil" někde v obyváku. Přeji všem klidné vánoce a hlavně redakci.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
waaaw  |  19. 12. 2014 20:07

vzhledem k tomu, ze podobne pozitivne vychazeji i jine recenze ve svete na tento AVR, tak bych rekl, ze na tom neco bude. Bohuzel Sony je pro audiofily skoro nadavka, tak tomu nikdo neveri.
Jinak rada slim receiveru vychazi v recenzich z hlediska kvality zvuku podstatne hur nez tyto "velke bedny". Cim to asi bude?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martineams  |  20. 12. 2014 00:27

Nevím proč, ale než seriozní test mi to připadá jak laciná PR Sony. Bohužel v testu není uvedeno nic co by mě mohlo říct o kvalitách tohoto zařízení. Pan autor se snaží vyvolat wov efekt, ale podstatné věci nejsou uvedeny. Měl by se nejdříve podívat jak se testy podobných zařízení dělají. Celý článek je takový kočko-pes, rozhodně to ale není testem. Spíš jen takové lehké preview. Na seriozní test pánu pisálkovy zřejmě chybí odborné vzdělání a hlavně zkušenosti s AV technikou, což je problém všech "odborně" zaměřených webu tohoto vydavatelství. Pisálek hodnotí zvuk jako břitvu. Opravdu dech beroucí! Bravo! Jen tleskat. 4K a HDMI jako standart. Mám pocit, že HDMI je snad u AV přijímačů standart už docela dost dlouho. A to vaše "4K (full HD)", excelentní! Jak to máme chápat? Bohužel to nepodstatné pro 4K, tedy jaký typ hdmi tam je, již pisálek neuvedl. Zda tam je verze 1.4a, nebo 2.0? To považuji docela za podstatné, pokud budu uvažovat, že tohle bude základ domácího kina s 4K rozlišením. Bohužel takto trapně mlží i Sony samotné a není to problém jen Sony. Mlží tak i ostatní výrobci. Všude 4K, Ultra HD, ale nikdo nikde neuvádí jaký typ hdmi je v těch ne zrovna levných hračkách instalováno. Že nepodstatné, vzhledem k absenci nativního zdroje 4K obrazu? Dnes asi ano, ale takové zařízení se většinou nekupuje na rok nebo dva. Nešťastníky to začne zajímat, až zjistí, že jejich nový drahý 4K Blu-ray přehrávač, ač poskytující plný 4K obraz je degradovaný díky hdmi 1.4, nebo jinými blíže nespecifikovanými rozhraními AV přijímače, nebo samotné TV. A mám pocit, že jich bude hodně. V technické specifikaci na webu Sony o tom jaké v tom přijímači je hdmi ani zmínka. Pracně jsem se proklikal na stránkách podpory k html návodu, kde jsou teprve uvedeny alespoň nějaké technické údaje o parametrech zařízení. Bohužel v zařízení je nějaký přesně nespecifikovaný hdmi paskvil, něco mezi hdmi 1.4a a 2.0. 4K to sice zvládá 4096x2160 50/60Hz, ale jen 8 bit barevné hloubce (hdmi 2.0 by mělo umět 10 a 12 bit), což je rozdíl 16,7 milionů oproti 68,7 bilionů odstínů.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
waaaw  |  20. 12. 2014 01:05

To je jeden z problemu, ze jakykoli popis/test AV recevieru se omezuje na zvuk, jako by to byl jen A receiver. To ze jsou velke rozdily mezi jednotlivymi typy i ve zpracovani obrazu nikoho nezajima. napr upscaling v tomto receiveru do 4k je mozna uzitecny, ale neumi upscalovat z SD do HD, coz je pro mne spis minus.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Jirnav  |  08. 10. 2018 00:44

Ta nemožnost upscalingu z SD do HD je jistá, nebo je to jen Vaše domněnka? Pro mě je tato vlastnost důležitá kvůli staršímu univerzálnímu přehrávači bez HDMI výstupu, proto se ptám. Děkuji.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Arkan  |  20. 12. 2014 22:40

S podporou HDMI 2.0/4K obsahu je to zatial vyzera naozaj biedne, zda sa ze ziadne momentalne predavane zariadenie INZEROVANOU (!!!) funkcionalitou nedisponuje:1) bud to nema HDCP 2.2 (kompletne cela nova seria AVR Denon)
2) alebo ma, ale osadene su iba HDMI1.4 konektory (vsetky nove ONKYO, alebo toto SONY)Viac o tom napr. tu
http://forums.anandtech.com/showthread.php...
https://www.avforums.com/threads/denon-hdmi-2-0-20... ...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
VoDa  |  26. 02. 2015 12:36

Kdybys nebyl lempl, vedel bys, ze to ma HDMI 2.0 primo dle Sony... Pravda je, ze kdyz se na to pise recenze, ze by to tam v dnesni dome mohlo byt, neb je to v mode 4K dost dulezita polozka...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Martin  |  26. 02. 2015 23:41

Jediný lempl je tu autor testu, bohužel. Pak je tu už jen jedno trapný hovado, co místo konkrétní informace, nebo odkazu se zmůže jen na sprostou urážku. Nevím, já nejsem zaměstnanec prodejny, nebo zastoupení Sony. Informace tedy mohu čerpat jen z těch co sony uveřejní na svém webu a jak koukám na specifikaci tohoto výrobku na http://www.sony.cz/electronics/prijimace-av/... ... tak v ní nic o tom, že je přístroj vybaven HDMI 2.0 není ani zmínka. Třeba jsem slepý, pročítal jsem to od zhora dolů a naopak několikrát. Asi má tady někdo lepší zdroje informací, než ty co poskytuje oficiální web výrobce. Jak jsem již psal, tak o této informaci mlží většina výrobců a mnohdy je pak z jejich 4K jen fraška na téma 24, nebo 30 sn/s. O plném 4K s 60 sn/s si pak hodně majitelů těch předražených skvostů bude muset nechat jen snít a o barevné bitové hloubce ani nemluvím. Těch 4K televizí s nějak vylepšeným HDMI 1.4a je na trhu hodně. To ale většina majitelů smutně pozná, až se objeví nějaký ten přehrávač se zdrojem nativního plného 4k obrazu a samozřejmě nějaké ty opravdové 4K filmy.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Tom  |  12. 04. 2015 02:12

Můj názor jakožto obyčejného hi-fi nadšence: 4K je jako k čemu? Za x let ano, až to bude standard. Teť koupim 4K televizi a 4K AVR abych si mohl pouštět co.. Třeba 4K video ze svého smartphonu natočené skrze hyper kvalitní objektiv zachycené na 5mm velký snímací čip... Nebo si pustim bluray s nápisem "mastered in 4K" a budu mít pocit jaká je to super bomba... A až přijde opravdu 4K (resp. UHD), budu se divit, jaktože nemám HDMI 2.0, jaktože nemám tolik Hz a tolik -bit, atp. Je to AV přijímač za super peníze se síťovými funkcemi. Nemohu posoudit kvalitu zvuku ani této recenze (testu), můžu jen srovnávat a odhadovat dle vlastní zkušenosti. Je to zbytečná honba za ničím. Tam, kde jde pixel na pixel, ať už počítač, telefon, nějaká hra na konzoli atp., je samozřejmě rastr vidět, ale obsah zobrazovaný v TV je přeci jen jiného charakteru. I na velkém screenu z kratší vzdálenosti vypadá FullHD film nádherně, v jakémkoliv natočeném/vyfoceném obsahu je přirozené vyhlazování hran nebo jak to říct, ale asi mi rozumíte ;) Proto bych tento receiver pokládal za ideální komponent k FullHD televizi s kvalitním panelem, a ke slušným bednám Ohledně zvuku, před pár lety jsem koupil AVR Sony asi za 5 tisíc, úplně tu nejlevnější močku co vyráběli, šlo jen o prostorový zvuk a nějaké centrum vstupů a výstupu. No světe div se, tohle "chalupářské" řešení mě více než překvapilo.. Tak věřím že vyšší třída novější generace bude stát za řeč. Ostatně, 99,5% lidí stejně pozná h*vno, a z těch zbývajících 0,5% si 50% jen hraje na to že něco pozná

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
genx  |  09. 06. 2015 22:10

Jestli se někdo dočetl až sem, tak tady posílám pár postřehů k STR-DN850 (což je v podstatě totéž). Co se týče poslechu je vše ok, jen mne hned na začátek zarazila jedna věc - taková blbost jako je přetáčení. Koupím si moderní hifi, eňoňuňo repro, propojím si to fajnovými kabely, stáhnu si .flac skladby ... takže už stačí v podstatě jen vyčištění uší Ejhle album mám stažené v jednom souboru a nelze ho v recieveru přetočit na další skladbu - pouze play,pausa,stop,skladba + -, to samé u videa. Chápu že AV recievier není primárně přehrávač, ale přetáčení měl i můj walkman z 89.roku. Škoda že manipulace se soubory přehrávanými z USB není vychytanější.
Je zde jistě mnoho dalších možností jak to vyřešit, ale otázka je: chce se mi to řešit?
To že hřeje (a že hřeje) neberu jako velké mínus - když necháte např. HDMI pass thru při stadby modu, musí to něco krmit. Někdy trochu zmatené odpojování a připojování TV, možná si s tím ještě dokonale nerozumím, ale někdy mám pocit že si to trochu dělá co chce. Optické vstupy to má sice 2, ale na co vám ten druhý je když máte na vše HDMI které bohatě stačí a primárně je stejně pohodlnější jet přes něj. Ostatně je tato hiararchie i primárně nastavena od Sony - 1.HDMI 2.optika (samozřejmě lze přenastavit). no a to je z mínusů asi vše. Jinak vše plus, uživatelské prostření, rychlost menu, nastavení atd atd.
Ve zkratce, při výběru berete v potaz milión technických vychytávek, z nichž je mnoho vlastně jen PR... takže vybírat s rozumem a nečíst moc recenze

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
PCX  |  21. 12. 2014 14:53

V tom by som problem nevidel. Uz dnes maju lepsie prehravace dva HDMi vystupy. Jeden do TV a druhy do receivera, aby sa dal pouzit aj receiver, co nema ziadnu podporu 4K.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
gully  |  29. 12. 2014 15:07

Tak tu recenzi napiš kur*a Ty, frajere! Jenom tady dokážete urážet, ale sami umíte hov*o! :-O

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martineams  |  30. 12. 2014 21:55

gully, gully potřeboval bys kopnout do gully! Další vysoce inteligentní fanoušek redakce? Kdybych asi chtěl psát recenze ty chytráku, tak pracuji v redakci avmanie. Ale dělám jinou práci, tu co jsem několik let studoval a tu co umím a dělám ji už více jak 23 let velmi dobře a světe div se, to samé očekávám od ostatních v této bohužel nemocné společnosti, že budou svoji práci odvádět na 100%. Bohužel tomu tak není a podle toho to tady taky vypadá. gully, pokud jsi blb a spokojíš se se šunty, nedodělky, prostě nekvalitními službami, potravinami, léky atd., tak to je jen a jen tvoje hloupost. Být sprostý, to ukazuje na tvoje osobnostní kvality. Co kromě urážek a vulgarismů umíš ty, že mě tady napadáš a sprostě urážíš? Asi se nebude čím chlubit, že ano. Ubožák co má gully jen někoho urážet v anonymitě internetu jen prostě ubožák. Do očí bys mi to asi těžko řekl, na to gully nemáš! Pro ty co gully mají, autor "testu" tady odvedl dost mizernou práci a mě to vadí, proto jsem reagoval, ale jediná urážka, kterou jsem tady četl je bohužel ta od tohohle frajera bez gully

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Q  |  20. 12. 2014 08:39

Prehlad podporovanych / nepodporovanych AV formatov je kde?
Mozno by sme zistili ze bezne formaty nie su podporovane (ako je pri Sony dost castym zvykom).
Podpora tituliek?
Vzhladom k absencii mnozstva podstatnych informacii, sa pridavam k nazoru, ze clanok je reklamne PR pre Sony a s kvalitnou recenziou nema vela spolocne.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
kamilo  |  20. 12. 2014 20:10

Podpora titulkov na AV receivery? Ty si to asi mýliš s MMC...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Miki.27  |  20. 12. 2014 10:39

No nevím lidi,snad všichni umíte používat strýčka googla,já sem našel více recenzi na tento stroj a naprosto všude se o něm mluví veskrze velice pozitivně,pochybuji že všude jde o placenou reklamu,hlavně poměr cena/výkon je hodně dobrý.
Na druhou stranu chápu taky SONY už nedůvěřuji ale zase slepě tady napadat autora a stroj a nic si neověřit mi připadá velice krátkozraké.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Q  |  20. 12. 2014 11:02

Problem bude mozno v tom, ze po precitani si recenzie, by som nemal pouzit google, na dohladanie si dalsich a to aj zakladnych informacii o vyrobku. A to je, (ci uz chceme, alebo nie) zodpovednost autora recenzie.
Nikto mu predsa nebranil napisat recenziu obsiahlejsie, podrobnejsie, kvalitnejsie. V takom pripade by mu urcite nebolo nic vycitane. Niekolko kritickych poznamok na adresu Sony (napriklad za neuvedenu verziu HDMI) by vyzeralo vierohodnejsie, ako len oslavne ody a v nedostatkoch napisana povinna "vata" aby sa nepovedalo.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
NOWOCAYN  |  20. 12. 2014 11:13

Plne súhlasím.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martineams  |  20. 12. 2014 14:45

Srýček google mi tak akorat vyprdne milion e-shopů, ale kloudnou recenzi ne. Dále tady nejde o recenzi ale (test). Pokud se tady někdo rozhodne něco testovat tak by mělo být otestováno a uvedeno vše co to umí, neumí. Dále by test měl probíhat s porovnáním pomocí nějaké reference, tedy zařízení vůči kterému se testují ostatní zařízení. To znamená například stejné reprosoustavy, stejné zdroje signálu, stejné TVP, jiný o třídu nebo dvě vyšší přijímač na porovnání (ten by měl být použit pro všechny testované av přijímače). Nějakou sadu testovacích videosouborů v různé kvalitě a rozlišení, to samé audio. O měření parametrů ani nemluvím. V testu mě chybí posouzení konektorů, vnitřního obvodového řešení a uspořádání. Prostě věci které by měl pisálek testu zjistit. V obchodě vás do přijímače nenechají vlézt. Pisálek dostane kus určený na PR do kterého se klidně mohou podívat, ale to by museli panáčci něco o tom vědět, že ano? Právě z testu se chci dozvědět informace, které mi žádný strýček google nebo seznam neposkytne. Autor to porovnává s Onkyo TX-NR636. Použil stejnou sestavu reproduktorů a stejný zdroj signálu? Pokud ne, tak jak to chce porovnávat? Podle čeho? Kde to panáčci poslouchali u stolu v redakci? Nebo na chodbě? Asi Namítnete, nemusíte to přeci číst. Pravda to sice je, ale zase na druhou stranu tu někdo nabízí obsah. Ten je sice na oko zadarmo, ale ten si platíme tím, že sledujeme vloženou otravnou reklamu. Takže mám tímto právo vyžadovat kvalitní a pravdivé informace. Každý (tedy většina) máme svoji práci, profesi, povolání, která se mimo toho, že nás živí, stává našim příspěvkem společnosti. Já svoji práci leteckého technika musím odvádět na 100%. To samé musí dělat spousta jiných profesí od řidiče po doktora. Každý musí odvádět kvalitní práci. Proto zákonitě očekávám, že svoji profesi bude každý vykonávat alespoň na podobné úrovni jako ji musím vykonávat já. Proto i očekávám, že pisálek odborného testu AV receiveru, odvede kvalitní práci a ně takový škvár. Pokud na to nemá vzdělání, tak jak jde psát o tom na co vzdělání má. Bohužel amatérismus v našich odborných médiích je naprosto šílený. Nevím, kde se berou ti rádoby odborní "redaktoři". Co mají za odborné vzdělání, že se cítí kovaní dělat článek (test) něčeho čemu asi zřejmě vůbec nerozumí, nebo mají vědomosti pouhého uživatele který si přečte návod na ovládání a reklamní web výrobce. Asi tak nějak.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Q  |  21. 12. 2014 05:55

Hladat mal auror pred pisanim clanku, nie citatelia!

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
waaaw  |  21. 12. 2014 11:08

No skoro bych rekl, ze autor, ktery pise recenzi by nemel hledat recenze na netu a z nich opisovat. Mel by sam testovat, zkoumat, merit a porovnavat.
Jinak dokazy jsem sem davalo jako reakci na predchozi prispevek, ze na netu nejsou udajne zadne smysluplne recenze

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Q  |  22. 12. 2014 06:14

Autor predsa nema opisovat recenzie zo zahranicnych serverov. O tom nikto nepisal, tak preco to podsuvate? Ma sa nimi mozno len inspirovat a vediet, ako ma vyzerat kvalitna recenzia/test. Moze ich pouzit na to, aby doplnil chybajuce udaje, technicke parametre, ktore vyrobca zatajil, neuviedol a pod. Aby si ich citatelia nemuseli dohladavat sami. Nikto mu nevnucuje zmenu stylu pisania a ani nic podobne, ale recenzia/test MUSI obsahovat urcite veci, ktore v tomto pripade chybaju a to sa bavime aj o zakladnych parametroch a pod. Aj napriek tomu, ze vyrobok vyzera byt kvalitny, stojim si za tym, ze recenzia/test je odflaknuta. A to je chyba jedine jej autora, nie SONY, ani nikoho ineho. Nechapete, alebo nechcete pochopit?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Flash  |  21. 12. 2014 15:30

Píšete, že jako letecký technik děláte vše na 100 % a přitom kritizujete autora testu za to, že pro testování nepoužívá stejné komponenty a reprosoustavu. Ale v minulém testu testoval na stejných komponentech, jako v tomto případě. To bych se měl asi začít bát lítat. Ono za klávesnicí je každý silák a ve skutečnosti skutek utek.A jinak v zahraničních médiích byl tento kus hodnocen velmi pozitivně, pokud jde o danou cenovou kategorii.Mé doporučení. Když něco kritizuji, tak to musí mít hlavu a patu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martineams  |  21. 12. 2014 16:44

A pán redaktor se stydí vstoupit do diskuze pod svým jménem! . Ani mě to nepřekvapuje. Nebo jste jeho loajální kolega? . Ano uznávám sekl, jsem se s tou sestavou. Upřimně nemohu být na netu celý den a tu recenzi Onkya jsem nečetl dost pozorně. Nicméně to nic nemění na celkové kvalitě testu, nebo lépe rychlé recenze. Tohle prostě test není a můžete mě klidně urážet a chytat za slova jak chcete. Za svým tvrzením si stojím a pro vás jako zaměstnance MF mám jednu radu, přestaňte už konečně lidem lhát a začněte dělat svoji práci kvalitně a pak nebude důvod ji kritizovat. Jinak vy osobně se bát nemusíte, na technice kterou obsluhuji létají lidé kteří jsou inteligentní a něco umí. To váš případ asi není a nebude. Má úcta.....

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
karel  |  20. 12. 2014 13:43

No,jestli sony využívá jako internetové rádio vTUNER tak posluchači mají smůlu,většinu výrobků sony to nepodporuje,ze strany vTUNERU,u mě MX700Ni.Sony má upozornění na svých stránkách od 25.11.2014

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
slazz  |  21. 12. 2014 20:05

Mám možná hloupý dotaz, ale stejně. Pokud budu chtít např. tenhle av receiver používat se stereo reprodyktory (nemám místo na rozmístění 5 repráků), bude to fungovat normálně ve stereu?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
waaaw  |  21. 12. 2014 22:45

Bude

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zdenál  |  23. 12. 2014 12:01

Potom je ovšem hloupost kupovat av receiver! Určitě si kupte stereo resilovač, který vám za stejný peníze zahraje o dvě třídy lépe ;)

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
slazz  |  27. 12. 2014 17:28

To jsem si taky říkal, ale zatím narážím na problém že av receivery mají mnohem víc vstupů, nenašel jsem stereo zesilovač kam bych mohl připojit co potřebuju Pokud máte nějaký tip na zesilovač co bude mít aspoň 2 HDMI a optiku, ideálně ethernet/wifi a airplay

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Petr N  |  24. 12. 2014 22:37

Už jšem problematiku AV receiveru delší dobu nestudoval, chci se zeptat, jestli dnešní receivery umí přes AirPlay streamovat i video?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
babca  |  17. 01. 2015 01:00

Apple licencuje pouze AirPlay audio. Co myslíš tím streamováním videa? Streaming fotek a videí z iTunes knihovny asi nemáš na mysli (mizerné rozlišení, fps a celková implementace). Mirroring ten třetí strana úspěšně implementovala, ale to je jen experimentální. Jediná možnost: Apple TV.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
z77m  |  29. 12. 2014 16:34

Na čem bylo testováno ... Blue ray přehrávač Onkyo BD-SP309.. Jsme na avmania.cz, tak doufám, že jde o překlep..

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory