Sony STR-DN1050: výborný AV receiver pro kino i hudbu [test]

19. prosince 2014
TWEET SDÍLET
Sony STR-DN1050: výborný AV receiver pro kino i hudbu [test]
Hledáte vynikající srdce domácího kina? Sony boduje nejen zvukem a výbavou, ale překvapí i stereozvukem, takže si užijete i poslech hudby.

4K a HDMI jako standard

Doba a marketing si to žádá, výrobci reagují. Moderní A/V receiver si už lze jen těžko představit bez možnosti přehrát obraz v rozlišení 4K (Full HD). Divák tak získá podstatně vyšší kvalitu, větší hloubku a ostrost obrazu. Pro přenos formátu 4K se využívá propojení HDMI, které může přenášet společně s běžným signálem i další informace, jako např. funkci CEC, která umožňuje vypnout a zapnout televizor společně s reciverem.
 

Zvuk jako břitva

Dostatek energie, bohatost tónů, souhra předních a zadních reproduktorů jsou jen některé charakteristické rysy testovaného modelu. Po zapojení všech reproduktorů,jejich rozmístění a naladění jsem si pustil koncert. Živá hudba zněla silně, výborná byla prezentace, hloubka a zvuk z předních reproduktorů vystupoval za jejich rovinou. Plně jsem byl vtažen do poslechu hudby a neustále prožíval nutkání otáčet master volume doprava. Obdobný pocit jsem měl u sledování filmu, bohatém na efekty. Sklo, roztříštěné po místnosti donutí k otočení nejednoho diváka a přelet stíhacího letounu.

Klepněte pro větší obrázek

Na čem bylo testováno

Stereo reprosoustava Bose 701, Sestava pro domácí kino Jamo D HCS 7.1 + Subwoofer Yamaha NS-SW 500, Blue ray přehrávač Onkyo BD-SP309, TV Samsung UE50H5570, smartphone LG G2.

Minule jsem testoval A/V receiver Onkyo TX-NR636 a vychvaloval jeho prostorový zvuk. Zde si dovolím malé srovnání. Oba přijímače se blížily realitě, ale v tomto případě musím dát palec nahoru Sony STR-DN1050.

A co se týká stereo zvuku - je Sony jednoznačný vítěz. Hudba bohatá na akustické a elektronické melodie přinášela prostřednictvím A/V receiveru příjemný zvuk a opravdovou „poslechovou rozkoš“. Dovolím si zde říci, že nemám co vytknout a musím jen chválit, jak přijímač v této cenové kategorii hraje velmi dobře. 

Celkové hodnocení

I přesto, že se oproti minulému modelu snížil počet HDMI vstupů (o jeden) a chybí Dolby Atmos, je tento přístroj v dané cenové kategorii daleko nad průměrem. Sony zde opravdu boduje.

Klepněte pro větší obrázek

Tento model si proto zaslouží mé velké uznání a také pořádné reprosoustavy, aby se mohl předvést v plné své síle. Mít Sony STR-DN1050 v obývacím pokoji nebude určitě žádnou ostudou, přidejte vynikající poměr cena/výkon a máte asi nejlepší aktuální koupi ve této kategorii. V každém případě má naše doporučení.

+ výborný prostorový zvuk
+ výborný stereo zvuk+ podpora 4K
+ jednoduché ovládání a nastavení přístroje pomocí DO
+ aplikace pro chytré telefony a tablety
+ zóna 2
+ 2 x optický vstup
+ funkce CEC.

- příliš jednoduchý design předního panelu
- odhalené přední vstupy
- nemá Dolby Atmos

Sony STR-DN1050

Cena orientační

Specifikace produktu: www.sony.cz

Témata článku: Testy, Domácí kino, AV přijímače, Test, Sony, Receiver

Určitě si přečtěte

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

15 filmů roku 2018, které musíte vidět: sci-fi, akční, horory a thrillery

Ready Player One: Hra začíná, Upgrade, Black Panther, Avengers: Infinity War, Mission: Impossible - Fallout, Tiché místo, Tísňové volání, Jack staví dům. První výběr toho nejlepšího, co se letos objevilo v kinech a na DVD a Blu-ray nosičích.

12 Marek Čech

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10: Výborný integrovaný Hi-Fi zesilovač se síťovým přehrávačem pro náročné [test]

NAD M10 je mimořádně excelentním zhmotněním moderního Hi-Fi s až high-endovými přesahy. Není to striktní audiofilská záležitost, ale hudební radosti přinese rozhodně dost a dost. Po právu získal ocenění EISA „chytrý zesilovač“ pro rok 2019/2020.

3 Daniel Březina

Výjimeční: nový film od dvojice, stojící za celosvětovým hitem Nedotknutelní [recenze filmu]

Výjimeční: nový film od dvojice, stojící za celosvětovým hitem Nedotknutelní [recenze filmu]

Režijní dvojice Olivier Nakache a Éric Toledano s humorem vypovídá o vážném tématu a přibližuje nám přitom běžný denní provoz lidí, postižených autismem i těch, kteří o ně pečují.

2 Marek Čech

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

TCL EC78: nový 4K HDR LCD televizor s integrovaným soundbarem Onkyo

Výrobce televizorů TCL dlouhodobě patří mezi značky, které nabízí především cenově dostupné modely s výborným poměrem cena/výkon. To ale neznamená že v jejich nabídce chybí i luxusnější řady. Právě takovou má být EC78.

17 Jaromír Puk

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech