Sony vylepšilo své bezdrátové reproduktory XB nejen o nové měniče X-Balanced Speaker

24. června 2020
TWEET SDÍLET
Sony představilo letošní modely svých přenosných Bluetooth reproduktorů SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23, ty nahradí stávající modely SRS-XB42, SRS-XB32 a SRS-XB22.

Populární řadu reproduktorů a sluchátek s označením XB (Extra Bass) už Sony vyrábí dlouhé roky. Letošní řada reproduktorů SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23 dostala především nově vyvinuté měniče s označením X-Balanced Speaker.

Klepněte pro větší obrázek

X-Balance má zajistit "špičkovou kvalitu zvuku a vysoký akustický tlak pro bohatší, hlubší a uspokojivější zážitek z poslechu". Tvar měniče není kruhový, a tak se dle Sony může maximalizovat plocha membrány reproduktoru a zvýšit akustický tlak. Výsledkem má i menší zkreslení zvuku. Sony uvádí, že například u modelu XB33 došlo ke zvýšení úrovně akustického tlaku o 30 % a bylo dosaženo redukce míry zkreslení přibližně o 25 % ve srovnání s předchozím modelem (SRS-XB32).  

U největšího modelu XB43 se kombinuje basový reproduktor pro nízké a střední frekvence se speciálním výškovým reproduktorem, který se stará o vyšší frekvence. Výsledkem mají být silný zvuk, hluboké úderné basy a zároveň čisté vokály. Také modely XB33 a XB23 mají nově vyvinutou membránu X-Balance, která nemá kruhový tvar, což má opět přinést vyšší akustický tlak, ale přitom umožňuje zachovat kompaktní rozměry. Optimalizací prošlo také umístění postranních pasivních zářičů u všech tří modelů, což má zlepšit podání a čistotu basového zvuku.

Klepněte pro větší obrázek 
Sony SRS-XB43

Nové modely také splňují standardy krytí IP67 jsou dokonce odolné proti slané vodě. Lze je tedy vzít na pláž, do lesa, na poušť nebo kamkoli budete chtít – bez ohledu na vodu či prach, budou pořád hrát. Kromě toho jsou modely XB33 a XB23 je i nárazuvzdorné. 

I letos XB 33 a XB 43 nabídne vícebarevná světla, nechybí aplikace „Fiestable"., která poslouží, abyste si vytvořili živou klubovou atmosféru přímo ze svého chytrého telefonu. Můžete například nechat světla reproduktoru pulzovat v rytmu hudby nebo měnit jejich barvy. Novinkou je také funkce Party Connect můžete, kdy lze propojit až 100 kompatibilních bezdrátových reproduktorů pomocí technologie a synchronizovat hudbu i světla.

Pro dobíjení slouží nyní USB typu C, výdrž baterie je u Sony tradičně skvělá, reproduktory XB 43 a XB 33 slibují výdrž 24 hodin (režim STAMINA/osvětlení vypnuté) a přes USB s nimi nabijete i váš telefon, menší XB 23 pak stále nabídne výborných 12 hodin. Oba větší modely pak mají NFC pro rychlejší párování.

Cena SRS-XB43 je oficiálně 200 €/5499 CZK a v prodeji v černé a modré variantě, u modelu SRS-XB33 má být přibližně 155 €/4299 CZK, prodávat se má v černé, modré, červené a světle šedobéžové barvě. A končeně SRS-XB23 má stát 110 €/2899 CZK a v prodeji bude také od srpna 2020 v černé, modré, červené, světle šedobéžové a zelené variantě.

Zdroj: Sony

Témata článku: Reproduktory, Novinky, Bluetooth reproduktor, Sony

Určitě si přečtěte

Lamax Dots2 – skvělá malá TWS sluchátka za ještě lepší akční cenu [test]

Lamax Dots2 – skvělá malá TWS sluchátka za ještě lepší akční cenu [test]

3 Petr Březina

Petr Březina
LamaxBezdrátová sluchátka
Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Sony WH-1000XM4: nejlepší bezdrátová sluchátka s ANC jsou ještě lepší [test]

Po představení sluchátek WH-1000XM4 padalo hodně dotazů, oč jsou nová sluchátka lepší, než stávající WH-1000XM3. Přece jen, třetí generace byl výborná. Musím však potvrdit, že čtvrtá je lepší - a to podstatně. Jestli stojí za příplatek? Domnívám se, že ano.

82 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Nový přehrávač Googlu trochu budí nejistotu novou podobou operačního systému, ale obavy nejsou na místě. Dostanete dostupnou garantovanou kvalitu pro bezstarostné sledování obsahu z internetu.

23 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Android TVHD přehrávačeVideo
Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Panasonic TX-65HZ2000E: referenční 4K HDR OLED posunuje opět laťku [test]

Udržel Panasonic tímto modelem krok s konkurencí? Drží stále pomyslnou laťku kvality hodně vysoko, anebo již padá do šedivých vod průměru?

47 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TestOLED4K TVTelevizePanasonicTestyTelevizory
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

15 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Malá a úplně bez drátů. Tady je 11 nejlepších sluchátek True Wireless

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

26 Jaromír Puk

Jaromír Puk
True Wireless
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

20 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět