Sony vylepšilo své bezdrátové reproduktory XB nejen o nové měniče X-Balanced Speaker

24. června 2020
TWEET SDÍLET
Sony představilo letošní modely svých přenosných Bluetooth reproduktorů SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23, ty nahradí stávající modely SRS-XB42, SRS-XB32 a SRS-XB22.

Populární řadu reproduktorů a sluchátek s označením XB (Extra Bass) už Sony vyrábí dlouhé roky. Letošní řada reproduktorů SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23 dostala především nově vyvinuté měniče s označením X-Balanced Speaker.

Klepněte pro větší obrázek

X-Balance má zajistit "špičkovou kvalitu zvuku a vysoký akustický tlak pro bohatší, hlubší a uspokojivější zážitek z poslechu". Tvar měniče není kruhový, a tak se dle Sony může maximalizovat plocha membrány reproduktoru a zvýšit akustický tlak. Výsledkem má i menší zkreslení zvuku. Sony uvádí, že například u modelu XB33 došlo ke zvýšení úrovně akustického tlaku o 30 % a bylo dosaženo redukce míry zkreslení přibližně o 25 % ve srovnání s předchozím modelem (SRS-XB32).  

U největšího modelu XB43 se kombinuje basový reproduktor pro nízké a střední frekvence se speciálním výškovým reproduktorem, který se stará o vyšší frekvence. Výsledkem mají být silný zvuk, hluboké úderné basy a zároveň čisté vokály. Také modely XB33 a XB23 mají nově vyvinutou membránu X-Balance, která nemá kruhový tvar, což má opět přinést vyšší akustický tlak, ale přitom umožňuje zachovat kompaktní rozměry. Optimalizací prošlo také umístění postranních pasivních zářičů u všech tří modelů, což má zlepšit podání a čistotu basového zvuku.

Klepněte pro větší obrázek 
Sony SRS-XB43

Nové modely také splňují standardy krytí IP67 jsou dokonce odolné proti slané vodě. Lze je tedy vzít na pláž, do lesa, na poušť nebo kamkoli budete chtít – bez ohledu na vodu či prach, budou pořád hrát. Kromě toho jsou modely XB33 a XB23 je i nárazuvzdorné. 

I letos XB 33 a XB 43 nabídne vícebarevná světla, nechybí aplikace „Fiestable"., která poslouží, abyste si vytvořili živou klubovou atmosféru přímo ze svého chytrého telefonu. Můžete například nechat světla reproduktoru pulzovat v rytmu hudby nebo měnit jejich barvy. Novinkou je také funkce Party Connect můžete, kdy lze propojit až 100 kompatibilních bezdrátových reproduktorů pomocí technologie a synchronizovat hudbu i světla.

Pro dobíjení slouží nyní USB typu C, výdrž baterie je u Sony tradičně skvělá, reproduktory XB 43 a XB 33 slibují výdrž 24 hodin (režim STAMINA/osvětlení vypnuté) a přes USB s nimi nabijete i váš telefon, menší XB 23 pak stále nabídne výborných 12 hodin. Oba větší modely pak mají NFC pro rychlejší párování.

Cena SRS-XB43 je oficiálně 200 €/5499 CZK a v prodeji v černé a modré variantě, u modelu SRS-XB33 má být přibližně 155 €/4299 CZK, prodávat se má v černé, modré, červené a světle šedobéžové barvě. A končeně SRS-XB23 má stát 110 €/2899 CZK a v prodeji bude také od srpna 2020 v černé, modré, červené, světle šedobéžové a zelené variantě.

Zdroj: Sony

Témata článku: Reproduktory, Novinky, Bluetooth reproduktor, Sony, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz


Petr Urban doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

Petr Urban doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

Pokud zrovna máte chuť zapomenout na svět kolem, doporučím vám dvě desítky seriálů a filmů. Snažím se vyhýbat starším a profláknutým titulům, nabízím odpočinkovou i náročnou látku. Vybírám věci, které mají svůj specifický charakter, díky němuž vyčnívají.

Petr Urban
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice

Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice

Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nový hraný trailer na Halo Infinite připomene nostalgicky staré časy

Nový hraný trailer na Halo Infinite připomene nostalgicky staré časy

Halo volá po hrdinovi v každém z nás v novém traileru.

Michal Maliarov
Halo InfiniteVideo
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět