Sony vylepšilo své bezdrátové reproduktory XB nejen o nové měniče X-Balanced Speaker

24. června 2020
TWEET SDÍLET
Sony představilo letošní modely svých přenosných Bluetooth reproduktorů SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23, ty nahradí stávající modely SRS-XB42, SRS-XB32 a SRS-XB22.

Populární řadu reproduktorů a sluchátek s označením XB (Extra Bass) už Sony vyrábí dlouhé roky. Letošní řada reproduktorů SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23 dostala především nově vyvinuté měniče s označením X-Balanced Speaker.

Klepněte pro větší obrázek

X-Balance má zajistit "špičkovou kvalitu zvuku a vysoký akustický tlak pro bohatší, hlubší a uspokojivější zážitek z poslechu". Tvar měniče není kruhový, a tak se dle Sony může maximalizovat plocha membrány reproduktoru a zvýšit akustický tlak. Výsledkem má i menší zkreslení zvuku. Sony uvádí, že například u modelu XB33 došlo ke zvýšení úrovně akustického tlaku o 30 % a bylo dosaženo redukce míry zkreslení přibližně o 25 % ve srovnání s předchozím modelem (SRS-XB32).  

U největšího modelu XB43 se kombinuje basový reproduktor pro nízké a střední frekvence se speciálním výškovým reproduktorem, který se stará o vyšší frekvence. Výsledkem mají být silný zvuk, hluboké úderné basy a zároveň čisté vokály. Také modely XB33 a XB23 mají nově vyvinutou membránu X-Balance, která nemá kruhový tvar, což má opět přinést vyšší akustický tlak, ale přitom umožňuje zachovat kompaktní rozměry. Optimalizací prošlo také umístění postranních pasivních zářičů u všech tří modelů, což má zlepšit podání a čistotu basového zvuku.

Klepněte pro větší obrázek 
Sony SRS-XB43

Nové modely také splňují standardy krytí IP67 jsou dokonce odolné proti slané vodě. Lze je tedy vzít na pláž, do lesa, na poušť nebo kamkoli budete chtít – bez ohledu na vodu či prach, budou pořád hrát. Kromě toho jsou modely XB33 a XB23 je i nárazuvzdorné. 

I letos XB 33 a XB 43 nabídne vícebarevná světla, nechybí aplikace „Fiestable"., která poslouží, abyste si vytvořili živou klubovou atmosféru přímo ze svého chytrého telefonu. Můžete například nechat světla reproduktoru pulzovat v rytmu hudby nebo měnit jejich barvy. Novinkou je také funkce Party Connect můžete, kdy lze propojit až 100 kompatibilních bezdrátových reproduktorů pomocí technologie a synchronizovat hudbu i světla.

Pro dobíjení slouží nyní USB typu C, výdrž baterie je u Sony tradičně skvělá, reproduktory XB 43 a XB 33 slibují výdrž 24 hodin (režim STAMINA/osvětlení vypnuté) a přes USB s nimi nabijete i váš telefon, menší XB 23 pak stále nabídne výborných 12 hodin. Oba větší modely pak mají NFC pro rychlejší párování.

Cena SRS-XB43 je oficiálně 200 €/5499 CZK a v prodeji v černé a modré variantě, u modelu SRS-XB33 má být přibližně 155 €/4299 CZK, prodávat se má v černé, modré, červené a světle šedobéžové barvě. A končeně SRS-XB23 má stát 110 €/2899 CZK a v prodeji bude také od srpna 2020 v černé, modré, červené, světle šedobéžové a zelené variantě.

Zdroj: Sony

Témata článku: Reproduktory, Sony, Bluetooth reproduktor, Novinky

Určitě si přečtěte

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

29 Jaromír Puk, Marek Čech

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

30 ženských hereckých sex symbolů současnosti

Léa Seydoux, Lizzy Caplan, Alicia Vikander, Amber Heard, Joanna Kulig, Riley Keough, Lily James, Dakota Johnson, Bella Thorne, Alexandra Daddario a erotické scény, v nichž se objevily ve filmech a seriálech.

1 Marek Čech

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Kde je moje tělo? – nejlepší animovaný film roku 2019 na Netflixu [recenze]

Imaginativní poema o lásce, vyrovnání se s tíhou minulosti i nalezení sebe sama, oceněná francouzským Césarem.

2 Marek Čech

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

43 Marek Čech, Vojtěch Malý

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk