Sony WF-SP800N: nová True Wireless sluchátka s ANC vydrží 9 hodin a míří na sportovce

9. května 2020
TWEET SDÍLET
Sony vyrábí výborná sluchátka WF-1000XM3, ale pro sportovce rozhodně nejsou vhodné. Proto přichází WF-SP800N. Mají delší výdrž, stabilitu i odolnost. A menší krabičku.

Loni Sony tak trochu vypálilo ostatním rybník, se skvělými sluchátky WF-1000XM3. Pokud bych těmto sluchátkům něco měl vytknout, tak že jde o sluchátka pouze pro běžné nošení. To zjevně se chystá "napravit" novinka, True Wireless sluchátka Sony WF-SP800N.

Klepněte pro větší obrázek

I nová sluchátka WF-SP800N budou vybavena funkcí digitálního odstranění okolního hluku (ANC) a režimem Ambient Sound. ANC zablokuje rušivé vlivy jako zvuky ulice nebo hluk v posilovně. Pokud ale půjdete třeba běhat a chcete ním lepší přehled o dění kolem vás, tak podle potřeby lze nastavit buď úplné potlačení okolí, nebo pouze částečné, nebo možnost propouštět pouze hlas. K tomu slouží adaptivním ovládáním zvuku (Advanced Adaptive Sound Control), které automaticky detekuje, co a kde děláte a následně lze upravit nastavení zvuku a ANC. Při běhání venku uslyšíte zvuky z okolí, v kanceláři naopak lze okolní hluk potlačit, při tréninku lze zvýraznit basy.

Sluchátka řeší prakticky všechno, co mi pro "sportovní vyžití" u "normálního" modelu chybí. Prvním rozdílem bude přes na první pohled podobnou ergonomii trochu posunuté těžiště a přidaná opěrka do ucha – čímž má být zajištěno, že ani při běhu a jiných aktivitách nedojde k uvolnění. 

Klepněte pro větší obrázek

Druhou přidanou vlastností je stupeň krytí IP55, což znamená odolnost proti vodě (déšť, pot, běžná sprcha) a prachu, takže sluchátka lze třeba i omýt.  

Třetí vlastností je delší výdrž baterie - ta bude 9 hodin. Navíc bude menší pouzdro (lépe se tak vleze do kapsy). To poskytne energii pro dalších 9 hodin. celkově se tak dostanete na 18 hodin. Při vypnutém aktivním potlačením hluku Sony udává 26 hodin výdrže, což znamená 13 hodin na jedno nabití. Lze používat obě sluchátka se stereofonním zvukem, nebo použít pouze jedno ze sluchátek a druhé dobíjet. Při úplném vybití nechybí rychlé dobíjení – tedy během 10 minut nabít na 60 minut poslechu. 

A protože jde o sluchátka, která vás mají při sportu "nakopnout", nebude chybět firemní EXTRA BASS. Sluchátka mají mít dle Sony "silný, úderný, nízkofrekvenční zvuk, který vám dodá energii v práci i během tréninku". Charakter ale půjde samozřejmě upravit v aplikaci Headphones Connect, kde lze zvuk přizpůsobit dle přání a vkusu, případně nastavit funkci 360 Reality Audio.

Cena TW sluchátek WF-SP800N má být oficiálně 200 EUR, či 5499 Kč. Novinka se v obchodech objeví od července 2020, na výběr v ČR má být z černé, bílé či modré varianty (na webu Sony je však i oranžová).

Zdroj: Sony

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Sony WF-1000XM3: nejlepší True Wireless sluchátka s ANC, která můžete mít [test]

Zájem o zcela bezdrátová (True Wireless) od jejich uvedení na trh raketově roste. Novinka Sony WF-1000XM3 míří na nejvyšší příčky a právem. Kombinuje výborný zvuk, skvělé potlačení hluku a příkladnou ergonomii. Zkrátka máme tu novou referenci pro ostatní a nejlepší True Wireless sluchátka na trhu.

Témata článku: Bezdrátová sluchátka, Novinky, True Wireless, Sony

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

Kdy se pro příjem televize vyplatí satelit a kdy je lepší vybrat DVB-T2, nebo něco jiného

Kdy se pro příjem televize vyplatí satelit a kdy je lepší vybrat DVB-T2, nebo něco jiného

Spolu s vypínáním DVB-T mnoho lidí pátrá, jaké jsou další možnosti příjmu. V našich článcích jsme se už věnovali všem variantám, které příjem televize umožňují. Zejména v odlehlejších oblastech je nejzajímavější a nejuniverzálnější způsob příjmu TV satelitní vysílání.

19 Jaromír Puk