32
Fotogalerie

Sony WF-SP800N: nová True Wireless sluchátka s ANC vydrží 9 hodin a míří na sportovce

Sony vyrábí výborná sluchátka WF-1000XM3, ale pro sportovce rozhodně nejsou vhodné. Proto přichází WF-SP800N. Mají delší výdrž, stabilitu i odolnost. A menší krabičku.

Loni Sony tak trochu vypálilo ostatním rybník, se skvělými sluchátky WF-1000XM3. Pokud bych těmto sluchátkům něco měl vytknout, tak že jde o sluchátka pouze pro běžné nošení. To zjevně se chystá "napravit" novinka, True Wireless sluchátka Sony WF-SP800N.

WF-SP800N_case_open_LED-off_WT-Large.jpg

I nová sluchátka WF-SP800N budou vybavena funkcí digitálního odstranění okolního hluku (ANC) a režimem Ambient Sound. ANC zablokuje rušivé vlivy jako zvuky ulice nebo hluk v posilovně. Pokud ale půjdete třeba běhat a chcete ním lepší přehled o dění kolem vás, tak podle potřeby lze nastavit buď úplné potlačení okolí, nebo pouze částečné, nebo možnost propouštět pouze hlas. K tomu slouží adaptivním ovládáním zvuku (Advanced Adaptive Sound Control), které automaticky detekuje, co a kde děláte a následně lze upravit nastavení zvuku a ANC. Při běhání venku uslyšíte zvuky z okolí, v kanceláři naopak lze okolní hluk potlačit, při tréninku lze zvýraznit basy.

Sluchátka řeší prakticky všechno, co mi pro "sportovní vyžití" u "normálního" modelu chybí. Prvním rozdílem bude přes na první pohled podobnou ergonomii trochu posunuté těžiště a přidaná opěrka do ucha – čímž má být zajištěno, že ani při běhu a jiných aktivitách nedojde k uvolnění. 

WF-SP800N_KV_WT_thumbnail-Large.jpg

Druhou přidanou vlastností je stupeň krytí IP55, což znamená odolnost proti vodě (déšť, pot, běžná sprcha) a prachu, takže sluchátka lze třeba i omýt.  

Třetí vlastností je delší výdrž baterie - ta bude 9 hodin. Navíc bude menší pouzdro (lépe se tak vleze do kapsy). To poskytne energii pro dalších 9 hodin. celkově se tak dostanete na 18 hodin. Při vypnutém aktivním potlačením hluku Sony udává 26 hodin výdrže, což znamená 13 hodin na jedno nabití. Lze používat obě sluchátka se stereofonním zvukem, nebo použít pouze jedno ze sluchátek a druhé dobíjet. Při úplném vybití nechybí rychlé dobíjení – tedy během 10 minut nabít na 60 minut poslechu. 

A protože jde o sluchátka, která vás mají při sportu "nakopnout", nebude chybět firemní EXTRA BASS. Sluchátka mají mít dle Sony "silný, úderný, nízkofrekvenční zvuk, který vám dodá energii v práci i během tréninku". Charakter ale půjde samozřejmě upravit v aplikaci Headphones Connect, kde lze zvuk přizpůsobit dle přání a vkusu, případně nastavit funkci 360 Reality Audio.

Cena TW sluchátek WF-SP800N má být oficiálně 200 EUR, či 5499 Kč. Novinka se v obchodech objeví od července 2020, na výběr v ČR má být z černé, bílé či modré varianty (na webu Sony je však i oranžová).

Zdroj: Sony

Určitě si přečtěte

Články odjinud