Sony WF-SP800N: nová True Wireless sluchátka s ANC vydrží 9 hodin a míří na sportovce

9. května 2020
TWEET SDÍLET
Sony vyrábí výborná sluchátka WF-1000XM3, ale pro sportovce rozhodně nejsou vhodné. Proto přichází WF-SP800N. Mají delší výdrž, stabilitu i odolnost. A menší krabičku.

Loni Sony tak trochu vypálilo ostatním rybník, se skvělými sluchátky WF-1000XM3. Pokud bych těmto sluchátkům něco měl vytknout, tak že jde o sluchátka pouze pro běžné nošení. To zjevně se chystá "napravit" novinka, True Wireless sluchátka Sony WF-SP800N.

Klepněte pro větší obrázek

I nová sluchátka WF-SP800N budou vybavena funkcí digitálního odstranění okolního hluku (ANC) a režimem Ambient Sound. ANC zablokuje rušivé vlivy jako zvuky ulice nebo hluk v posilovně. Pokud ale půjdete třeba běhat a chcete ním lepší přehled o dění kolem vás, tak podle potřeby lze nastavit buď úplné potlačení okolí, nebo pouze částečné, nebo možnost propouštět pouze hlas. K tomu slouží adaptivním ovládáním zvuku (Advanced Adaptive Sound Control), které automaticky detekuje, co a kde děláte a následně lze upravit nastavení zvuku a ANC. Při běhání venku uslyšíte zvuky z okolí, v kanceláři naopak lze okolní hluk potlačit, při tréninku lze zvýraznit basy.

Sluchátka řeší prakticky všechno, co mi pro "sportovní vyžití" u "normálního" modelu chybí. Prvním rozdílem bude přes na první pohled podobnou ergonomii trochu posunuté těžiště a přidaná opěrka do ucha – čímž má být zajištěno, že ani při běhu a jiných aktivitách nedojde k uvolnění. 

Klepněte pro větší obrázek

Druhou přidanou vlastností je stupeň krytí IP55, což znamená odolnost proti vodě (déšť, pot, běžná sprcha) a prachu, takže sluchátka lze třeba i omýt.  

Třetí vlastností je delší výdrž baterie - ta bude 9 hodin. Navíc bude menší pouzdro (lépe se tak vleze do kapsy). To poskytne energii pro dalších 9 hodin. celkově se tak dostanete na 18 hodin. Při vypnutém aktivním potlačením hluku Sony udává 26 hodin výdrže, což znamená 13 hodin na jedno nabití. Lze používat obě sluchátka se stereofonním zvukem, nebo použít pouze jedno ze sluchátek a druhé dobíjet. Při úplném vybití nechybí rychlé dobíjení – tedy během 10 minut nabít na 60 minut poslechu. 

A protože jde o sluchátka, která vás mají při sportu "nakopnout", nebude chybět firemní EXTRA BASS. Sluchátka mají mít dle Sony "silný, úderný, nízkofrekvenční zvuk, který vám dodá energii v práci i během tréninku". Charakter ale půjde samozřejmě upravit v aplikaci Headphones Connect, kde lze zvuk přizpůsobit dle přání a vkusu, případně nastavit funkci 360 Reality Audio.

Cena TW sluchátek WF-SP800N má být oficiálně 200 EUR, či 5499 Kč. Novinka se v obchodech objeví od července 2020, na výběr v ČR má být z černé, bílé či modré varianty (na webu Sony je však i oranžová).

Zdroj: Sony

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Novinky, Sony, True Wireless, 360 Reality Audio


Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

Sestaveno jest. Raketa SLS je hotová, odstartuje nejdříve v únoru

** NASA dokončila sestavování rakety SLS pro misi Artemis 1 ** K prvnímu startu rakety by mohlo dojít v polovině února ** Raketa vynese loď Orion na dráhu kolem Měsíce

Petr Kubala
SLSArtemisMěsícRaketa
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
Recenze reproduktorů Razer Nommo Pro: pořádný zvuk za pořádné peníze

Recenze reproduktorů Razer Nommo Pro: pořádný zvuk za pořádné peníze

Tak parádní zvuk jen tak nenajdete. Budete si ale muset také pořádně připlatit.

Michal Maliarov
RazerRecenzeHardware