Sony WH-1000XM4 dostanou několik nových funkcí, nechybí DSSE Extreme

Sony WH-1000XM4 dostanou několik nových funkcí, nechybí DSSE Extreme

Nástupce skvělých sluchátek Sony WH-1000XM3 je už za rohem, bude mít označení Sony WH-1000XM4 (samozřejmě). Oficiální představení sluchátek se čekalo na CESu 2020, nebo během letošního jara, nicméně Sony zjevně změnila plány a s největší pravděpodobností  

V průběhu minulých měsíců se už objevily první fotografie,  takže už je jasné, že design bude prakticky stejný – což se dalo očekávat, neboť větší změna proběhla už mezi druhou a třetí generaci. Po stránce kodeků se očekává, že dostanou Bluetooth 5.0 a adaptivní aptX.

Nedávno Sony vydalo update své aplikace Headphone Connect a na Twitteru uživatel justplayinghard uveřejni nové informace o WH-1000XM4, které zní vytáhl. 

Předně by sluchátka měla dostat možnost připojit dvě zařízení zároveň, což některým u XM3 chybí. Bohužel dle dostupných informací nebude možnost při multi-point připojení využít nejkvalitnější zvukový kodek LDAC. Dále by XM4 měly dostat tři barvy – černou, stříbrnou a bílou. 

Novinkou bude DSSE Extreme, tedy s největší pravděpodobností upscaling zvuku na bázi AI (umělé inteligence). Také bude možno nadefinovat nastavení zvuku v závislosti na lokaci a využít k tomu Google Maps API. Novinkou by také mohla být funkce 'Smart Talking', kdy sluchátka by mohla detekovat váš hlas a automaticky přepnout na příposlech okolí – nyní se aktivuje rukou přikrytím pravé mušle. 

Nicméně – dosavadní model, sluchátka Sony WH-1000XM3, za dva roky, co jsou na trhu, zlevnila o pár tisíc na velmi zajímavou cenu (dají se pořídit kolem 7 000 Kč) a dá se očekávat, že nástupce bude nějakou dobu cenově o dost výše (předpokládá se cena 10 000 Kč), takže zájemci o skvělá ANC sluchátka nemusí čekat.  

Zdroj: www.xda-developers.com

Určitě si přečtěte

Články odjinud