Sony WH-1000XM4: uniklé video prozrazuje všechny hlavní vlastnosti nových sluchátek

4. srpna 2020
TWEET SDÍLET

Nástupce prémiových bezdrátových sluchátek Sony WH-1000XM3 se čeká už od začátku roku. Původní zvěsti říkaly, že premiéru budou mít na CESu 2020, pak mluvilo o jaře, následovně o létě, nicméně vhledem k rostoucímu množství různých fotografií a informací se dá říct, že nástupce je skutečně za dveřmi. Nejnověji příchod nového modelu Sony WH-1000XM4 potvrzuje uniklé oficiální promo video od Sony, které zveřejnil web Sparrows New.

Dosavadní třetí generace (XM3) stále platí za famózní sluchátka s aktivním potlačením hluku, která uspokojí i ty nejnáročnější, nicméně konkurence nelení přichází s novými modely a funkcemi. 

V promo videu zazní přehled všech hlavních vlastností a funkcí, které můžeme očekávat. Patří mezi ně aktivní potlačení hluku s vylepšeným audioprocesorem, nové hlasové ovládání, 30 hodinová výdrž baterie, ale také "chytřejší" aktivní potlačení hluku.

Klepněte pro větší obrázek

Dočkat bychom se měli nového "upscalingu" zvuku Sony DSEE Extreme, to má zaručit "real time audio upscaling podle žárnu hudby a nástrojů". Sluchátka by měla mít detekci nasazení na hlavě, přičemž po sejmutí automaticky pozastaví přehrávání hudby. Podobně slibují funkci "Speak-to-chat", kdy sluchátka rozeznají váš hlas, když na někoho promluvíte a automaticky přeruší přehrávání hudby, dokud budete mluvit. 

Zmíněna je také funkce Adaptive Sound Control, což je funkce, která dokáže upravit potlačení hluku dle prostředí a okolního hluku. 40 mm měniče by měly zůstat, XM4 budou určitě podporovat formát zvuku 360 Reality Audio od Sony, stejně tak vynikající Bluetooth kodek LDAC od Sony. Počítá se také s funkcí Multipoint, kdy sluchátka můžete připojit ke dvěma zařízením najednou.

Zdroj: sparrowsnews.comwww.zhihu.com

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Hi-Res Audio, Sony, Bluetooth, ANC, 360 Reality Audio


Američtí chirurgové poprvé úspěšně transplantovali prasečí ledvinu lidskému pacientovi

Američtí chirurgové poprvé úspěšně transplantovali prasečí ledvinu lidskému pacientovi

** Chirurgové poprvé úspěšně transplantovali prasečí ledvinu člověku ** Jde o první případ, kdy byla transplantován orgán z jiného živočicha ** K operací použili geneticky modifikované prase a mrtvou ženu

Karel Kilián
ZvířataOrgányTransplantace