Sony WH-CH500: za málo peněz méně komfortu a přiměřeně muziky [test]

29. února 2020
TWEET SDÍLET

Plusy

 • hmotnost
 • univerzální projev
 • cena
 • výdrž

Minusy

 • absence polstrování hlavového mostu
 • tužší tlačítka
 • chybí audiokonektor
7/10
Hodnocení

Levná bezdrátová sluchátka se objevují na trhu jako houby po dešti prakticky celý rok, a to v nejrůznějším provedení a nejrůznějších značek.

Jednoduchý bezdrátový model má v nabídce také společnost Sony – za necelou tisícovku dostanete sluchátka s prakticky celodenní výdrží. Vzhledem k ceně je však třeba počítat s jistými kompromisy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Sluchátka mají supraaurální konstrukci se středně silně polstrovanými náušníky, při pohledu jasně dominují plasty doplněné pouze několika málo kovovými díly, jako je například napájecí microUSB konektor.

Vzhledem k použitým materiálům je nutné počítat s jistou volností konstrukce, nedá se říct, že by zde byla v kloubech vyloženě vůle, ale plast je přeci jen měkčí než kov či dřevo takže sluchátka na některých místech pruží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na první pohled se to může zdá, jako nevýhoda, na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že cílová skupina (kterou jsou teenageři) se nebude o sluchátka příliš starat, s tudíž je pravděpodobné jejich namáhání při „odložení“ do batohu. Volnější plastová konstrukce tak pohltí leckterý náraz či tlak nebo zkrut bez vážnějšího poškození.

Přesto je třeba počítat s tím, že povrchová úprava není nijak odolná, takže se po čase nevyhnete škrábancům nebo vrypům zejména na vnější straně sluchátek. Plast je také více slyšet, takže například otírání zipu o mušli bude výrazně slyšet i přes reprodukovanou hudbu.

Kompletně plastový je i hlavový most, což je z mého pohledu asi nejrizikovější místo, navíc je v jeho boční straně drážka s jednoduše zamáčknutým kabelem, propojujícím obě sluchátka.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka nejsou bohužel skládací, možné je pouze otočení mušlí v úhlu 90°, a to správným směrem dolů. V balení pak najdete pouze manuál a napájecí USB – microUSB kabel, transportní pouzdro nebo pytlík chybí.

Ovládací prvky jsou soustředěny na bok pravé mušle, na vnější straně levé mušle pak najdete NFC tag pro jednodušší spárování s mobilním zařízením prostřednictvím Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort a ovládání

A právě Bluetooth je zde jediným způsobem, jak dostat do sluchátek zvuk, tradičně osazovaný audiokonektor totiž chybí. Při reálné výdrži kolem 16 hodin (výrobce udává 20 h) čistého času jej však asi nebudete ani postrádat.

Na pravé mušli je tedy vedle sebe umístěn mikrofon, microUSB konektor, hlavní vypínač sdružený s multifunkčním tlačítkem a dvojice ovladačů pro změnu hlasitosti či posun mezi skladbami – stisk tlačítek je trošku tužší. Tedy zachováno je klasické schéma ovládání trojicí tlačítek. Zapnutí a vypnutí je signalizováno zvukovým signálem a hlasovým oznámením, které naštěstí není nijak vtíravé nebo příliš hlasité.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort nošení je u tohoto modelu velmi diskutabilní kategorií, jelikož hlavový most nemá žádné polstrování a na temeno hlavy doléhá pouze tvrdý plast. Někomu toto řešení nevadí, někomu ano – mě osobně je nasazení sluchátek nepříjemné okamžitě a déle jak půlhodiny v kuse je na hlavě mít nemohu – nutno však podotknout, že délka vlasů je v mém případě cca 2 cm, takže přirozené „vlasové polstrování“ je u mne prakticky nulové.

Avšak pomineme-li tvrdý hlavový most, jsou zde ještě náušníky, jejichž polstrování je poměrně pevné bez paměťového efektu, takže ani v tomto směru se nejedná o pohodlné „papuče“, které známe u vyšších modelů. Také přítlak je mírně vyšší, než bych požadoval. Na druhou stranu se mušle otáčejí v poměrně širokém rozsahu, takže pohodlné usazení by neměl být až takový problém pro většinu uživatelů.

Hudební projev

V duchu svého určení jsou sluchátka naladěna do zábavného projevu s nepříliš dominantní basovou složkou, což je ostatně dáno i použitím 30mm měničů, které mají svůj limit. Přednes je vcelku čistý s mírným náznakem zatřenosti zejména u středního pásma.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sluchátka svým projevem nijak neurazí, ovšem ani nenadchnou, což je z mého pohledu dobře. Jedná se o jednoduchý zvuk, bez přílišných příkras, který je ale vcelku příjemný a sluchátka vám nevyduní díru do hlavy, jako je tomu u některých konkurenčních modelů.

Na druhou stranu je třeba s tímto faktem počítat, při poslechu elektronické hudby vám zřejmě bude chybět ten správný kopanec odspodu. Jinak je možné je označit za vcelku univerzální model.

Verdikt

Koupit či nekoupit? V případě modelu Sony WH-CH500 bude více než u kterého jiného záležet na tom, jak pro vás budou pohodlná. Tvrdý hlavový most bez polstrování je může být zabijákem pohodlí a pokud vám vadí, hledejte jinde. Ti kterým nevadí pak dostanou za nemálo peněz relativně dost muziky. A i když konstrukce je plastová, levná sluchátka Sony patří mezi překvapivě odolné modely.

Mezi negativa jistě patří také absence audiokonektoru – bez nabité baterie si zkrátka nezahrajete, nemluvě o možném použití bez baterie, která se jednoho dne odporoučí do křemíkového nebe. Na druhou stranu výdrž má Sony tradičně skvělou a pozitivem je cena, která aktuálně variuje kolem 950 Kč. Pokud vám zkrátka tato sluchátka sednou, není co řešit.

Sony WH-CH500

Cena: od 949 Kč

 • konstrukce: supraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 4.2, SBC, AAC
 • měniče: 30 mm
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • napájení: baterie – 4,5 h nabíjení, cca 16 h přehrávání
 • funkce: ovládání hlasitosti, přehrávače a telefonních hovorů
 • hmotnost: 140 g
 • barva: černá, šedá, modrá
 • příslušenství: nabíjecí USB kabel

Témata článku: Sluchátka, Testy, Bezdrátová sluchátka, Sony, Bluetooth, Bezdrátová sluchátka na Heureka.cz


Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice

Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice

Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

** Před pár lety byl 3,5mm konektor nepsaným základem každého telefonu ** Od premiéry iPhonu 7 to však jde s jackem strmě z kopce ** U drahých telefonů chybí úplně a začíná mizet i z modelů střední třídy

Martin Chroust
Střední třída3,5mm jack
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Tento rok byl, co se týče multiplayerových stříleček, plný zklamání. Do hry konečně vstupuje Halo a to, zdá se, ukáže přesně to, co bychom si přáli. Hra je oficiálně stále v betě a již nyní je jednou z nejnávykovějších her roku.

Vojtěch Matušinský
Halo InfiniteRecenze
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Nejlepší seriály na Netflixu. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu.

Ondřej Králík
Netflix
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v listopadu 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace listopad 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace listopad 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály