Sony WH-CH710N: nová BT sluchátka slibují chytré potlačení hluku a 35 hodin výdrž

3. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Ano, Sony vyrábí vynikající sluchátka WH-1000XM3, ale ne každý chce utrácet tolik peněz za prémiový model, a tak zde máme novinku. Sluchátka Sony WH-CH710N nabídnou chytré potlačení hluku a mají patřit ve srovnání s 1000XM3 přeci jen mezi dostupnější.

Novinka má mít potlačení hluku s umělou inteligencí, v originále nazvané Automatic Artificial Intelligence Noise Cancelling (AINC). Základem jsou dva mikrofony, které snímají hluk venku a uvnitř sluchátka a automaticky budou mají úroveň průběžně upravovat a korigovat podle toho, jak hlasitý hluk kolem bude. Dle Sony má být AINC účinnější, než dříve, nicméně jsme zvědavi, jak to bude vypadat v praxi.

Potěší dlouhou 35 hodinovou výdrží, přičemž nechybí možnost připojení kabelu s konektorem jack 3,5 mm. Párování Bluetooth urychlí NFC, mají umět připojit dvě zařízení zároveň, sluchátka jsou kompatibilní s hlasovými asistenty

Samozřejmě nemá chybět ambientní režim, který potlačí okolní hluk (většinou nízké frekvence), ale část zvuku z okolí propustí, což se hodí, když například chcete slyšet hovořící okolí. 

Sluchátka budou osazena 30 mm měničem, ovládání bude tlačítkové, design přitom vypadá decentně, určitě potěší bohaté polstrování, včetně hlavového mostu, na což u nejlevnějších sluchátek Sony občas zapomíná. 

Startovací cena v USA je 199 USD, takže v ČR by pultová cena mohla na začátku být zhruba 5 000 Kč. Prodávat se budou v modré, černé a šedé variantě.

Témata článku: , , , , , ,