Sony WH-H910N: kvalitní stylová bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku [test]

13. května 2020
TWEET SDÍLET
Novinka Sony WH-H910N (nebo-li h.ear on 3) jsou skvělá sluchátka. Výborně hrají, mají kvalitní, lehkou konstrukci a stylově působí moderněji a svěžeji, než o než "seriózní" WH-1000XM3. Zvuk je čistý, dynamický, s nadhledem zvládá všechny žánry. 35 hodin výdrže, skládací konstrukce, ANC, dotekové ovládání, působivý zvuk – co víc si přát.

Plusy

 • Působivý, skvělý zvuk
 • Velmi komfortní
 • Kvalitní konstrukce
 • Výbava,ovládání,aplikace
 • Výdrž baterie

Minusy

 • Obyčejné pouzdro
 • Cena (záleží kde je koupíte, viz níže)
 • ANC nedosáhne na 1000XM3
9/10
Hodnocení

Sluchátka Sony WH-H910N nebo-li také h.ear on 3 jsou letošní novinkou v nabídce této japonské firmy. Navazují na model WH-H900N a zároveň představují stylovějšího bratříčka k výbornému modelu Sony WH-1000XM3.

Sony WH-H910N Sony WH-H910N
nabízí 1 obchod za ceny od 3 990 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Bezdrátová sluchátka Sony WH-H910N mají aktivní potlačení hluku (ANC), výdrž 35 hodin, dotekové ovládání, Bluetooth 5.0 podporuje kodeky LDAC, AAC a SBC. Jaké jsou rozdíly ve srovnání s WH-1000XM3? Jak hrají?

Vzhled a konstrukce

Už na první pohled je vidět, že cílovým zákazníkem pro h.ear on 3 nebude seriozní manager, ale spíše posluchač hledající o něco stylovější model. Vybrat si může z pěti barev, od decentní černé a pískové, přes modrou, po divočejší oranžovou a červenou. Sluchátka působí v ruce i na hlavě velmi lehce, přitom odolně. Na první pohled vypadají menší, než WH-1000XM3, ve skutečnosti to není o mnoho, náušníky jsou dokonce o něco širší a nabídnou o něco více prostoru.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní rozdílem je o něco vyšší tlak na uši a pevnější náušníky, sluchátka nekloužou, pevně sedí i při rychlém pohybu. Můj první dojem, že to bude nepříjemné, se nepotvrdil, i když o sluchátkách víte nakonec dokonce působí o něco vzdušněji než vyšší bratříček 1000XM3. Hlavový most je vyztužený kovem, polstrování je měkké, sluchátka se dají i snadno složit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ve složeném stavu se dají uložit do dodávaného, měkčího transportního pytlíku. Opět je vidět, že Sony míří spíše na mladší, protože měkčí pytlík méně chrání, ale zabírá také méně místa. K 1000XM3 dostanete pevné a velmi solidní transportní pouzdro (což velmi oceňuji), ale musím přiznat, že v batohu zabírá daleko více místa, když tam v pytlíku "mrsknu" složené WH-H910N. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro nabíjení slouží USB-C konektor. Na jedno nabití (trvá 5 hodin), vydrží hrát 35 hodin s ANC, pokud ho vypnete, tak jste rovnou na 45 hodinách. A když sluchátka vybijete. Na stejném místě je také konektor jack 3,5mm, který poslouží pro připojení dodávaného kabelu (je ve stejné barvě, jako sluchátka).

Ovládání, potlačení hluku, aplikace

Sony i zde zvolilo svoje osvědčené dotekové ovládání, vše se ovládá na pravé mušli. Takže gesty posouváte skladby a zesilujete/zeslabujete zvuk. Klepnutím pak dáte pauzu, pustíte hudbu, přijmete hovor. A nechybí výborná funkce rychlého vypnutí ANC a poslechu okolí, který se zapne, když přiložíte na mušli dlaň. 

Klepněte pro větší obrázek

Pak jsou zde jen dvě tlačítka, jedno pro zapínání/párování, druhé volitelně pro nastavení režimu potlačení hluku nebo pro aktivaci hlasového asistenta (Siri, Google Assistant, Amazon Alexa). V aplikaci si vybíráte co chcete. 

Aplikace Sony Headphones Connect slouží k nastavení zvuku a vylepšení zvuku HSEE HX, nastavení zvuku 360 Reality Audio, adaptivního potlačení hluku, automatické vypínání při nepoužívání, a dalších drobností. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Sony Headphones Connect
 

Samotné aktivní potlačení hluku patří k nejúčinnějším na trhu a určitě je to také důvod, proč tato sluchátka koupit. Ve srovnání s WH-1000XM3 mi připadlo o chlup méně účinné, ale stále jde o velmi kvalitní výsledek, který předčí drtivou většinu konkurence. Prémiová adaptivní funkce, kdy sluchátka automaticky mění nastavení dle toho, zda sedíte, jdete, nebo také, kde se pohybujete, to vše zde máte a vše se dá upravit a nastavit. Co zde proti vyššímu modelu není, tak senzor tlaku a NC optimizer. 

Co se podpory kodeků týče, tak 1000-XM3 má navíc podporu aptX, aptX HD. Což nevidím jako problém, protože drtivá většina mobilů stejně nyní využívá AAC a pokud chcete to nejlepší, tak stejně budete využívat LDAC od Sony. NFC pro rychlé párování nechybí.

Jak to hraje

Asi největším rozdílem mezi WH-1000XM3 a WH-H910N je měnič. Ten má zde průměr 25mm (proti 40 mm u 1000X). Sony uvádí, že frekvenční rozsah je 5 Hz až 40 000 Hz, což splňuje právo nést označení Hi-Res Audio. A ač to Sony neuvádí, dle zvuku bych tipl, že zde není analogový zesilovač jako u XM3, ale digitální zesilovač, podobně jako WH-1000XM2. Co se zvuku týče, tak nechybí funkce Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) HX, která se stará o vylepšení zvuku z komprimovaných audiosouborů. 

Klepněte pro větší obrázek

Po zvukové stránce nesou tato sluchátka naprosto jasný podpis Sony. Zvuk je vyrovnaný, neutrální, s čistě podanými vokály a hlasy bez jakéhokoliv negativního halení. Příkladná je rychlost basů, nedočkáte se nepatřičného dunění. Basy jsou rychlé, energické, hutné a impresivní.

Celková charakteristika je o drobek jasnější, než u 1000XM3, subjektivně mi přišlo, že středy a výšky jsou zde lehce výraznější, takže některé nástroje (housle) působí světleji. Dynamika mají sluchátka velmi dobrou, užijete si metal, pop i rock. Subjektivně mi přišlo, že 1000X mají o něco plnější vyšší basy a dokážou dát hudbě o něco více energie, zejména u filmových soundtracků hudba více graduje a "dýchá".

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sluchátka h.ear on 3 jsou také po zvukové stránce o něco tolerantnější, než nejvyšší model, který nabídne o něco více detailů a prostoru. WH-H910N jsou sluchátka univerzálnější a "milosrdnější", dalo by se říci, že zvukově vychází více posluchači vstříc. Hudbu si užijete, nemusíte ji u méně kvalitních nahrávek a zdrojů "přežívat", což se vám s 1000XM3 občas stane.

Verdikt

Novinka Sony WH-H910N (nebo-li h.ear on 3) jsou skvělá sluchátka. Výborně hrají, mají kvalitní, lehkou konstrukci a stylově působí moderněji a svěžeji, než o než "seriózní" WH-1000XM3. Zvuk je parádní, impresivní, s nadhledem zvládá všechny žánry.

Novinka navíc působí lehčím dojmem a na hlavě pevněji sedí, takže při "tanečních" pohybech v rytmu hudby neztrácí stabilitu. Aktivní potlačení hluku je zde také účinné, i když ticho není tak "ohlušující", jako u nejvyššího modelu. 

35 hodin výdrže, skládací konstrukce, ANC, dotekové ovládání, působivý zvuk – co víc si přát. U sluchátek WH-H910N ale velmi záleží na tom, kde je pořídíte –ceny se totiž liší až o neuvěřitelných 2 800 Kč. Za cenu kolem 6 000 jsou skvělá, za 8 000 už drahá, zejména protože famózní sluchátka WH-1000XM3 z původních 10 000 Kč zlevnily na hladinu kolem 8 000 Kč.

Celkově si myslím, že zejména mladší generaci a aktivnějším jedincům se budou sluchátka h.ear on 3 líbit více, než nejvyšší model. A nejen kvůli designu. Celkově jde o výborná sluchátka, která rozhodně doporučím.

Sony WH-H910N

Cena orientační: 6 000 Kč

Zapůjčil: Sony

 • Měnič: 25mm 
 • DSEE HX
 • Frekvenční rozsah: 5–40 000 Hz (JEITA)
 • Frekvence přes BT: 20 Hz–20 000 Hz (44,1kHz vzorkování) / 20 Hz–40 000 Hz (LDAC 96kHz vzorkování, 990 kb/s)
 • NFC
 • Bluetooth 5.0
 • Kodeky LDAC, AAC a SBC
 • Délka kabelu: Přibl. 1,2 m
 • Výdrž baterie: 35 hodin (s ANC), 45 hodin (bez ANC)
 • Doba nabíjení baterie: přibl. 5 hodin 

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Recenze, ANC, Bluetooth, Sony, Hi-Res Audio, 360 Reality Audio, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hry zadarmo, nebo se slevou: pobíhání s dinosaury v ARK a tahové fantasy Gloomhaven zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: pobíhání s dinosaury v ARK a tahové fantasy Gloomhaven zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Michal Maliarov
Hry zdarmaTéma
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Jak složit počítač a nespálit se. 10 častých chyb při výběru nové sestavy

Jak složit počítač a nespálit se. 10 častých chyb při výběru nové sestavy

Výběr nového počítače je radostí i starostí. Čemu se však vyhnout, aby používání takového stroje bylo už jen radostné?

Jan Pánek
Sestavy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace