Sony WI-1000XM2: hybridní bezdrátová špuntová sluchátka s potlačením hluku [test]

27. března 2020
TWEET SDÍLET
Sluchátka Sony WI-1000XM2 patří do třídy bezdrátových modelů s nákrčníkem, z kterého vedou krátké kablíky k špuntovým sluchátkům v uších. Druhá generace má vylepšené potlačení hluku a tradičně řešenou konstrukci. Po zvukové stránce bude vyhovovat těm, kdo mají rádi plné basy, čisťoučké, dokonale vyrovnané středy a jasné výšky.

Plusy

 • Vynikající potlačení hluku
 • Velmi pohodlně a velmi stabilní
 • Čistý, detailní a vzdušný zvuk
 • Výborné basy a středy
 • Konektor jack 3,5 mm (pro někoho)

Minusy

 • Výdrž baterie
 • Nemají certifikaci odolnosti proti vodě
 • Jasnější a ostřejší výšky (pro někoho)
8/10
Hodnocení

Sony přesvědčivě kraluje mezi bezdrátovými sluchátky s aktivním potlačením hluku. Sony WH-1000XM3 představují to nejlepší, co můžete mít v kategorii velký uzavřených modelů a kvalitou zvuku dokáže uspokojit i audiofily,  druhý zástupce, True Wireless sluchátka Sony WF-1000XM3, zase patří na špici zcela bezdrátových (TW ) modelů. 

 
Klepněte pro větší obrázek
Sony WI-1000XM2

Krok mezi tím představují sluchátka s aktivním potlačení hluku ANC Sony WI-1000XM2. V těchto sluchátkách vám nebude v létě vedro a vzhledem k tomu, že elektroniku a baterii máte kolem krku, jsou o něco komfortnější a příjemnější než TW model.

Vzhled a konstrukce

V druhé generaci Sony zvolilo jiný přístup, než v té první. První měla nákrčník ozdobený kovovým páskem, tudíž byl méně pružný a všechny ovládací prvky byly na nákrčníku. Druhá šla klasičtější cestou – nákrčník je z velmi pružné pryže a po obou stranách s kovovou výztuží je baterie a elektronika.

Klepněte pro větší obrázek

Většina ovládacích prvku se přestěhovala na ovládací modul na levém kabelu. Byla také přepracována ergonomie sluchátkových špuntů. Ve výsledku se zvýšil komfort, a tak o nákrčníku za chvilku vůbec nevíte. Druhá generace možná není hezčí, ale je určitě daleko praktičtější. 

Klepněte pro větší obrázek

Na levé straně nákrčníku je tlačítko pro zapínání a párování sluchátek. A také konektor jack 3,5mm, v příslušenství najdete kabel pro připojení k sluchátkovém výstupu mobilu, což je v této třídě unikum.

Klepněte pro větší obrázek 
Pro případ vybití baterie mají bezdrátová sluchátka Sony WI-1000XM2 konektor pro připojení kabelu na propojení se smartphonem. 

Kabel k sluchátkům je kratší, než byl u první generace, což je reakce na kritiku, že se zachytával a občas překážel. Ovládací modul má čtyři tlačítka, tři pro ovládání přehrávání, hlasitosti a příjem hovorů. Čtvrté můžete nastavit – zda jím chcete volit režim aktivního potlačení hluku, nebo aktivovat hlasového asistenta (Alexa nebo Google Assistant).

Ovládání, výdrž a aplikace

Špunty do uši mají integrované magenty, takže je můžete v předu spojit. Ergonomie je celkově velmi dobrá, v uších drží parádně na výběr máte ze dvou variant redukcí – silikonové a pěnové, přičemž si vybíráte ze čtyř velikostí. Při výběru velikosti je třeba trochu udělat kompromis mezi naprostým pohodlím a potřebným utěsněním, aby ANC fungovalo. 

Potěší fakt, se se sluchátky dá běhat, ač k tomu nejsou vyloženě určené. Nákrčník je stabilní, špunty perfektně drží – tak to má být. V příslušenství je pak i zmiňovaný sluchátkový kabel, redukce do letadla, USB-C kabel na nabíjení a krásné pouzdro, které první generace také neměla. 

Sluchátka jsou osazena firemním HD procesorem QN1. Aktivní potlačení hluku Sony umí, funguje výborně, jak si na něj jednou zvyknete, tak nebudete chtít jinak. Zejména v městské dopravě a na cestách si můžete dopřát tišší a komfortnější poslech, než bez ANC. Samozřejmě fyziku zcela ošálit nemůžete, protože část zvuku se přenáší i kostmi okolo ucha, což "utěsní" jen velké, uzavřené modely. 

Pokud mají tato sluchátka slabinu, je to výdrž. 10 hodin na jedno nabití s ANC není žádný zázrak, když ANC vypnete, dostanete se na 15 hodin. Pro běžné použití a cesty do práce to bohatě stačí, ale přeci jen větší rezerva by byla praktická, na týden vám to rozhodně nevydrží. Informaci o stavu baterie máte telefonu v aplikaci. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikaci Heaphones od Sony

Aplikaci Heaphones od Sony využívají všechna Bluetooth sluchátka firmy, můžete zde například nastavit adaptivní potlačení hluku, kdy se podle způsobu použití mění množství propouštěného okolního zvuku. Nechybí ale ani ekvalizér, možnost aktivace funkce DSEE HX (v podstatě vylepšení zvuku na Hi-Res kvalitu), volba doby, kdy se sluchátka automaticky vypnou, atd. 

Sluchátka samotná mají Bluetooth 5.0, podporují kodeky AAC, LDAC a SBC. Nemáte zde aptX ani aptX HD, ale vzhledem k tomu, že smartphony v drtivé většině LDAC (či AAC) podporují, není to problém.

Jak to hraje

Sluchátka jsou osazena dvojicí měničů, tlakovým a 9mm dynamickým– jeden se stará o vyšší frekvence, druhý o ty nízké. Zvuk sluchátek jde ve stopách bratříčků rodiny X-1000. Zvuk je plný, bohatý a velmi detailní.

Klepněte pro větší obrázek

Basy jsou hezké, čisté rychlé a velmi konkrétní, nepřelévají se nižších středů. Střední pásmo samotné je ukázkově čisté, vokály nejsou zabarvené do temnějších tónů, ale ani příliš světlé. Výšky působí výrazněji, ostřeji, kovověji, což dáno právě tlakovým měničem. Působí čistěji a jasněji, ale mají občas až příliš výrazný charakter, což je slyšet na sykavkách. 

Srovnání s bratříčky série X-1000 je to následovné. Velký model nabídne větší zvuk a vyrovnanější výšky, naproti tomu u malých TW sluchátek občas slýchám výtku, že mají temnější zvuk a výšky u něčeho působí nevýrazně. Takže zatím co filmový soundtrack působí mají True Wirelessy podaný s fantastickou dynamikou, na metalu slyšíte, že ostré a rychlé kytary nemají šťávu. A právě tohle Sony WI-1000XM2 dávají lépe. Zvuk hybridního modelu má zkrátka více detailů, o něco lépe je také zvládnutý přechod mezi basy a nižšími středy, kdy TW model má sklon zvuk přibarvovat. Hezky, ale nikoliv věrně. 

Verdikt

Sony WI-1000XM2 doplňují dva modely stejné řady, avšak s jinou konstrukcí. Tomu odpovídá i zvuk, který má stejný charakter, ale s malým rozdílem. Pokud pro vás dostupnější TW špunty WF-1000XM3 mají málo výšek a chcete detailnější, ostřejší zvuk, poslechněte si novinku. Problémem možná bude cena, tak je nyní dokonce o něco výše, než kolik zaplatíte famózní Sony WH-1000XM3. To jsou však velká sluchátka a je v nich v létě teplo. 

Novinka je po konstrukční stránce je velmi dobrá, výbava a funkce jsou ukázkové. Škoda nižší výdrže. Zvuk je velmi dobrý, detailní a plný, ale možná až příliš klade důraz na výšky. Pokud chcete prémiová bezdrátová sluchátka klasické konstrukce s nákrčníkem, tak tento si určitě nechte ujít, patří mezi to nejlepší.

Sony WI-1000XM2

Cena: 7 990 Kč

Web výrobce: Sony

 • Konstrukce Uzavřená
 • Způsob usazení Do ucha (intraaurální)
 • Aktivní potlačení hluku Ano
 • Bluetooth  5.0, A2DP, AVRCP, HFP, HSP, SBC, AAC, LDAC
 • Dosah 10 m
 • NFC 
 • Frekvenční rozsah 3 Hz až 40000 Hz
 • Akustický tlak 101 dB
 • Hmotnost 58 g
 • Výdrž 10 h
 • Doba nabíjení 3,5 h + rychlonabíjení 10 min

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Sony, ANC, Test, Recenze, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Nejlepší filmy o cestování časem, které byste měli vidět. Víme, kde je najdete on-line

Kdo by nechtěl vrátit čas a něco změnit? Vybrali jsme nejlepší komedie, sci-fi, vážnější i zamilované filmy, které mají společné téma cestování v čase.

Jaromír Puk
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Alexandr Bray
Google TVminiLEDTCLRecenzeTest4K TVLCD a LEDTestyTelevizory
Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Recenze televizoru TCL 65C935. Překrásný křižník s prostorovým burácením

Když jsem dopisoval článek o nižším modelu C835, vyřkl jsem myšlenku, že budu s napětím čekat na modely roku příštího, roku 2023. Proč? Abych zjistil, zda TCL byla schopna udržet mimořádnou kvalitu. Ale proč čekat tak dlouho?

Alexandr Bray
Google TVTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory