Sony WI-C600N: pohodlné bezdrátové špunty s aktivním potlačením hluku [test]

6. března 2020
TWEET SDÍLET
Výborná ergonomie, kvalitní potlačení hluku, dobrý zvuk a nepříliš veliká výdrž, to jsou bezdrátová sluchátka Sony WI-C600N. Pokud nechcete utrácet více peněz, není co řešit.

Plusy

 • Vyvážený, dobrý zvuk
 • Nízká hmotnost
 • Povedená ergonomie
 • Účinné potlačení okolního hluku

Minusy

 • Výdrž baterie
 • Nemá multipoint připojení
8/10
Hodnocení

Sluchátka s aktivním potlačením hluku (ANC) byla dříve exkluzivní záležitostí pro movité, v posledních letech to ale už není pravda. Jedním ze zástupů levnějších sluchátek jsou bezdrátové špunty Sony WI-C600N. Stojí podstatně méně, než prémiová ANC sluchátka této značky, o těch prémiových se dá však směle prohlásit, že lepší nekoupíte. Jak jsou na tom?

Vzhled a konstrukce

WI-C600N jsou špuntová sluchátka s nákrčníkem, přičemž elektronika a ovládací prvky jsou umístěny v "tlustějších" koncích po stranách.  Pro celek je použita kvalitní pryž, takže sluchátka na krku téměř necítíte, na rozdíl od silikonových "nákrčníků" se nelepí na vlasy a přitom neklouže. Kabely ke špuntům vypadají odolně i když pro někoho na první pohledy tence, ale vhledem k letitým zkušenostem Sony se sluchátky, nemusíte mít o životnost obavy, nechybí magnetky pro spojení na krku. 

Klepněte pro větší obrázek

Ergonomie špuntů patří k těm nejlepším, je dokonce lepší než u první (a o hodně dražší) verze nejvyššího modelu stejné konstrukce, WI-1000X. O sluchátkách prakticky nevíte, stabilita je velmi dobrá, nevypadávají ani při dynamických pohybech, zkrátka tak to má vypadat. Kvalita zpracování je velmi dobrá, působí hodnotněji než levný model bez ANC, Sony WI-C400, na prémiové modely však nedosáhne.

Funkce

Na prvé straně je ovládání aktivního potlačení hluku a konektor nabíjení (USB-C), na levé pak zbytek. Tedy řízení hlasitosti, přehrávání a posun skladeb. Pro párování zjednodušuje NFC, sluchátka podporují Google Assistant a samozřejmě je můžete využít i pro vyřizování hovorů. Hmatové značky fungují dobře, zmáčknutí je kvůli gumovému povrchu jasně čitelné, k náhodnému prakticky nemůže dojít.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud jde o nastavení aktivního potlačení hluku, na výběr máte ještě příposlech okolí, pouze hlasů, nebo můžete ANC vypnout úplně. V aplikaci naleznete další nastavení, mimo jiné ekvalizér pro úpravu zvuku. Sluchátka podporují kodeky AAC, aptX HD a SBC. Není tu aptX LL, u filmů si drobného zpoždění asi nevšimnete, u her vám to už vadit může. WI-C600N nepodporují současné připojení k dvěma přístrojům, například PC a smartphone.

Nejdůležitější pro většinu zájemců asi bude výdrž baterie. Tu Sony udává 6,5 hodiny, v praxi počítejte o něco méně v závislosti na hlasitosti reprodukce, vypnutím ANC si moc nepomůžete, dostanete se jen na 7,5 hodiny. Dobíjí se 2,5 hodiny, je zde ale rychlé dobití, kdy za 15 minut získáte energii na 1 hodinu poslechu.

Právě průměrná až podprůměrná výdrž může vadit – při běžném nošení do práce a z práce je budete dobíjet zhruba každý druhý den, při aktivnějším využití vás každodenní dobíjení nemine. 6 hodin reprodukce kontrastuje s levnějším bratříčkem podobné konstrukce, ale bez ANC (sluchátky Sony WI-C400, cena kolem 1 000 Kč), který vydrží až 20 hodin poslechu. 

Jak to hraje

Sluchátka jsou osazena 6mm dynamickým měničem. Živý zvuk má překvapivě neutrální a vyvážený charakter, basy nejsou podbízivě zvýrazněné, ale přitom zůstávají hutné a překvapivě rychlé i čisté. Středy i výšky jsou vyrovnané a decentní. Vokály nejsou zabarvené, a tak si můžete užít i náročnější hudební žánry. 

Klepněte pro větší obrázek

Vyvážený, ale živý zvuk, oceníte při delším poslechu, kdy není únavný. Dynamika sice nedosahuje dražších modelů, ale charakter zvuku "Sony" zůstává zachován. Samotné aktivní potlačení hluku ve velmi dobré až výborné, u tak levného modelu je překvapivě účinné, neomezuje se pouze na spodní frekvence. Dobrou práci odvádí nejen ve vlaku, autobusu, ale také v hlučnějších kancelářích. 

Pokud bychom měli něco na zvuku kritizovat, tak to bude asi užší a plošší stereoprostor. Náročné posluchače bych asi odkázal na některý model řady X1000, ty jsou sice o hodně dražší, ale uspokojí je. Tohle je model pro běžného člověka, který nebazíruje na širokém, detailním zvuku, ale chce "jen" něco, co velmi dobře hraje.

Verdikt

Sluchátka Sony WI-C600N už se prodávají skoro rok, což má velmi pozitivní dopad na cenu, která klesla z počátečních 3 500 Kč o 1000 Kč. Dostala se tak do daleko zajímavější cenové relace, kdy nabídnou velmi dobrý poměr cena/funkce/zvuk. Několika módními barvami vycházejí vstříc mladším posluchačům, nicméně ty dospělejší jedince potěší zvukem, který je zábavně živý.

ANC funguje skvěle, to Sony opravdu umí, k ergonomii nemáme výhrady. Záporem je horší výdrž. Pokud tedy vyžadujete "Sonky" s dlouhou výdrží, tak raději oželte ANC zvolte nižší model a ušetříte – ale jestli chcete ANC, smiřte se s častějším dobíjením, neboť po ostatních stránkách sluchátka Sony WI-C600N majitele určitě potěší.

Sony WI-C600N

Cena orientační: 2 500 Kč

 • Frekvenční rozsah: 20 Hz–20 000 Hz (vzorkovací frekvence 44,1 kHz)
 • Velikost měniče: 6 mm, neodym magnet
 • Bluetooth 4.2
 • Kodeky: aptX, AAC, SBC
 • Funkce: NFC, Bluetooth, ANC, ovládání pomocí tlačítek
 • Hmotnost: 34 g
 • Barva: stříbrná, černá, modrá


 

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Recenze, Bluetooth, Sony, aptX, Sluchátka na Heureka.cz