Sony WI-SP510: nová sportovní bezdrátová špuntová sluchátka

17. dubna 2020
TWEET SDÍLET

Poslední dobou se všichni "zbláznili" do True Wireless sluchátek, pokud ale  s nimi máte praktickou zkušenost, tak zajisté víte, že zejména pro sport a aktivnější život nejsou ideální. 

Praktičtější z tohoto hlediska jsou špunty s nákrčníkem – mají delší výdrž na jedno nabití, menší hmota (bez baterií a elektroniky) v uších je stabilnější, a ve srovnání s náhlavními sluchátky v nich není vedro, pokud si chcete dát do těla. Nový zástupce této třídy od Sony se jmenuje WI-SP510.

I když mají sluchátka "normální" označení, tak zde nechybí firemní "Extra Bass", jinými slovy 12 mm měniče mají výrazné mohutné basy, které dají zvuku energii, ale Sony se daří je vyladit tak, že basy nepřeválcují středy a výšky. Ano - stále to není nic pro milovníky věrné hudby, spíše pro ty, kdo chtějí energický zábavný zvuk, který je "nakopne". 

Nákrčník je tenký a ohebný (takže netahá za dlouhé vlasy, jako tomu bylo u starších modelů) a o něco kratší je také kabel k špuntům. A potěší fakt, že sluchátka nemají ovládací prvky na kabelu, ale na nákrčníku - což znamená, že si při běhu nebudete při úpravě hlasitosti tahat sluchátko z ucha. Samozřejmě podpora hlasového ovládání je zde ale také. 

Aby špunty v uších pořádně držely. nechybí pružné "závěsné oblouky", které zaručí, že fakt nevypadnou, IPX5 zajistí odolnost proti potu a dešti, a pokud špunty vytáhnete, tak v nich jsou magnety pro spojení na krku. 

Výdrž je 15 hodin, nabíjení je přes USB-C (2 hodiny), Bluetooth je ve verzi 5.0, podporovány jsou kodeky AAC/aptX a SBC, potěší podpora Multi-Pointu (připojení ke dvěma zařízením zároveň). 

Zatím jsou dostupné ve dvou barvách, černé a bílé (na stránkách Sony jsou ale i v modré a oranžové). Oficiální cena je příjemných 2 199 Kč.

Zdroj: Sony

Témata článku: Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Sony, Sluchátka na Heureka.cz