Sony Xperia Tablet Z: tablet, který klidně vezmete i do vany

Sony Xperia Tablet Z: tablet, který klidně vezmete i do vany
Sony se znovu povedlo protlačit mobilní inovaci, tentokrát mezi tablety. Xperia Tablet Z je jiný než ostatní - tenký, výkonný a voděodolný tablet s neobvyklým designem.

Multimedia naplno

Podobně jako u telefonu i zde máte možnost zapnout vylepšení zvuku CleaAudio+, což rozhodně nedělejte. Deklarovaná vyšší čistota zvuku se projevuje podivným zakulacením a přijdete nejen o detaily ve vysokých frekvencích, ale hlavně o podání prostoru. Upřímně nechápu, proč sem výrobce tuto funkci vůbec dával, protože zvukový výstup je na vynikající úrovni a ani s dražšími sluchátky nebudete pociťovat nějaké zásadní nedostatky. Překvapující je také hlasitost, přednes a čistota zvuku u hlasitých reproduktorů, které bude hledat konkurenci jen opravdu těžko.

 

"Hraní na tabletu je nuda, hraní na tabletu ve vaně je frajeřina"

 

Mírným zklamáním je pro mě zadní kamera, která za zhoršených světelných podmínek citelně šumí a ani za plného světla se snímky příliš pochválit nedají. Barvy jsou mdlé a zdá se mi, jako by přes fotku někdo natáhl šedý film, který jde občas až do hněda. Při hodně světlé scéně to připomíná efekt zvaný sépie. Nicméně samotná fotoaplikace je našlapaná funkcemi, a když vypnete chytrou automatiku, máte hodně prostoru k manévrování.

Klepněte pro větší obrázek
Krytky mají gumové těsní, což zajišťuje voděodolnost a prachotěsnost

Znovu zrozený IrDA port použijete třeba na ovládání televizoru, předpřipravená aplikace vám provede nastavením, a pokud vaše zařízení není v seznamu, můžete tablet příkazy z ovladače neučit. V seznamu můžete mít několik zařízení, takže není problém ovládat celou domácnost.

Chtějte ho

Sony Xperia Tablet Z je jednoduše výborný tablet, který nabízí hromadu výkonu, multimediální schopnosti a zvýšenou odolnost certifikovanou krytím IP57, což znamená, že tablet vydrží 30 minut pod vodou v hloubce jednoho metru bez nebezpečí poškození. A to už je pořádná frajeřina.

Kromě průměrného fotoaparátu není tabletu co vytknout. Možná někoho zamrzí o něco slabší výdrž, protože Full HD film s plným jasem a zapnutou Wi-Fi vybil tablet už za čtyři hodiny, což je bohužel daň za extrémně štíhlé tělo a malou hmotnost. Reálná výdrž při práci s internetem je ale plně srovnatelná s konkurencí, protože Sony do systému integrovalo vlastní správu napájení, která při nižším stavu baterie sníží jas a omezí používání dat. Tablet pak vydrží celý pracovní den bez zaváhání.

Bez nadsázky se jedná o jeden z nejpovedenější a nejhezčích androidových tabletů, Sony jde vlastní cestou a snaží se odlišit, snad se mu jeho snažení vrátí, protože Xperia Tablet Z je prostě skvělý.

Sony Xperia Tablet Z
Výbava 9
Ergonomie 9
Výkon 9
Výdrž 7

 

+ Výkon
+ Předinstalované aplikace
+ Displej

- Průměrné snímky
- Menší výdrž

Sony Xperia Tablet Z

 • Cena orientační: 13 000 Kč
 • www.sony.cz
 • operační systém: Android 4.1 (Jelly Bean)
 • displej: 10,1'', kapacitní IPS, 1 920 × 1 200 px
 • konektivita: microUSB, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, NFC, volitelně LTE
 • paměť: uživatelská 16 / 32 GB (microSD), operační 2 048 MB RAM
 • baterie: 6 000 mAh
 • procesor: Qualcomm APQ8064 (4× Krait, 1 500 MHz)
 • fotoaparát: zadní 8,1 Mpx, přední 2,1 Mpx
 • příslušenství: kabel microUSB-USB, nabíječka
 • celkové rozměry: 266 × 172 × 6,9 mm
 • celková hmotnost: 495 g

 

Témata článku: Testy, Sony, Přenosné, Bydlíme s AV

Určitě si přečtěte

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

27 Marek Čech, Vojtěch Malý

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Marantz Melody X: nejlepší bezdrátový Hi-Fi mikrosystém roku 2019/2020 [test]

Asociace EISA letos v kategorii kompaktní audiosystém titulem ocenil "nejlepší" populární mikrosystém Marantz Melody X. Možná to není zařízení pro náročného audiofila, ale při běžném poslechu vám radost z hudby určitě neodepře.

23 Daniel Březina

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Chlapec během druhé světové války putuje světem, z něhož zmizel soucit a stává se v něm projekcí nebo terčem okolního sadistického zla. V adaptaci kontroverzního románu Jerzyho Kosińského.

4 Marek Čech