Přidat příspěvek  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 | zobrazit bez stromu  | nových příspěvků: 13


Nikto  |  05. 05. 2022 11:32

Diskuse na urovni...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Funai  |  07. 05. 2022 12:53

Niktos, neozyvaj sa, lebo na teba zavolam Verejnu Bezpecnost v zigulaku.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
0011BMCKH  |  03. 05. 2022 18:19

630W Tak ten byl dobrej. Pro info, výkon soundbaru/reporsoustav se panáčkové nepočítá tak, že se sečte výkonová zatížitelnost jednotlivých reporoduktorů udávaná výrobcem daných reporduktorů . A toleranční pásmo +- 6 dB je irelevantní, to je dvojnásobně široký toleranční pásmo tudíž i dvojnásobnej útlum než s jakým se v audiotechnice normálně pracuje. Takže zase vedle jak tak jedle.
Takže příětě líp a udávat toleranční pásmo +- 3 dB, aby měl frekvenční rozsah, kterým se výrobce ohání, alespoň nějakou vypovídající hodnotu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 03. 05. 2022 20:57

No, píšu že slibuje a neříkám, že to je RMS, parametrech uvádí Max @THD 1%. A jen tak na okraj - dost často se u SB neuvádí výkon vůbec. Dále, račte si všimnout, že píšu -6dB, což je to stejné, jako +- 3dB. Takže příště líp.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
04. 05. 2022 15:14

Troska pokory a profesionalni slusnosti by pane redaktore fakt nebyla na skodu. Mimochoden +/- 3dB opravdu neni to same, co -6 dB. Navic co se textu tyce, mezi hodnotou a jednotkou se pise mezera (az na par vyjimek). Tak si to dostudujte ...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
04. 05. 2022 19:58

dB se píše s číslovkou vedle sebe.
Pro příklad: odstup signálu od šumu 85dB..

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
04. 05. 2022 21:55

Noo prave ze se to pise dohromady pouze v pripade, ze tim vyjadrujeme pridavne jmeno ... a to zde nebylo Viz https://prirucka.ujc.cas.cz/

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
0011BMCKH  |  05. 05. 2022 16:21

Bravo, takže teď už je toleranční pásmo - 6 dB to samý jako +- 3 dB . Tenhle výrok je od šéfredaktora webu o audiu doslova ukázková profesní sebevražda. Tak zaprvé, i matematicky je tenhle výrok čirej nesmysl, a zadruhé, tak jak je to v tomhle případě uváděný (a jak se to běžně v audiotehnice používá při udávání frekvenčního rozsahu například reprosoustav apod.), je to toleranční pásmo ve kterým platí uvedenej frekvenční rozsah. V audiotechnice se za standard už dlouhý a dlouhý léta považuje toleranční pásmo +- 3 dB. A když je někde uvedený tohle toleranční pásmo, tak to znamená, že frekvenční charakteristika reprosoustav v uvedeným frekvenčním rozsahu (v tomhle případě 52 Hz až 20 kHz) neklesne o míň než - 3 dB a zároveň nestoupne o víc než + 3 dB od stanovený referenční úrovně.
Když je ale u uvedenýho frekvenčního rozsahu uvedený toleranční pásmo - 6 dB (že není uvedená plusová hodnota je v tom o co tu jde úplně jedno), tak to znamená, že frekvenční charakteristika reprosoustav v uvedeným frekvenčním rozsahu (v tomhle případě 52 Hz až 20 kHz) neklesne o míň než - 6 dB od stanovený referenční úrovně. Tedy se jedná až o dvojnásobnej útlum oproti standardnímu útlumu - 3 dB. Neboli.A takovýhle základy tu musím vysvětlovat šefredaktorovi webu o audiu a audio technice. To je síla, to se teda musí nechat A jestli je ten udávanej výkon myšlenej jako špičkovej nebo kontinuální je úplně jedno, ať by to bylo myšleno tak nebo tak, tak to nemá nic společnýho s tím, že 630 W ten soundbar nedá a dát nemůže ani kdyby se třeba zbláznil.
Tenhle výkon 630W, kterej u toho soundbaru udává výrobce, je buď jak jsem říkal jen sečtená hodnota výkonů který mají jako zvládat jednotlivých reproduktory v tom soundbaru (a který udává výrobce těch reproduktorů) nebo spíš sečtená hodnota maximálního dosažitelnýho špičkovýho výkonu jednotlivejch koncovejch zesilovačů pro jednotlivý kanály toho soundbaru. Ten soundbar je jakoby v konfiguraci 5.1.2. tzn., že obsahuje (nebo by tedy logicky obsahovat měl) sedmikanálovej zesilovač, tedy 630 / 7 = 90 W a jsme na v danej kategorii přístrojů uveřitelnej hodnotě.
A takhle se fakt výkon zesilovače/AVR/soundbaru nepočítá a je šuma fuk co si píše výrobce do specifikací, to nic nemění na tom, že těch 630 W je tady doslova čirej blud. U Denonu AVC-A110 taky budeme tvrdit, že má výkon 2 730 W? (13 x 210 W) Asi těžko co? Ono jde o princip. Spousta lidí si takovýhle články přečte a protože tomu nerozumí, tak těm článkům věří a věří těm lidem co ty články píšou. Jenže ty lidi co ty články píšou do nich píšou takový nesmysly jako tady v tomhle případě (což většina lidí neuvědomí a skočí na to, nechají se nachytat, protože tomu právě nerozumí), rptože tomu buď taky nerozumí, nebo prostě jen napíšou co se po nich chce aby napsali a co si žádá reklama a pí ár oddělení výrobců danýho přístroje aby se daný zařízení prodalo. To je na takovýmhle webu o audiotechnice fakt skvělý, že se tu lidem buď záměrně lže, nebo tu články píšou lidi co o danej problematice/technice ví kulový. Nevím co z toho je pravda a stejně tak nevím co z toho je horší.
A když se tu někdo ozve s tím jak je to ve skutečnosti a jaká je pravda atp., tak se tu na něj ještě pisatel článku začne pokoušet dělat ramena a "protiargumentovat" naprostejma a čirejma nesmyslama. To už je fakt vrchol.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 05. 05. 2022 20:06

Víte, docela se bavím, jak se "znalci audia" tváří, že Hi-Fi je něco jako kvantová fyzika, kterému prostě málo kdo rozumí a je pouze pro hrstku vyvolených. A diskuse pod články a na audiowebech tomu bohužel občas odpovídají - netolerantní a egocentrické. Hi-Fi normy jsem si pro zábavu četl jako kluk na základce.Toleranční pásmo +- 3dB nebo -6 dB je pořád stejný rozptyl 6 dB. -+ se používalo u zesilovačů, - u beden, kde se udávalo, kde to zkrátka neklesne; udávaly se třeba i dvě hodnoty -6 dB a -12 dB. Podobně to bylo u magetofonových kazet, kde se kmitočtový rozsah vztahoval na úroveň vybuzení, myslím, že to bylo - 20dB a -6dB - ta první hodnota samozřejmě vypadala daleko lépe. Můžete debatovat, kde máme 0, ale pásmo je tolerance stejné.Výkon. Nepřu se o reálnost hodnot, je co výrobce uvádí, uvádím to jako zajímavé číslo, nemám tušení, jak to měřili a zda to vůbec měřili. Už několikrát jsme psal, že pokud lidé chtějí porovnávat nějaké hodnoty, tak je třeba, aby se porovnávaly stejné parametry - nebudu to opakovat v každém článku. Pokud u AV zesáku se píše výkon třeba 5x 120 W a je uvedeno, že je to měřeno při zatížení jednoho kanálu/1kHz, tak je to samozřejmě něco jiného, než pokud výrobce uvádí 80 W na dva zatížené kanály/ 20 Hz až 20 kHz. Třeba Yamaha uvádí těch hodnot více, nebo to alespoň tak dříve dělala. Pokud na AV chodíte, tak víte, že chyby uznávám, rád se něco nového dozvím a rozhodně nemám patent na pravdu. A ano, s mezerou a bez mezery mezi znaménkem a číslem je to něco jiného, a ano, i sami výrobci to pletou.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
0011BMCKH  |  05. 05. 2022 21:27

Cituju:
Toleranční pásmo +- 3dB nebo -6 dB je pořád stejný rozptyl 6 dB.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::
Můžete debatovat, kde máme 0, ale pásmo je tolerance stejné.
Konec citace.
Klaním se, nerozumí základům, ale neuzná chybu a neuzná chybu a bude svůj blud pořád dál obhajovat stále stejným nesmyslem.
Ne, toleranční pásma +- 3 dB a - 6 dB nejsou stejný, je to stejnej rozsah tolerence, ale není to stejný toleranční pásmo. není to to samý. A důvod proč to není to samý je právě to kde je ta nula, kde je ten referenční bod, ta referenční úroveň. V tolerančním pásmu +- 3 dB můžou jednotlivý frekvence poklesnou max o 3 dB oproti referenční úrovni (neboli "0"), v tolerančním pásmu - 6 dB můžou jednotlivý frekvence poklesnou až o 6 dB oproti referenční úrovni (neboli "0"). Je to jednoduchý jako facka, tak jednoduchý až to bolí, dvě naprosto diametrálně rozdílný toleranční pásma, u jednoho je maximální možnej útlum poloviční než u toho druhýho, nebo z druhýho úhlu pohledu je u jednoho maximální možnej útlum dvojnásobnej než u toho druhýho, ale tady na AVmanii je to obojí to samý To nemá smysl dál komentovat. :tleskanA výkon.... ano, specifikace je potřeba umět číst, stejně jako potřeba umět poznat reálnej odpovídající a hlavně možnej parametr od bludu a těch 630W u toho soundbaru je blud jhak hrom.A hifi není kvantová fyzika dokonce to není ani tak složitý jak někteří hifisti předstírají, to Já nepopírám, ale naprostá většina běžný populace o těchhle věcech a tejhle problematice zkrátka nic neví, to je prostej fakt, nespočítal bych jak často a od kolika lidí jsem už slyšel nesmysly typu: "....přečet jsem si na webu, že můj soundbar má výkon 630W to nemáš ani ty u svýho samostatnýho hifi zesilovače, kterej stál desetinásobek toho co celej ten můj soundbar, nešvě tě žeš utratil takový prachy a Já jsem na tom o tolik líp?" nebo: ".....v recenzi na "tomhle webu o audiu" psali, že moje repro mají frekvenční rozsah od 20 Hz, to je přece paráda, ne? Vždyť i u těch tvých je psanej rozsah jen od 29 Hz, to jsem na tom o kus líp a přitom mě ty repro stály patnáctinu toho co tebe ty tvoje....." Že u těch jeho repro je ten frekvenční rozsah v pásmu -10 dB a u těch mých v pásmu - 3 dB, to už samozřejmě dotyčnýmu nic neříká a nedovede pochopit jak velkej je v tom rozdíl. A když se mu to pokusím vysvětlit, tak z něj ještě ke všemu začnou padat takový moudra jako: "co je psáno to je dáno a u mých repro je psanej větší frekvenční rozsah než u tvý mnohem dražších, chápu že tě to štve...." atp. Že si to jen on neumí přečíst celý a neumí si to co čte správně vyložit. to je nepodstatný, to ho nezajímá.......
Jak říkám ani bych nespočítal kolik takovýchhle případů jsem už zažil a kolikrát jsem od lidí běžný populace, neboli od lidí neznalých problematiky takovýhle a spoustu dalších podobných věcí slyšel. Drtivá většina běžný populace zkrátka těmhle věcem kolem audia nerozumí buď vůbec nebo téměř vůbec a dají jen na to co si přečtou v takovýchhle článcích na takovýchhle audio webech a když v takovýchhle článcích na takovýchhle audio webech jsou psaný takovýhle nesmysly, tak oni pak ty nesmysly berou jako fakt . A mě pak dá spoustu práce jim vysvětlit jak to ve skutečnosti je, tak jako tady a teď s tebou a tolerančním pásmem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 05. 05. 2022 22:20

To si musíte fakt naklikat ty plusy a mínusy? Ale když vám to dělá radost... Je mi jasné, co myslíte referenční úrovní a co berete za důležité. Na nutnost brát v potaz toleranční pásmo upozorňuji dost často. Nicméně v praxi to uvádí naprosté minimum výrobců napříč produkty - sluchátka, bedny, atd.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Upleger  |  04. 05. 2022 10:26

Vomej si koule vlažnou vodou, ať se uklidníš.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Funai  |  04. 05. 2022 20:17

Ty si strč do kakáča dildo z ľadu, nech sa ti ukľudní prostata

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory