Soundbar LG S95QR jako první bude mít centrální kanál pro Dolby Atmos a zvuk v konfiguraci 9.1.5

Soundbar LG S95QR jako první bude mít centrální kanál pro Dolby Atmos a zvuk v konfiguraci 9.1.5

S předstihem LG oznámila svoji novinku pro příští rok. Bude jí soundbar LG S95QR a jako první soundbar na světě bude mít centrální kanál také orientovaný směrem vzhůru, tedy pro Dolby Atmos. Když k tomu přičteme pravý a levý přední a také zadní efektové kanály, tak sestava nabídne zvuk v konfiguraci 9.1.5 kanálů.

LG-Soundbar-01-scaled.jpg

Systém kromě Dolby Atmos bude podporovat samozřejmě také prostorový 3D formát DTS:X, ale také IMAX Enhanced. LG uvádí, že centrální kanál směřovaný nahoru vylepší čistotu zvuku a vylepší podání prostorového zvuku až k realismu. Zadní efektové kanály jsou samozřejmě bezdrátový. Sestava má mít celkový výkon 810 W.

Zajímavostí ale je, že dle dostupných informací bude HDMI podporovat 3D zvuk přes z televizoru eARC, nikoliv přímo z přehrávače, zkrátka LG neuvádí, že je průchozí pro video 4K120P s HDR. Má však podporovat VVR a ALLM pro hráče. Kromě automatické kalibrace zvuku přesně na míru místnosti nemá chybět ani podpora hlasových asistentů Google Assistant, Alexa.

Soundbar LG S95QR nahradí v roli prémiového zvukového systému letošní model LG SP11RA, který nabízí zvuk konfiguraci 7.1.4. Cena samozřejmě není známá, ale levnější, než LG SP11RA (35 000 Kč) určitě nebude.

Zdroj: LG

Určitě si přečtěte

Články odjinud