10
Fotogalerie

Soundbar od Porsche Design má jako první fyzicky nastavitelné repro pro Dolby Atmos

Prémiové soundbary s prostorovým 3D zvukem Dolby Atmos už nejsou ničím neobvyklým. Horní zvukový kanál pro zmíněný Dolby Atmos je u nižší třídy virtuální, vyšší třídy je pak řešený fyzickými měniči orientovanými do stropu.

Nový soundbar PDB90 od Porsche Design však přišel se zajímavým řešením. Nabízí konfiguraci 5.1.2 a dva fyzické měniče hrající vzhůru – ty lze však natočit a naklopit podle výšky stropu a poslechového místa. Posluchač tak může daleko lépe směřovat odraz horního zvukového kanálu, což samozřejmě pomůže lepšímu prostorovému zvuku. 

4056487030777-11_ga_pd_sall_ain_v1.jpg

Co se dalšího osazení týče, tak kromě předních třech kanálů, které vždy tvoří dva středobasové a jeden výškový měnič, jsou po stranách další dva měniče pro reprodukci bočních a zadních zvukových efektů. Subwoofer je vestavěný, dá se však připojit aktivní externí, výstup pro připojení má soundbar také. K TV lze soundbar připojit přes eARC, pro starší systémy je zde ARC vstup, případně optický digitální vstup, samozřejmostí je Bluetooth. Přímé streamování hudby přes Wi-Fi však podporováno není. 

PorschePDB90_4_large.jpg

Kromě Dolby Atmos systém podporuje také 3D formát DTS:X, pro doladění zvuku slouží čtyři přednastavené režimy. Svojí šířkou 1,2 m a výškou 8,8 cm je určen pro větší úhlopříčky, hmotnost je poměrně poctivých 6,9 kg, soundbar se dá samozřejmě namontovat i na zeď. 

Pokud se vám řešení s nastavitelnými reproduktory pro Dolby Atmos líbí, tak soundbar PDB90 se prodává za 999 Euro na webu Porsche Design.

Zdroj: Porsche Design

Určitě si přečtěte

Články odjinud