Soundbar od Porsche Design má jako první fyzicky nastavitelné repro pro Dolby Atmos

18. května 2022
TWEET SDÍLET

Prémiové soundbary s prostorovým 3D zvukem Dolby Atmos už nejsou ničím neobvyklým. Horní zvukový kanál pro zmíněný Dolby Atmos je u nižší třídy virtuální, vyšší třídy je pak řešený fyzickými měniči orientovanými do stropu.

Nový soundbar PDB90 od Porsche Design však přišel se zajímavým řešením. Nabízí konfiguraci 5.1.2 a dva fyzické měniče hrající vzhůru – ty lze však natočit a naklopit podle výšky stropu a poslechového místa. Posluchač tak může daleko lépe směřovat odraz horního zvukového kanálu, což samozřejmě pomůže lepšímu prostorovému zvuku. 

Klepněte pro větší obrázek

Co se dalšího osazení týče, tak kromě předních třech kanálů, které vždy tvoří dva středobasové a jeden výškový měnič, jsou po stranách další dva měniče pro reprodukci bočních a zadních zvukových efektů. Subwoofer je vestavěný, dá se však připojit aktivní externí, výstup pro připojení má soundbar také. K TV lze soundbar připojit přes eARC, pro starší systémy je zde ARC vstup, případně optický digitální vstup, samozřejmostí je Bluetooth. Přímé streamování hudby přes Wi-Fi však podporováno není. 

Klepněte pro větší obrázek

Kromě Dolby Atmos systém podporuje také 3D formát DTS:X, pro doladění zvuku slouží čtyři přednastavené režimy. Svojí šířkou 1,2 m a výškou 8,8 cm je určen pro větší úhlopříčky, hmotnost je poměrně poctivých 6,9 kg, soundbar se dá samozřejmě namontovat i na zeď. 

Pokud se vám řešení s nastavitelnými reproduktory pro Dolby Atmos líbí, tak soundbar PDB90 se prodává za 999 Euro na webu Porsche Design.

Zdroj: Porsche Design

Témata článku: Domácí kino, Soundbary, DTS:X, Dolby Atmos, eARC, Domácí kina na Heureka.cz