14
Fotogalerie

Soundbar Philips Fidelio B95 nabídne 5.1.2 kanálový zvuk a Dolby Atmos, či IMAX Enhanced

V září Philips ohlásil dva nové soundbary Philips Fidelio, nyní se dostávají do prodeje. Dva nové modely nesou označení Fidelio B97 a Fidelio B95 a společným znakem je zvuk s Dolby Atmos. A samozřejmě fakt, že patří do prémiové řady Fidelio znamená, že výrobce klade důraz nejen na zvuk, ale také na provedení a použité materiály. 

Soundbar Philips Fidelio B97, který jsme představili už v září, bude se svým 7.1.2 kanálovým zvukem nejvyšším modelem a nabídne dva oddělitelné bezdrátové reproduktory. Prémiová je ovšem i cena – 34 000 korun.

Druhý prémiový soundbar Philips Fidelio B95 ubírá zejména odnímatelné reproduktory, ale drtivá většina funkcí zůstává. Cena je však podstatně nižší - měla by se pohybovat kolem 25 000 Kč. I tento soundbar se jako jeden z prvních pyšní certifikací IMAX Enhanced Certified

Dolby Atmos + IMAX Enhanced 

Philips Fidelio B95 nabízí prostorový zvuk ve formátu 5.1.2, proti vyššímu modelu zde není technologie Surround on Demand (zmiňované zadní repro).

B95 obsahuje je osazen 14 měnič, z toho je pět 19 mm výškových měničů – tři jsou umístěny vpředu a dva jsou směřovány do stran. Dále je soundbar osazen třemi páry středobasových měničů o rozměrech 1 × 3,5 palce a dvěma měniči směřujícími vzhůru, Dolby Atmos Elevation, starající se o zvuk směřující k posluchači shora. Soundbar má přední konfiguraci tříkanálovou, tedy včetně středového kanálu.

B95_10-A3P-global-001.jpg

O patřičné hloubky se stará aktivní bezdrátový subwoofer o výkonu 240 W, osazený velkým 8" (20 cm) reproduktorem směřujícím k podlaze. Celkový udávaný výkon je 410 W (RMS, špičkově pak 800 W). Design je evropský, co se materiálů týče, tak použitý je kov a prémiová kůže Muirhead.

Co se formátů týče, tak systém podporuje Dolby Atmos, DTS:X a IMAX Enhanced. A samozřejmě všechny nižší formáty, jako například Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital EX a další. Pro připojení jsou zde dva HDMI 2.1 vstupy a jeden HDMI 2.1 výstup, tedy s podporou ARC/eARC kanálu pro zvuk přímo z TV. Kompatibilita s HDR formáty Dolby Vision a HDR10+ je samozřejmostí. 

B95_10-D2P-global-001.jpg

Nechybí ani optický vstup, či Bluetooth, či podpora Apple AirPlay 2. Systém také podporuje i bezdrátový multiroom DTS Play-Fi, přehrává například zvukové formáty AIFF, FLAC, MP3. K dispozici je také integrovaný Chromecast, podporován je Spotify Connect pro streamování hudby, ale také hlasové služby Google Assistant a Amazon Alexa. O snadnou instalaci i obsluhu se postará aplikace Philips.

Jak bude některá z novinek dostupná i pro test, tak se samozřejmě dočkáte podrobné recenze.

Určitě si přečtěte

Články odjinud