Soundbar Philips Fidelio B95 nabídne 5.1.2 kanálový zvuk a Dolby Atmos, či IMAX Enhanced

15. prosince 2020
TWEET SDÍLET

V září Philips ohlásil dva nové soundbary Philips Fidelio, nyní se dostávají do prodeje. Dva nové modely nesou označení Fidelio B97 a Fidelio B95 a společným znakem je zvuk s Dolby Atmos. A samozřejmě fakt, že patří do prémiové řady Fidelio znamená, že výrobce klade důraz nejen na zvuk, ale také na provedení a použité materiály. 

Soundbar Philips Fidelio B97, který jsme představili už v září, bude se svým 7.1.2 kanálovým zvukem nejvyšším modelem a nabídne dva oddělitelné bezdrátové reproduktory. Prémiová je ovšem i cena – 34 000 korun.

Druhý prémiový soundbar Philips Fidelio B95 ubírá zejména odnímatelné reproduktory, ale drtivá většina funkcí zůstává. Cena je však podstatně nižší - měla by se pohybovat kolem 25 000 Kč. I tento soundbar se jako jeden z prvních pyšní certifikací IMAX Enhanced Certified

Dolby Atmos + IMAX Enhanced 

Philips Fidelio B95 nabízí prostorový zvuk ve formátu 5.1.2, proti vyššímu modelu zde není technologie Surround on Demand (zmiňované zadní repro).

B95 obsahuje je osazen 14 měnič, z toho je pět 19 mm výškových měničů – tři jsou umístěny vpředu a dva jsou směřovány do stran. Dále je soundbar osazen třemi páry středobasových měničů o rozměrech 1 × 3,5 palce a dvěma měniči směřujícími vzhůru, Dolby Atmos Elevation, starající se o zvuk směřující k posluchači shora. Soundbar má přední konfiguraci tříkanálovou, tedy včetně středového kanálu.

Klepněte pro větší obrázek

O patřičné hloubky se stará aktivní bezdrátový subwoofer o výkonu 240 W, osazený velkým 8" (20 cm) reproduktorem směřujícím k podlaze. Celkový udávaný výkon je 410 W (RMS, špičkově pak 800 W). Design je evropský, co se materiálů týče, tak použitý je kov a prémiová kůže Muirhead.

Co se formátů týče, tak systém podporuje Dolby Atmos, DTS:X a IMAX Enhanced. A samozřejmě všechny nižší formáty, jako například Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital EX a další. Pro připojení jsou zde dva HDMI 2.1 vstupy a jeden HDMI 2.1 výstup, tedy s podporou ARC/eARC kanálu pro zvuk přímo z TV. Kompatibilita s HDR formáty Dolby Vision a HDR10+ je samozřejmostí. 

Klepněte pro větší obrázek

Nechybí ani optický vstup, či Bluetooth, či podpora Apple AirPlay 2. Systém také podporuje i bezdrátový multiroom DTS Play-Fi, přehrává například zvukové formáty AIFF, FLAC, MP3. K dispozici je také integrovaný Chromecast, podporován je Spotify Connect pro streamování hudby, ale také hlasové služby Google Assistant a Amazon Alexa. O snadnou instalaci i obsluhu se postará aplikace Philips.

Jak bude některá z novinek dostupná i pro test, tak se samozřejmě dočkáte podrobné recenze.

Témata článku: Domácí kino, Reproduktory, Soundbary, Dolby Atmos, Philips, DTS Play-Fi, Dolby Vision, DTS:X

Určitě si přečtěte

14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

14 tipů na nejlepší TV soundbary, mikrosystémy a další audio pro ozvučení domácnosti

Vybrali jsme nejlepší soundbary, které nejen vylepší zvuk televizoru, ale přes které si poslechnete i hudbu. Přidáváme také mikrosystémy, multiroom a další audiozařízení pro ozvučení domácnosti.

33 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Soundbary
DLNA pro začátečníky – jak doma sdílet videa, fotografie, hudbu

DLNA pro začátečníky – jak doma sdílet videa, fotografie, hudbu

Stále častěji najdete v novém televizoru, přehrávači, rekordéru či AV receiveru připojení sítě a podporu DLNA. Co to pro vás znamená, co DLNA nabízí a jak se dá využít?

35 Martin Buchta

Martin Buchta
Televizory
Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

Jak (ne)nakupovat televizory a techniku v době pandemie [jednoduchý rádce pro začátečníka]

Hektický předvánoční čas s sebou každoročně přináší zvýšené množství nákupů. Letos je vše trochu jinak, ale z druhé strany vlastně ani ne.

5 Alexandr Bray

Alexandr Bray
TelevizeKupujeme TVTelevizoryPrůvodce nákupem
Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Nový přehrávač Googlu trochu budí nejistotu novou podobou operačního systému, ale obavy nejsou na místě. Dostanete dostupnou garantovanou kvalitu pro bezstarostné sledování obsahu z internetu.

31 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Android TVHD přehrávačeVideo
Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

28 Jaromír Puk

Jaromír Puk
VánoceBezdrátová sluchátka