Soundbar Philips Fidelio B97 nabídne 7.1.2 kanálový zvuk, Dolby Atmos a IMAX Enhanced

2. září 2020
TWEET SDÍLET

S novým soundbarem míří Philips na náročnější zájemce o kvalitní zvuk k televizoru – 7.1.2 kanálový soundbar Philips Fidelio B97 nabídne 3D zvuk Dolby Atmos. O ten se postará rovnou 17 měničů s celkovým výkonem 740 W, z čehož bezdrátový subwoofer se podílí výkonem 240 W.

Konfigurace 7.1.2 zvládne vytvořit prostorový zvuk jak z formátu Dolby Atmos, tak DTS:X, přičemž podporuje i nový formát IMAX Enhanced. O kvalitní a plnohodnotné vykreslení zadních kanálu se stará dvojice odnímatelných, baterií napájených bezdrátových reproduktorů. Ty stačí umístit dozadu a posluchač tak získá plnohodnotné domácí kino. O "horní" kanály se starají měniče orientované vzhůru, hrající odrazem o strop.

Klepněte pro větší obrázek

Soundbar má rozhraní HDMI 2.1, podporuje tedy eARC, což je poněkud překvapivé, protože HDMI 2.1 letošní televizory Philips zatím nemají. Nicméně eARC zajišťuje přenos nekomprimovaných formátů HD zvuku přímo z televizoru. Pokud máte starší televizor a 4K Blu-ray, tak jsou zde také dva HDMI vstupy, ale také optický vstup. 

Nechybí Bluetooth, integrovaný ChromeCast  a AirPlay, ale také podpora multiroom systému DTS Play-Fi. Hlasové ovládání nesmí chybět, k dispozici je Google Assistant a Amazon Alexa. 

Klepněte pro větší obrázek

Soundbar Philips Fidelio B97 se má začít prodávat během listopadu, známá je cena pro Evropu – 1 199 Euro. 

Zdroj: Philips

Témata článku: Soundbary, Reproduktory, DTS:X, Dolby Atmos, Philips, DTS Play-Fi, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz