15
Fotogalerie

Soundbar Philips Fidelio B97 nabídne 7.1.2 kanálový zvuk, Dolby Atmos a IMAX Enhanced

S novým soundbarem míří Philips na náročnější zájemce o kvalitní zvuk k televizoru – 7.1.2 kanálový soundbar Philips Fidelio B97 nabídne 3D zvuk Dolby Atmos. O ten se postará rovnou 17 měničů s celkovým výkonem 740 W, z čehož bezdrátový subwoofer se podílí výkonem 240 W.

Konfigurace 7.1.2 zvládne vytvořit prostorový zvuk jak z formátu Dolby Atmos, tak DTS:X, přičemž podporuje i nový formát IMAX Enhanced. O kvalitní a plnohodnotné vykreslení zadních kanálu se stará dvojice odnímatelných, baterií napájených bezdrátových reproduktorů. Ty stačí umístit dozadu a posluchač tak získá plnohodnotné domácí kino. O "horní" kanály se starají měniče orientované vzhůru, hrající odrazem o strop.

B97_10-A3P-global-001.jpg

Soundbar má rozhraní HDMI 2.1, podporuje tedy eARC, což je poněkud překvapivé, protože HDMI 2.1 letošní televizory Philips zatím nemají. Nicméně eARC zajišťuje přenos nekomprimovaných formátů HD zvuku přímo z televizoru. Pokud máte starší televizor a 4K Blu-ray, tak jsou zde také dva HDMI vstupy, ale také optický vstup. 

Nechybí Bluetooth, integrovaný ChromeCast  a AirPlay, ale také podpora multiroom systému DTS Play-Fi. Hlasové ovládání nesmí chybět, k dispozici je Google Assistant a Amazon Alexa. 

B97_10-U3P-global-001.jpg

Soundbar Philips Fidelio B97 se má začít prodávat během listopadu, známá je cena pro Evropu – 1 199 Euro. 

Zdroj: Philips

Určitě si přečtěte

Články odjinud