Soundbar Sony HT-A5000 nabídne Dolby Atmos, DTS:X a 5.1.2 kanálový zvuk

11. září 2021
TWEET SDÍLET
Soundbar Sony HT-A5000 nabídne Dolby Atmos, DTS:X a 5.1.2 kanálový zvuk

Japonská Sony rozšířila svou nabídku soundbarů o model HT-A5000. Má to být rovnou  5.1.2 kanálový soundbar s technologií Dolby Atmos i DTS:X. O prostorový zvuk se mají postarat firemní technologie Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround. O zvuk se starají jak přední měniče, tak měniče směřující vzhůru hrající odrazem o strop.  Funkce S-Force PRO Front Surround se má postarat o ještě širší horizontální zvukové pole.

K správnému nastavení posouží funkce „optimalizace zvukového pole“. HT-A5000 tak vestavěnými mikrofony inteligentně měří výšku a šířku místnosti, stejně jako polohu volitelného subwooferu a zadních reproduktorů, a optimalizuje zvuk tak, aby vyhovoval uspořádání místnosti. 

Klepněte pro větší obrázek

Soundbar je vybaven vestavěným dvojitým subwooferem, dvojicí měničů směřujícími nahoru, které odrážejí zvuk od stropu a zajišťují zvuk přicházející shora. O šířku zvuku se starají dva výškové reproduktory, které odrážejí zvuk od bočních stěn a rozšiřují prostorový zvuk. Sony používá firemní měniče X-Balanced , které mají obdélníkový tvar maximalizuje plochu membrány reproduktoru a také zvyšuje akustický tlak pro průraznější basy a větší čistotu hlasu. Pokud budete chtít silnější basy či konkrétnější zadní efekty, Sony nabídne volitelnou dvojici bezdrátových subwooferů a sadu zadních efektových reproduktorů. 

Klepněte pro větší obrázek

Model HT-A5000 je také vybaven funkcí DSEE ExtremeTM, která stejně jako u prémiových sluchátek využívá technologii Edge-AI pro zvýšení kvality komprimovaných digitálních souborů v reálném čase, což obnovuje zvuk vysokých frekvencí a dle Sony zajišťuje tak bohatší a plnější poslech. S tím souvisí jak podpora High-Resolution Audio a technologie 360 Reality Audio.

Soudbar HT-A5000 má zabudovaný Chromecast, Bluetooth a Wi-Fi a podporuje Spotify Connect i Apple Airplay 2. Pro připojení je zde HDMI konektory s eARC  a kompatibilitou s 8K HDR, 4K120P a Dolby Vision. U některých televizorů Sony lze využít funkce Acoustic Center Sync, kdy pomocí kabelu dodávaného se televizor dá využít přímo jako středový reproduktor. Nemá chybět ani tradiční optický vstup, či port USB. HT-A5000 také spolupracuje s hlasovými asistenty Google Assistant a Amazon Alexa. 

Cena soundbaru Sony HT-A5000 má být přibližně 900 eur, začne se prodávat začátkem roku 2022.

Zdroj: Sony

Témata článku: Domácí kino, Soundbary, Dolby Atmos, DTS:X, Sony, eARC