9
Fotogalerie

Soundbar Sony HT-A5000 nabídne Dolby Atmos, DTS:X a 5.1.2 kanálový zvuk

Do Evropy přichází novinka od japonské Sony – soundbar HT-A5000. Půjde o  5.1.2 kanálový soundbar, který nabídne 3D zvuk Dolby Atmos i DTS:X. O zvuk se starají jak přední měniče, tak měniče směřující vzhůru hrající odrazem o strop.  O prostorový zvuk se mají postarat firemní technologie Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround (rozšíří horizontální zvukové pole).

K správnému nastavení posouží funkce „optimalizace zvukového pole“. HT-A5000 tak je vybaven vestavěnými mikrofony inteligentně měří výšku a šířku místnosti, stejně jako polohu volitelného subwooferu a zadních reproduktorů, a optimalizuje zvuk tak, aby vyhovoval uspořádání místnosti. Optimalizaci lze využít s volitelnými reproduktory i bez nich, stačí aktivovat jednoduchý proces kalibrace během počátečního nastavení (nebo později volbou z menu).

Soundbar_Position-Large_wresized_w964.jpg

Soundbar je vybaven vestavěným dvojitým subwooferem, dvojicí měničů směřujícími nahoru, které odrážejí zvuk od stropu a zajišťují zvuk přicházející shora. O šířku zvuku se starají dva výškové reproduktory, které odrážejí zvuk od bočních stěn a rozšiřují prostorový zvuk

Sony používá firemní měniče X-Balanced, které mají obdélníkový tvar maximalizuje plochu membrány reproduktoru a také zvyšuje akustický tlak pro průraznější basy a větší čistotu hlasu. Pokud budete chtít silnější basy či konkrétnější zadní efekty, Sony nabídne volitelnou dvojici bezdrátových subwooferů a sadu zadních efektových reproduktorů. 

A5000_SWB2_RB2-Large1_wresized_w964.jpg

Model HT-A5000 je také vybaven funkcí DSEE Extreme, která stejně jako u prémiových sluchátek využívá technologii Edge-AI pro zvýšení kvality komprimovaných digitálních souborů v reálném čase, což zajišťuje bohatší a plnější poslech. S tím souvisí jak podpora zvuku High-Res Audio, tak firemní technologie 360 Reality Audio.

Soudbar HT-A5000 má zabudovaný Chromecast, Bluetooth a Wi-Fi a podporuje Spotify Connect i Apple Airplay 2. Pro připojení je zde HDMI 2.1 kompatibilní konektory s eARC  a s podporou 8K HDR, 4K120P a Dolby Vision. U některých televizorů Sony lze využít funkce Acoustic Center Sync, kdy se televizor dá využít přímo jako středový reproduktor. Nemá chybět ani optický vstup, či port USB. HT-A5000 také spolupracuje s hlasovými asistenty Google Assistant a Amazon Alexa. 

Cena soundbaru Sony HT-A5000 je oficiálně 19 900 Kč, do obchodů se novinka dostane začátkem roku 2022.

Zadní efektové repro i soundbary budou volitelné. Subwoofer SA-SW5 má výkon 300 W a 180mm měnič s pasivním zářičem. Volitelný kompaktní subwoofer s bassreflexem SA-SW3 nabízí výkon 200W, je osazen 160mm měničem. A konečně volitelné zadní efektové reproduktory SA-RS3S budou mít výkon 100 W a lze je také instalovat na stěny.

Zdroj: Sony

Určitě si přečtěte

Články odjinud