Soundbar TCL TS8132: Duo s Dolby Atmos pro lepší zvuk televizoru [test]

13. července 2021
TWEET SDÍLET
Po minulém testu nešlo nevidět obří zájem o soundbary značky TCL. Logicky tak navazujeme a představíme další produkt flotily, soundbar vyšší třídy TCL8132 s „kódovým“ značením ALTO 8e.

Plusy

 • Nekonfliktní, běžnému uchu lahodící zvukový projev
 • Výrazné posílení zvuku televizorů (včetně 65 palcové velikosti) s hutným, ale disciplinovaným basovým přídělem
 • Slušná prostorovost zvuku (prostorové efekty)
 • Podpora Dolby Atmos
 • Vhodně odstupňované uživatelské profily
 • Amazon Alexa, Google Assistant, Apple AirPlay
 • HDMI kabel v ceně

Minusy

 • Méně detailů (menší analytičnost)
 • Méně precizní výšky
 • Nemá ekvalizér
 • Nepodporuje DTS
8/10
Hodnocení

Zájem se, kromě jiného, projevil i v diskuzi pod článkem, ale nejen tam. Dle nám dostupných informací majitele potěšila rychlost reakce technické podpory, která evidentně názory zákazníků a jejich postřehy bere velmi vážně. To rádi slyšíme. 

Jedná se o pokročilejší novinku s 3.1.2 kanálovým zvukem, bezdrátovým subwooferem, podporou Dolby Atmos, Bluetooth 4.2 (A2DP, AVRCP), osazenou Wi-Fi MIMO ac/n/g 2,4 a 5 GHz. Celkový výrobcem uváděný výkon atakuje 350 W. Implementovány jsou vyhledávané způsoby streamování hudby a vlastně i řízení, tj. Amazon Alexa, Google Assistant (Chromecast). Zklamaní nebudou ani příznivci výrobků s logem nakousnutého jablka. Podpora Apple AirPlay nechybí. Výrobce navíc ve specifikaci zmiňuje informaci o akceptaci Spotify a Tidalu.

Obsah balení a přípojná místa

Krabice tvaru brankářské hokejky vydá soundbar, subwoofer a dálkové ovládání. Nalézáme dvojici připojovacích napájecích kabelů, HDMI kabel a dvojici baterií do ovladače. Kromě toho výrobce nádavkem přibalil jednoduchou sadu pro montáž na zeď, která se leckomu hodí. Z testovacího balení taháme ještě příručky a listiny k záruce.

Klepněte pro větší obrázek

Byl jsem připraven na rozměrnější soundbar, ale z druhé strany mě překvapil spíše menší subwoofer. Nejedná se o žádného kolibříka, ale přesto jsem čekal mírně většího macka. 

Klepněte pro větší obrázek

Kromě výše zmíněného Bluetooth spojení, využijete konzervativnější propojení kabely. Střední partie zad lišty pojala připojovací portál. Konkrétně vedle sebe zasunete napájecí kabel a použijete porty HDMI IN a HDMI OUT (verze 2.1 eARC – zpětný audio kanál s akceptací UHD 60p/Dolby Vision/HDR10/HLG). Zvuková zařízení spojíte taktéž skrze „optiku“. Staromilci osadí flešku do USB portu (v2.0) a nasají hudbu z ní.

Design

V duchu námi dříve představeného modelu TS8111 se plastový povrch u zvukového projektoru nekoná. Designér ho na viditelných plochách překryl černou průzvučnou tkaninou. Výraz tak ztratil na levnosti a obdržel punc honosnosti. Hospodyňky se však hned zamyslí nad údržbou podobně vyvedeného povrchu. Boky byly výrazně zaobleny. Oproti soundbaru má subwoofer černý matný plastový povrch se zdrsněním a „standardnějším“ vzhledem kvádru.

 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Oba stroje nesou stříbřitý nápis TCL. Hlavní jednotka navíc nahoře vpravo doplňuje druhý stříbrný popisek – Dolby Atmos. Krom toho nalézáme sadu šedo-bíle naznačených tlačítek základního řízení. Komunikaci s obsluhou zajišťuje bíle svítící LED displej s vyobrazením až pěti alfanumerických znaků.

Klepněte pro větší obrázek

 Jeho svit umravníte ve dvou krocích stlačením knoflíku s piktogramem žárovky na ovladači. Displej nikterak neruší. Při reprodukci nepodává žádné informace, nesvítí žádné LED. U vypnutého stavu existují dvě alternativy. Vypnutí do pohotovostního režimu, kde plně svítí bílá dioda. Anebo Sleep Mode, jehož aktivaci prozrazuje stejná LEDka, ovšem pulzací (dýcháním). Svítivost LED při pohotovostním režimu bych ještě drobátko přivřel.

Témata článku: Testy, Soundbary, Domácí kino, Recenze, Test, Dolby Atmos, TCL, HDMI 2.1, eARC, AirPlay 2, Chromecast, Domácí kina na Heureka.cz