SoundBlaster X7 a E-MU X-7: dostupné Hi-Fi nejen pro hráče

9. září 2015
TWEET SDÍLET
Na samotném zvukovém vrcholu společnosti Creative ční externí D/A převodník a zesilovač SoundBlaster X7. Ten nyní dostal odpovídající doprovod – reprobedny Creative E-MU X-7.

Creative se v poslední době snaží prosadit se i v oblasti, která byla dříve vymezena pro firmy vyrábějící Hi-Fi. Nyní se snaží nabídnout audiofilům a hráčům zajímavou sestavu. Srdcem setu je digitální zesilovač, D/A i A/D převodník a externí zvuková USB karta X7.

Klepněte pro větší obrázek

Je osazená špičkovým DAC čipem Burr-Brown 1794 s odstupem šumu 127 dB a podporou přehrávání Hi-Res audiofomátů 24bit/192kHz. Má USB konektor pro připojení k PC, Applu, nechybí NCF a Bluetooth 4.1, kodeky AAC a aptX. Zvládá sluchátka běžná, ale i audiofilská s impedancí 600 Ω, připojit můžete najednou dvoje. Lákadlem také je možnost jednoduché výměny operačních zesilovačů.

Mraky funkcí pro hravé

Povedený, zajímavý design a zároveň kompaktní rozměry umístění na stole vedle monitoru, ale parádu X7 udělá i samostatně v pokoji. X7 má vestavěný zesilovač s výkonem 2× 22 W s dodaným napájením, upgrade je možný pouhým dokoupením výkonnějšího, pak výkon vzroste na 2× 50 W. Pro připojení beden slouží kvalitní šroubovací terminály. Připojení aktivních reproduktorů 5.1 je možné také, potřebné výstupy zde máte, nicméně fanatiky prostorového zvuku upozorňuji,  že 7.1 sestavu ale už nepřipojíte. Dekodér prostorového zvuku X7 umí Dolby Digital, ale DTS ani HD formáty nezvládá, takže AV receiver v domácím kině nahradit nedokáže.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Analogový vstup je jeden, digitální také, ten doplňuje i digitální výstup. Proto se X7 hodí výborně na digitalizaci analogových nahrávek; o kvalitu se stará A/D konvertor Burr-Brown PCM4220 s odstupem S/Š 123 dB a vzorkováním až 24bit/96kHz.

Klepněte pro větší obrázek ​Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Dva kvalitní šroubovací terminály slouží pro připojení pasivních reproduktorů,
pro připojení aktivní set 5.1 zde máte dva konektory jack 3,5 mm a dvojici RCA konektorů.
USB vstup pro přímé připojení smartphonu není vzadu, ale je vidět na boku. 

Regálové reprobedny E-MU X-7 jsou navrženy přímo X7, dvoupásmové konstrukce s basreflexem vyvedeným vzad. Výškový měnič s hedvábnou kalotou má průměr 1“, středobas pak má 5 palců. Ozvučnice působí velmi poctivě, ostatně hmotnost 4,35 kg každé bedny to potvrzuje. Výrobce nabízí dvě povrchové úpravy – hnědá a červená dřevěná dýha, menší rozměry zajišťují, že se bez větších problémů vlezou na stupů vedle monitoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Software SBX Pro Studio

Pro maximální využití samotného SonuBlasteru X7 potřebujete software SBX Pro Studio, je k dispozici pro Windows, iOS, ale i pro smartphony Android a Apple. Nastavení připojených reproduktorů potvrzuje sladění zesilovače a reprobeden.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V menu vás čeká potvrzení, že jste připojili bedny  E-MU X-7. Pak si můžete vybrat rovnou ze tří režimů reprodukce zvuku – Energetic, Neutral, Warm. Navíc je zde možnost sestavu doplnit o aktivní subwoofer, a tak si můžete nastavit i dělicí frekvenci a určit, které basové tóny půjdou rovnou do „hrombedny“. Samozřejmostí je také přidání prostorového efektu, či úprava hlasu pomocí CrystalVoice. U Dolby Digital dekodéru si můžete zvolit dynamiku plnou, normální, nebo malou pro noční sledování filmu a samozřejmě nesmí chybět ani desetipásmový equalizér.  Počet voleb je bohatý a každý hračička se může vyřádit dosytnosti.

Hráči navíc mají možnost využít různých efektů, nechybí ani speciální Scout Mode, zvukový režim, díky kterému byste měli slyšet nepřítele na větší vzdálenost, což by hráči mělo přinést taktickou výhodu v boji. Zkrátka i pro hráče dělá výrobce maximum.

Pro hráče i posluchače hudby

Podpora Hi-Res zvuku a kvalitní DAC, zesilovač a kvalitní reprobedny – tyto dvě kombinace zajišťují spokojenost se zvukem u velkého množství i poměrně náročných posluchačů; hodně dokáže X7 vymáčknout i z kvalitních sluchátek. Zvuk je agilní, přesný, tonálně vyvážený, basy jsou rychlé, energické, vykreslení prostoru je výborné. Ve srovnání s čistými Hi-Fi audioprodukty ve stejné cenové relaci Creative nedokáže zesilovač X7 možná držet krok v dynamice přednesu a preciznosti podání detailů, na druhou stranu nabízí navíc mraky funkcí a možnost vyladění zvuku, a to vše v kvalitě, která stejně uchvátí drtivou většinu posluchačů hudby a hráčů (zejména ty, kteří před tím nic lepšího neměli).

Důležité je vědět, že SoundBlaster X7 nedokáže nahradit AV přijímač. Také pokud chcete jen čistý, kompaktní kvalitní DAC/zesilovač bez přidaných funkcí, tak X7 působí jako kanón na vrabce. Ale spolu s bednami E-MU X-7 nabízí výbornou, skvěle vybavenou a vyváženou sestavu všem, kdo nechtějí složitě řešit, co si mají pořídit k počítači, či herní konzoli, a navíc požadují skutečnou kvalitu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Bluetooth umožnuje snadné streamování ze smartphnonu, podpora Hi-Res zvuku zase dokazuje, že jde o univerzální, nadčasovou kombinaci pro hudbu, filmy i hry. Díky úpravám zvuku si každý může vybrat přesně takové podání zvuku, které mu vyhovuje. Set velmi dobře vybaveného zesilovače SoundBlaster X7 a kvalitních reproduktorů E-MU X-7 je určitě vynikajícím řešením pro hráče, kteří chtějí maximální kvalitu zvuku.

Podobně se dá tato sestava značit, jako výborná a cenově výhodná volba pro milovníky kvalitního zvuku, kteří nechtějí laborovat s výběrem vhodného D/A převodníku, zesilovače a beden. Pravověrný audiofil po právu namítne, že funkcí je moc, že zesilovač má zesilovat, nikoliv si vymýšlet a umožňovat dokonce volbu barvy zvuku. Nicméně takto levnou sestavu bude pravověrný audiofil asi stejně ignorovat, takže tím odpadá i jeho problém s příliš velkou volností co se zvuku týče.

Klepněte pro větší obrázek

Samostatný SoundBlaster X7 se prodává za cenu kolem 11 tisíc korun, bedny E-MU X-7 koupíte od 5 500 Kč do 8 000 tisíc. Nicméně například Alza nyní nabízí set za cenu 11 599 Kč. Což znamená, že velmi dobré bedny dostanete v podstatě zdarma. Podobnou sestavu na trhu za tyto peníze nenajdete, zvláště pokud vezmeme v potaz výbavu SoundBlasteru X7. Proto tuto kombinaci vřele doporučujeme.

+ agilní, vyvážený zvuk
+ výbava a funkce
+ Bluetooth, NFC čip, dva mikrofony

- nutnost dokoupit jiný zdroj pro vyšší výkon
- nenahradí AV přijímač

Externí USB/DAC/zesilovač Creative SoundBlaster X7
Reprobedny E-MU X-7

Stránky výrobce: Creative, cs.creative.com

 • výkon maximální 2x 38 W (4 Ω, dodávaný adaptér 24V/2,91A)
 • vystup: analogový 1×  RCA, bezdrátový, digitální optický, USB, microUSB, mikrofon
 • kvalita zvuku 24bit/192 kHz
 • odstup s/š 127 dB
 • Bluetooth 4.1
 • NFC: ano
 • profil Bluetooth: A2DP, multipoint
 • podporované kodeky aptX, AAC, SBC
 • software Windows, iOS, Android
 • výstupy sluchátka 1×  jack 3,5 mm, 1×  jack 6,3 mm, optický digitální
 • mikrofon 2× vestavěný
 • rozměry: 147 × 150 × 130 mm
 • příslušenství adaptér z RCA na
 • jack 3,5 mm, adaptér napájení
 • příkon 7,9 W
 • hmotnost repro: 4,35 kg
 • rozměry: 298 × 174 × 232 mm
 • repro počet měničů: 1× basový 13cm, 1× výškový 2,5cm

 

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Zesilovače, Creative, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

15 tipů a triků pro Messenger, které možná neznáte

** Základy práce s Messengerem jsou jednoduché a zná je každý ** Některé funkce ale mohou být skryté nebo nejsou úplně intuitivní ** Tento přehled pomůže odhalit taje nejpoužívanějšího komunikátoru

Adam Kos
Tipy a trikyMessenger
Miláček publika. Test 13,6" notebooku Apple MacBook Air M2

Miláček publika. Test 13,6" notebooku Apple MacBook Air M2

Tahle celebrita je vyladěná do posledního detailu, vstupenka na její představení však není z laciného kraje.

Jiří Kuruc
MacBookTestyApple
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware