Recenze párty reproduktoru Soundcore Rave Mega. Hodně basů za málo peněz

23. července 2021
TWEET SDÍLET

Plusy

 • výdrž
 • konstrukce
 • cena
 • konektivita

Minusy

 • čistota zvuku
 • proprietární napájení
 • chybí uživatelský ekvalizer
 • nepodsvícená tlačítka
8/10
Hodnocení

Výkonné bezdrátové reproduktory s velkokapacitní baterií nejsou převratnou novinkou a modelů známých i prakticky neznámých výrobců najdeme na trhu poměrně dost. Většinou však jejich hudební kvalita odpovídá pořizovací ceně.

Pro mnoho uživatelů jsou etalonem reproduktory JBL PartyBox s cenovkou od cca 8000 do 16 000 Kč, a není se příliš čemu divit. Basy byly u JBL vždy hutné a v okamžiku, kdy vybíráte reproduktor primárně na party, tak jde o hutné spodky v první řadě.

Klepněte pro větší obrázek

Na druhém konci cenového spektra můžeme najít nejrůznější modely s cenou kolem 5000 Kč, které většinou příliš nepotěší zvukem ani výdrží. Ostatně několik takových jsme v minulosti testovali.

Zajímavým modelem je Soundcore Mega od společnosti Anker, který nabízí za cenu cca 5500 Kč poměrně vysoký výkon 80 W a k tomu ještě úctyhodnou výdrž 18 hodin. A protože Anker dokáže překvapit zejména po hudební stránce, mohlo by se jednat o zajímavou volbu.

Konstrukce a ovládání

Konstrukce je zde podřízena předpokládanému použití a zahrnuje plast, gumu a kov. Korpus je plastový s malými gumovými nožičkami a pogumovanou horní stranou, která slouží jako ovládací panel.

Celá zadní strana je tvořena plastovým segmentem, který kolem sebe má tenkou škvíru, pod ní je pak umístěn pasivní zářič. Ve spodní části jsou gumová dvířka, ukrývající veškeré konektory.

Konektorová výbava sestává ze zásuvky pro dodávaný napájecí adaptér, zásuvky 3,5 mm pro vstup externího zdroje, USB-A pro přehrávání hudby z disku nebo nabíjení mobilního zařízení a jako poslední je zde dvojice 6,3 mm zásuvek pro připojení kytary a mikrofonu – v obou případech mají vstupy samostatný potenciometr.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Praktickým a designovým prvkem zároveň je široké držadlo z umělé kůže, které je upevněno k bočnicím reproduktoru. Přenášení je tak mnohem snazší, jelikož na těle samotném není žádný výstupek nebo prohlubeň pro držení.

Konstrukčně není prakticky co vytknout, tovární zpracování je na velmi dobré úrovni, použité materiály vypadají odolně a rozhodně ne lacině. Utěsnění proti vlhkosti a prachu je specifikováno jako IPX7, což značí, že je zařízení chráněno proti ponoření do vody na 30 minut do hloubky 1 metr.


Anker Soundcore Rave Mega

Cena: není v prodeji hce counter

 • výkon: 80 W
 • osazení: 1× 5,25" + 2× 2" měniče
 • konektivita: Bluetooth 5.0, USB, 3,5 mm jack, 2× 6,3 mm jack
 • podporované kodeky: SBC
 • odolnost: IPX7
 • napájení: baterie 4 900 mAh
 • výdrž baterie: až 18 hodin přehrávání, nabíjení cca 4 h
 • rozměry: 18 × 34 × 18 cm
 • hmotnost: 3500 g

Zamrzí snad jen použití proprietárního konektoru pro napájení, použití univerzálnějšího USB-C by zde bylo na místě, zvláště, když menší sourozenec toto rozhraní pro nabíjení používá.

Ovládání je soustředěno na horní stranu, kde najdete celkem deset tlačítek, přičemž horní pětice je podsvícená nebo u sebe má notifikační diodu, zatímco spodní pětice nemá ani podsvícení, ani hmatové značky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Horních pět tlačítek slouží k aktivaci a výběru podsvícení, zdůraznění basů, zapnutí (trojice diod indikuje stav baterie), dále je zde aktivace párování a poslední tlačítko slouží pro výběr a přepínání mezi USB a vnějším zdrojem zvuku.

Zbývající pětice tlačítek je pak pro úpravu hlasitosti, posun mezi skladbami a multifunkční tlačítko slouží k přehrávání či pauze, příjmu telefonního hovoru. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

K dispozici je také aplikace Soundcore App, ovšem ta nabídne navíc pouze výběr režimu indoor/outdoor a jinak slouží pouze pro úpravu podsvícení, zdůraznění basů a nastaven hlasitosti. Nic víz zde bohužel nenajdeme – mimo aktualizace firmwaru.

Funkce a osazení

Osazení je zde vcelku očekávatelné, zmíněný pasivní zářič na zadní straně doplňuje širokopásmový měnič velikosti 5,25" a také dvojice výškových měničů velikosti 2". Ty jsou zásobovány až 80 W výkonu a jako doplněk je zde použita čtveřice půlkruhových diod kolem výškových reproduktorů.

Ačkoli byste se mohli domnívat. že výškové reproduktory by mohly poskytnou stereo při položení reproduktoru na boční stranu, není tomu tak. Jedná se o standardní monofonní reprodukci, což je škoda. Řešením je jedině režim TWS, kdy je možné dva stejné kusy spárovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Funkčně zde nenajdeme, žádné speciality. Barevné podsvícení a TWS režim je u takového typu reproduktoru již standard. Navíc je zde možnost připojení více zařízení s plynulým přepínáním – jakmile na jednom zařízení zastavíte přehrávání, automaticky se spustí z dalšího.

Zmínit je třeba samozřejmě i možnost připojení kytary a mikrofonu, což dělá z Rave Mega univerzální zařízení nejen na party, ale může se hodit i jako malé kombo pro stále oblíbenější busking.

A právě pro použití uvnitř nebo naopak venku by měl být reproduktor připraven tím, že je k dispozici režim výběru prostředí indoor / outdoor. Hned na první poslech je zřejmé, že v režimu outdoor hraje reproduktor hlasitěji s větším zastoupením výšek, kdežto v režimu indoor je tomu naopak. Jak ale ukázaly jiné testy, jedná se pouze o změnu hlasitosti, kdy outdoor zkrátka hraje hlasitěji a tím pádem i subjektivně dynamičtěji s lepším přednesem vyšších kmitočtů.

Hudební projev

Soundcore Mega hraje přesně tak, jak byste očekávali od reproduktoru, který je určen primárně jako zdroj zvuku na party. Základem jsou zde hutné basy, které dostanete v případě aktivace režimu BassUp – bez něj je zvuk poměrně plytký.

Klepněte pro větší obrázek

Pozitivem je, že ani při maximální hlasitosti se reproduktor „nezavře“ a je stále poslouchatelný bez známek zkreslení nebo chrčení v celém frekvenčním spektru. Střední pásmo je zastoupené také velmi dobře, ovšem u výšek je slyšitelný deficit.

Celkově je projev velmi líbivý, živý a příjemný, pokud však vedle reproduktoru postavíte nějaký jiný kousek, zjistíte, že mu vyšší pásmo do značné míry chybí a tím pádem přicházíte nejen o lepší podání prostoru, ale projev je celkově mírně zastřený bez vzdušnosti.

Bohužel není k dispozici žádný uživatelsky nastavitelný ekvalizér, kterým by bylo možné čistějšímu zvuku napomoci. V různých diskuzních fórech se však dočtete, že v tomto typu reproduktoru (Anker prodává podobný model pod různými názvy v různých částech světa) není tradiční výhybka, která by dělila frekvence a směřovala je do adekvátního měniče – pokud ji někdo nainstaloval, dostal mnohem lepší zvukový projev. Na druhou stranu je třeba vzít v potaz také pořizovací cenu, která je nižší možná právě kvůli tomu.

hce counter

Verdikt

Pro koho je teda Anker Soundcore Mega určen? Vhodný bude zejména pro posluchače elektronické hudby, a pro ty, kdo potřebují ozvučit například zahradní party. Dynamika je dostatečná a v případě poslechu elektroniky nebo popu budete spokojeni. Pro reprodukci akustické hudby nebo rocku a metalu to nebude úplně to pravé ořechové.

Ovšem při výběru party reproduktoru vlastně uživatel s podobný projevem počítá a nutno dodat, že ve srovnání s lépe hrajícím JBL PartyBox 100 je zde sice méně výšek a tím i horší prostor a čistota projevu, ovšem na druhou stranu zaplatíte téměř o polovinu méně a dostanete dvakrát tak dlouhou výdrž. Tedy každý nechť sáhne po tom modelu, který lépe vyhovuje jeho potřebám.

Témata článku: Testy, Reproduktory, Bluetooth reproduktor, Anker, Soundcore, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vivo X80 Lite je stylovka pro mladé, která mění barvy a vyžívá se v natáčení na TikTok

Vivo X80 Lite je stylovka pro mladé, která mění barvy a vyžívá se v natáčení na TikTok

** Vivo X80 Lite vás bude bavit svým designem i zády měnícími barvu ** Solidní je i výbava, ve které nejvíce zazáří 64Mpx fotoaparát s OIS ** Lákadlem bude i sympatická cena

Martin Miksa
Skleněná konstrukceDesignPreview
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Google už nevydržel čekat. Kompletně odhalil design a barevné varianty hodinek Pixel Watch

Google už nevydržel čekat. Kompletně odhalil design a barevné varianty hodinek Pixel Watch

** Hodinky Pixel Watch se ukazují v celé své kráse ** Displej bude krýt Gorilla Glass zatím neznámé generace ** Pásky rozhodně nebudou univerzální

Martin Chroust
Pixel WatchChytré hodinky
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
V říjnovém Computeru máme unikátní test českých fotolabů. Víme, kde vám fotky vytisknou nejkvalitněji a za nejlepší cenu

V říjnovém Computeru máme unikátní test českých fotolabů. Víme, kde vám fotky vytisknou nejkvalitněji a za nejlepší cenu

** Otestovali jsme 8 herních počítačů s cenou do 35 000 Kč ** Jak se nezbláznit ze stovek fotek z dovolené v mobilu ** Jak vybrat dobrý chladič na procesor

Časopis Computer
Časopis Computer
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie