Srovnání: Co nám přinese HBO Max a jak se liší od HBO Go?

V druhé polovině letošního roku do Česka a na Slovensko dorazí HBO Max a nahradí službu HBO Go. To je zatím jediná oficiální informace, kterou víme. Přesnou cenu, datum nebo skladbu katalogu neznáme, ale spoustu novinek přinese už to, že Max běží na jiné technologické platformě.

HBO Max je zatím dostupné jen v USA a v červnu se podívá do Latinské Ameriky. Než zamíří k nám, služba už by mohla nabídnout i druhý slibovaný tarif. Základní služba stojí 15 dolarů (320 Kč bez DPH), avšak WarnerMedia chystá i levnější tarif doplněný o reklamu. Go u nás stojí 159 Kč a je velmi pravděpodobné, že po upgradu na Max si diváci připlatí. Proto by se někomu mohl hodit i tarif s reklamou.

Za jednu cenu bude možné spustit až tři souběžné streamy (u Go jen dva) a co je hlavní, Max již konečně nabízí uživatelské profily (až pět), takže pokud s někým sdílíte účet, každý bude mít vlastní historii sledování, doporučování na míru apod.

Max také slibuje vyšší technickou kvalitu. Vybrané tituly (většinou jen nové filmy) nabídnou rozlišení 4K s HDR a k tomu zvuk ve formátu Dolby Atmos. Provozovatelé také doporučují, že ideální připojení pro plnou kvalitu by mělo mít 50 Mb/s. HBO Go streamuje nanejvýš v 1080p, bez HDR a s datovým tokem, který často ukazuje své limity.

Diváci se také mohou těšit na vyšší komfort při sledování. Max totiž umožňuje stejně jako Netflix přeskakovat úvodní znělky nebo rekapitulace v seriálech. Do obrazu nevkládá vodoznak s logem HBO jako Go a uživatelé si mohou lépe nastavit titulky. Kromě třech velikostí (to umí i Go) je možné ovlivnit také jejich barvu, pozadí nebo použitý font.

  HBO Go HBO Max
tarif / cena 1 / 159 Kč 2 / ?
rozlišení 1080p 2160p
HDR ne HDR10, Dolby Vision
zvuk Dolby Digital 5.1 Dolby Atmos 7.1.4
počet profilů 1 5
počet souběžných streamů 2 3
funkce Skip intro ne ano
vodoznak ve videu ano ne
nastavení titulků velikost velikost, barva, pozadí, písmo
platformy web, Chromecast, AirPlay, Android, iOS, Android TV, Apple TV, Samsung Smart TV, LG Smart TV, PS3, PS4 web, Chromecast, AirPlay, Android, iOS, Android TV, Apple TV, Fire TV, Samsung Smart TV, Roku TV, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S|X

Jeden bonus by se měl týkat také obsahu. Katalog sice bude pevně svázán licencemi, které se v různých zemích liší, avšak některé exkluzivní tituly produkované přímo WarnerMedia jsou pouze na Maxu (nově například Mortal Kombat), ale nikoliv na Go.

Témata článku: Filmy on-line, HBO Max, HBO


25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Přiznejme si, že právě právě seriály jsou tím, proč jsou streamovací služby tak oblíbené. Komfort, kvalita, titulky, na HBO i tradičně solidní dabing. Nabízíme přehled těch nejlepších seriálů z HBO Max. Vybrali jsme jak ty známé, tak i skrytější skvosty.

Jaromír Puk
HBO Max
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem