Startuje Prima+, další pokus o „český Netflix“. Půjde sledovat i zdarma | Zdroj: Prima

Zdroj: Prima

Startuje Prima+, další pokus o „český Netflix“. Půjde sledovat i zdarma

Tak nakonec ne v listopadu, ale až 8. února. Televize Prima dnes oznámila, že za dva týdny spustí novou online videotéku Prima+. Nabídne přes 2000 filmů a seriálů, původní obsah a tři tarify včetně jednoho bezplatného.

Druhá nesledovanější komerční televize už mezi roky 2012 a 2018 provozovala streamovací službu Prima Play, zůstala však ve stínu konkurenčního Voya i nastupující globální konkurence jako Netflix nebo HBO Go (dnes Max).

Prima+ má ale větší ambice. V nadcházejících třech letech investuje více než miliardu korun do tvorby nového obsahu (tzv. Prima+ Originals), který bude k vidění jen na internetu, do televize se má dostat až po skončení roční exkluzivity. Na Primě+ budou také v předstihu nové epizody televizních seriálů. A vedle nich pak filmy, dokumenty, pořadí pro děti i živé vysílání.

Aktuálně je pro platformu Prima+ vyrobeno nebo se v těchto dnech vyrábí třináct prémiových seriálů a dalších dvacet osm projektů plánujeme v blízké budoucnosti realizovat,“ říká Marek Singer, ředitel Primy. Více o chystaných pořadech píše Prima na vlastním webu.

A jak budou vypadat ony tři tarify? Ten bezplatný bude mít hodně reklamy, kvalitu pouze SD a kromě živého vysílání nabídne jen archiv pořadů. Light za 99 Kč zvýší rozlišení na HD, ubere půlku reklam a přidá velkou videotéku, předpremiéry seriálů a Originals. Premium za 149 Kč je zcela bez reklam a streamuje ve Full HD.

  Free Light Premium
cena zdarma 99 Kč za měsíc 149 Kč za měsíc
reklama ano 50 % toho, co ve Free ne
kvalita 480p 720p 1080p
videotéka s 2000+ tituly ne ano ano
Prima+ Originals ne ano ano
předpremiéry seriálů ne ano ano
archiv pořadů z TV ano ano ano
živé vysílání ano ano ano

Konkurenční Voyo Premium, které také láká na 2000+ titulů, exkluzivní obsah, předpremiéry a živé vysílání (včetně sportu) má jen jeden tarif, bez reklam a za 159 Kč měsíčně.

Určitě si přečtěte

Články odjinud