SteelSeries Siberia 840: nejlepší bezdrátový herní headset [test]

9. listopadu 2016
TWEET SDÍLET
Herní headsety SteelSeries patří již delší dobu mezi nejpopulárnější. Novinka SteelSeries Siberia 840 míří na ty náročnější hráče. A je to dokonalá trefa.

Nový bezdrátový headset se skládá z bezdrátových Bluetooth sluchátek s vestavěným mikrofonem a k tomu patří řídící jednotka/zvuková karta. Díky tomu sluchátka můžete připojit nejen k PC či notebooku, ale třeba herní konzoli Playstation či Xbox.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Do výbavy patří i virtuální 7.1 kanálový prostorový zvuk a Dolby Headphone, Dolby Digital a Dolby Pro Logic IIx. Jde zkrátka o univerzální set, který není omezen na jednu platformu. Přes množství funkcí je ale vše jednoduché a funkční. A vše završuje dvojice baterií, které můžete okamžitě vyměnit. Prostě paráda.

Bezdrátová sluchátka s nekonečnou výdrží

Výrobce při návrhu zjevně přemýšlel, co hráč vlastně ve skutečnosti potřebuje. Zapomeňte na „efektní“ LED podsvícení, různé vibrační nesmysly, zkrátka hlouposti, které ve skutečnosti nemají se zvukem nic společného.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samotná sluchátka jsou rozměrná, ale poměrně lehká. Sluchátka působí luxusním dojmem, materiály jsou kvalitní, na trhu najdete velmi málo herních headsetů, které by působily tak dobře a hodnotně. Hlavový most kombinuje kov a plast, výsledkem je pružný a odolný most a ideální přítlak, kdy headset nepadá ani při rychlém pohybu hlavou, ale tlak není nijak přehnaný. Hlavový most je na vnitřní straně příjemně polstrovaný, velikost je nastavitelná ve velkém rozsahu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velké mušle jsou osazeny 40mm měniči, jde o circumaurální uzavřená sluchátka, kdy mušle je okolo uší. Velké rozměry zaručují, že se nebudou nepříjemně dotýkat boltců, což je častá chyba menších sluchátek. Uzavřená konstrukce slušně izoluje od okolí, nicméně okolní ruchy částečně pronikají dovnitř.

Paměťová pěna se přizpůsobí okolí ucha, příjemná jemná koženka působí luxusně, díky vzdušné konstrukci se ale ucho nepotí. Vhledem k většímu průměru ušlí můžou mít někteří majitelé brýlí při problém s pohodlím při delším hraní (s brýlemi raději vyzkoušejte; „brýlatým“ v redakci sedl headset pohodlně, ale záleží na typu brýlí a posazení sluchátek). Mušle se dají otočit o 90⁰, což pomůže nejen při přenášení, ale je to pohodlné například tehdy, když doložíte rychle sluchátka na krk.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mikrofon je již tradičně na levé straně, normálně je zasutý do mušle, lze ho vsunout dle potřeby a pružná, odolný drát natvarovat a mikrofon přesně umístit dle potřeby, LED kroužek vám dává informaci, jestli mikrofon je zapnutý, či ne. Vlevo je také umístěna plochá „mobilní“ baterie. Při plném nabití vydrží 20 hodin, a co je velmi důležité, je umístěna pod krytem, takže ji lze okamžitě vyměnit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V balení výrobce dodává rovnou dvě baterie, přičemž se vždy nabíjí ložením do základny. Na OLED displeji základny máte vždy informaci o aktuálním stavu energie, pokud ale třeba během hraní zapomenete baterii vyměnit, tak samotná výměna trvá asi 3 až 5 sekund, díky druhé dobité baterii se vám nikdy nestane, že byste najednou zůstali bez zvuku, sluchátka takto můžou hrát zkrátka pořád.  Tohle řešení považuji za vynikající, přehledné, rychlé, a zaslouží si jedině pochvalu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek  

Nastavení hlasitosti máte k dispozici na pravé mušli, potočením kolečka rychle nastavíte potřebnou úroveň, samozřejmě máte volič hlasitosti i na základně. Jsou zde tlačítka pro zapnutí a párování sluchátek, to slouží i pro příjem hovoru či ovládání hudby. Nechybí ani konektory pro připojení sdílení zvuku do dalších sluchátek či chat.

Připojte cokoliv

Ke headsetu dostanete několik kabelů, připojit můžete cokoliv. Počítač s iOS či Windows, Playstation, Xbox, smartphone, tablet, televizor, Blu-ray. Na řídící jednotce kromě USB je zde digitální vstup i výstup, analogový vstup, jde o naprosto univerzální řešení, které můžete používat s jakoukoliv platformou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

OLED displej informuje o hlasitosti a stavu baterie, v menu pak můžete nastavit zvuk, zdroj zvuku, vybrat zvukový profil, nebo třeba nastavit jas displeje. Kromě ekvalizéru s několika předvolbami a vlastním profilem si můžete například sami mixovat úroveň hlasitosti zvuku hry a hlasu spoluhráčů, díky jemným krokům bude spokojený každý. Zde také aktivujete Dolby Hedaphones.

Klepněte pro větší obrázek
Na PC pak lze je dispozici StealSeries Engine 3, kde můžete vše nastavit také,
lze doladit profil dle jednotlivých her, atd.   

Zvuk

Řada SteelSeries Siberia se vyznačuje vyrovnaným zvukem bez laciných efektů. Zvuk headsetu Siberia 840 je velmi vyrovnaný, nicméně jeho zaměření na hry je cítit. Asi nejlépe je to cítit na basech, kdy hloubky jsou úderné, přesné a jdou velmi nízko. Výbuchy a ruchy jsou přesto věrné, přesně definované, nesetkáte se lacinými dunivými basy. Zvuk působí podobně, jako když máte domácí kino s kvalitním subwooferem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Střední kmitočty nejsou agresivní, jsou čisté, výšky jsou lehce upozaděny. Nicméně subjektivně je projev tak moc neutrální, že si u jednotlivých her o jemné doladění přímo říká. Prostorovost sluchátek v základu je průměrná, pravolený prostor je krásně čitelný a definovaný, působí však kompaktně, stažený spíše do středu.

 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Některé možností nastavení a úpravy zvuku

 

Stačí ale jemné přidání výšek, vše je pak jasnější, konkrétnější, čitelnější a prostornější. Velmi hezky je také vykreslený předozadní prostor, například pro FPS střílečky jsou to parádní sluchátka. Podobným způsobem působí u filmů. Vykouzlí vynikající atmosféru, hlasy jsou čisté, prostorovost opět skvělá, zvláště když zapnete Dolby.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

U hudby už je poznat, že výrobce se soustředil spíše na hry a na to, aby byl zvuk čistý a dobrý i z méně kvalitního zdroje. Zde ve srovnání s dražšími sluchátky pro poslech hudby někomu může chybět vzdušnost velkých hudebních těles a analytičtější zvuk či křišťálovější výšky. Vše zkrátka zní hezky, příjemně, neúnavně.

Primárně tato sluchátka nejsou navržena pro Hi-Fi a pro náročný poslech hudby. Nicméně bez problémů zvládnou jakýkoliv žánr, jen ne s takovým nadhledem, jako klasická drátová, dražší Hi-Fi sluchátka – samozřejmě svůj podíl na tom bude mít i bezdrátové řešení. Pokud hledáte sluchátka především pro poslech hudby, za stejnou cenu najdete lepší.

Verdikt

Ne, Siberia 840 rozhodně není levný headset, právě naopak, ale díky tomu zde nenajdete žádné zbytečné kompromisy. Headset SteelSeries Siberia 840 představuje naprostou špičku mezi bezdrátovými herními sluchátky.

Jde o naprosto univerzální řešení pro jakoukoliv platformu, nabízí prostorový zvuk Dolby Surround 7.1, vynikajícím způsobem výrobce vyřešil nabíjení a výměnu baterií, vzhled a prémiové zpracování patří na špičku také, pohodlí to jen završuje. Ovládání je vyřešeno také na jedničku. Pokud chcete bezdrátový herní headset (a rozpočet pro vás není důležitý), tak tento vřele doporučujeme. Lepší budete hledat velmi těžko.

Klady

+ prémiové zpracování a vzhled
+ rychlá výměna baterií (2 v balení)
+ dlouhá výdrž
+ nízká hmotnost
+ Dolby Surround 7.1
+ zvuk
+ vynikající konektivita: všechny platformy
+ všechna kabeláž v ceně
+ řídící jednotka s displejem
+ současné připojení několika zdrojů signálu

Zápory

- po delší době můžou tlačit, máte-li brýle (dle posazení na hlavě a typu brýlí)
- průměrná izolace okolních ruchů
- vyšší cena
- pro venkovní použití zbytečně velká

AVmania.cz
SteelSeries Siberia 840   10

SteelSeries Siberia 840

Cena doporučená: 349 Euro

Stránky výrobce: steelseries.com

Technické parametry

  • měniče: průměr 40 mm
  • technologie: Bluetooth, dosah 12 m
  • latence: méně než 16 ms
  • výdrž: 20 hodin (2 baterie v balení)
  • frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 000 Hz
  • hmotnost: 318 g (s baterií), 297 g (bez baterie)
  • připojení: USB, digitální optické (vstup/výstup), analogové

Témata článku: Testy, Sluchátka, Novinky, Test, Sluchátka na Heureka.cz


Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2021

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace leden 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Dying Light 2 v čerstvém traileru ukazuje postavy, se kterými přijdete do styku

Dying Light 2 v čerstvém traileru ukazuje postavy, se kterými přijdete do styku

Na svém parkourovém putování městem rozhodně nebude o zajímavé postavy nouze.

Michal Maliarov
Dying Light 2Video
Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Nesnadný úspěch WhatsAppu. Jak bezpečné jsou komunikační služby a co vidí FBI?

Již v roce 2014 koupil Facebook jeden z nejoblíbenějších komunikátorů WhatsApp a uživatelé se začali oprávněně obávat o soukromí svých dat. Jak na tom jsou ostatní komunikační služby?

Jiří Kuruc
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály