Steven Spielberg znovu natočil nejslavnější muzikál. Trailer West Side Story vypadá skvěle

Steven Spielberg znovu natočil nejslavnější muzikál. Trailer West Side Story vypadá skvěle

Po šedesáti letech se pravděpodobně nejslavnější a nejznámější muzikál dočká nové verze. Natočil ji režisér Steven Spielberg a v kinech má mít premiéru v prosinci tohoto roku (9.12.2021). Původně měl film od kin jít v prosinci 2020, ale stejně jako spousty dalších, tak i tento byl odložen. 

Novou verzi muzikálu dostal na starost scénárista Tony Kushner, který už v roce 1993 obdržel Pulitzerovu cenu za drama za svou hru „Angels in America“; v roce 2003 ji upravil pro HBO. S režisérem Stevenem Spielbergem už spolupracoval na filmu Mnichov (2005). Kameraman Janusz Kamiński zase se Spielbergem točil například filmy Obr Dobr, Válečný kůň, Indiana Jones a Království křišťálové lebky.

west_side_story_ver3_xlg.jpg

Co se obsazení hlavních rolí týče, tak Tonyho si zahraje Ansel Elgort (asi ho znáte z filmu Baby Driver), Marii hraje prakticky neznámá Rachel Zegler. Původní film West Side Story byl oceněn deseti Oscary, taneční a pěvecké scény z filmu jsou až kultovní a často si něco měnit netroufnou ani velká divadla, uvidíme, jak si povede Steven Spielberg.

Určitě si přečtěte

Články odjinud