7
Fotogalerie

Střihové programy pro domácí video zdarma i on-line

Kapitoly článku:


Adobe Premiere Elements a Pro

Cena: 2 290 Kč a 25 000 Kč

Základní verze Adobe Premiere Elements slouží k rychlému střihu domácích videí. Velkou předností je celková čistota a jednoduchost prostředí, můžete si zvolit mezi základním rychlým a expertním prostředím s větším množstvím videostop. Elements nabádá k udržení správného procesu tvorby – nejprve střih videa, následně aplikace přechodů, titulků a případně i efektů – ve všech případech máte k dispozici množství předdefinovaných elementů. Za výhodnou cenu si můžete koupit balík s fotoeditorem Photoshop Elements a nechybí verze pro OS X.

 Premiere Elements.png

Verze Pro je již skutečně profesionálním editačním programem pro studia. Aplikace podporuje veškeré myslitelné formáty a videokamery, pracuje s videem ve vysokém rozlišení, nabízí řadu pluginů a pokrývá veškeré funkce, které profesionálové od střihového programu očekávají. Adobe postupně upouští od klasických licencí a přechází na Creative Cloud s pravidelným ročním poplatkem.


Sony Movie Studio a Vegas

Cena: 49,95 až 699,95 $

V rodině střihových programů Sony najdete základní editory Movie Studio 11 a pokročilé Vegas Pro. Cenové rozpětí je široké, stejně jako funkce, jejichž přehled najdete na webu tvůrců. Pamatujte, že plnohodnotné Vegas Pro běží jen na 64b systému. Movie Studio 11 je výrazně jednodušší, levnější a spokojí se s 32b systémem, přesto nabízí všechny důležité funkce pokročilý domácí střih. Připlaťte si ale za verzi Platinum, která umožňuje práci s 50p videem, podporuje pluginy a především hardwarovou akceleraci pomocí grafické karty.

Moviestudio.png 

Plnohodnotné Vegas s cenou přes deset tisíc korun již patří mezi profesionální řešení. Zpracuje video v rozlišení až 4k, nabízí práci se světelnými efekty, jemnou práci s maskou jednotlivých videí a mnoho dalších skutečně pokročilých funkcí. Navíc přidává aplikaci pro DVD/Blu-ray authoring a podporu pro prostorový zvuk. Tyto funkce doma zkrátka nevyužijete.

Určitě si přečtěte

Články odjinud