7
Fotogalerie

Střihové programy pro domácí video zdarma i on-line

Kapitoly článku:


Pinnacle Studio 16

Cena: 1 000 až 2 600 Kč

Pinnacle můžete mít v jedné ze tří verzí: ve srovnání se základní přidává verze plus více video/audio stop, více efektů, Blu-ray authoring a podporu pro zpracování 3D videa. Nejvyšší verze je pro domácí uživatele zbytečná. Nová verze podporuje akceleraci na grafikách Nvidie a dle diktátu doby nechybí propojení na cloudovou službu Box.

pinnacle.png 

Program cílí na začínající a mírně pokročilé uživatele, byť jednoduchosti některých předchozích verzí již nedosahuje. Proces střihu probíhá podle zažitých zvyklostí přetahování videostop, titulků či přechodů na časovou osu. Efektů, titulků a šablon je přes 2 000 a vše si můžete nadále upravit. Umožňuje úpravu, stabilizaci a aplikaci různých filtrů již při importu videa, a nikoliv až na časové ose. Potěší česká lokalizace.

Apple iMovie a Final Cut X Pro

Cena: zdarma (13,99 €) a 249,99 €

Majitelé počítačů Apple mohou sáhnout po jednoduchém programu iMovie, který je u nových počítačů k dispozici automaticky a zdarma v rámci balíčku iLife. Pokud koupíte samostatný operační systém, musíte si jej přikoupit za 13,99 €. Jedná se sice o základní střihový program, při srovnání s Movie Makerem ale vítězí: nabízí intuitivnější práci, lepší prolínačky, více titulků, přičemž nechybí stabilizace a dobré propojení s dalšími programy Apple. Práci ale zbytečně zdržují chybějící klávesové zkratky.

imovie.png 

Final Cut X Pro je profesionálním střihovým programem, vzhledem k tomu není cena až tak vysoká. Avšak pozor, chcete-li plnou kontrolu nad titulky, motion tracking a další pokročilé funkce, musíte přikoupit program Motion 5 za 44,99 €. Final Cut nabízí vše důležité: dobrou organizaci zdrojových videí, více obrazových i audiostop, vylepšení obrazu včetně pokročilé stabilizace i hromadu obrazových efektů. Ohromnou výhodou před konkurencí je velmi přímočaré ovládání: naučení všech funkcí programu nezabere víc než jedno odpoledne. Prostředí Final Cut X Pro si můžete prohlédnout v úvodním článku.

Určitě si přečtěte

Články odjinud