7
Fotogalerie

Střihové programy pro domácí video zdarma i on-line

Kapitoly článku:


Tvorba nejrůznějších dokumentů nebo úprava fotografií v internetovém prohlížeči dnes není ničím výjimečným. Pomalu a jistě se začínají objevovat dokonce i editory videa. Tento na první pohled nesmyslný proces má své přednosti i úskalí. Nejprve sice musíte odeslat na server všechna videa, což zabere mnoho času, nicméně následně nejste omezováni výkonem svého počítače, jen rychlostí připojení. Po stránce funkcí se samozřejmě nemohou s klasickými programy rovnat, pro jednoduché sestříhání odpoledního výletu s přáteli ale poslouží skvěle. Všechny můžete samozřejmě vyzkoušet zdarma.


YouTube.com 

www.youtube.com/editor

YouTube nabízí možnost kombinování a základního ořezu, přidává prolínačky, vkládání textových polí a především jednoduché přidání licenčně nevázaného hudebního doprovodu. Následně můžete aplikovat stabilizaci obrazu.


Pixorial

www.pixorial.com

V základní verzi zdarma máte k dispozici 7 GB prostoru pro svá videa ke střihu, což pro kratší projekty bohatě postačuje. Po přihlášení googlovským účtem navíc může Pixorial sáhnout na váš Google Drive. Zdarma získáte 500 hudebních doprovodů a aplikace pro desktop i mobilní telefony pro snadné a především spolehlivé odesílání videosouborů.


WeVideo

www.wevideo.com

V základní verzi zdarma jste omezeni kapacitou 5 120 MB a měsíčně můžete vyexportovat videa v souhrnné délce patnáct minut, jen v 360p rozlišení a s vodoznakem. Spousta omezení, nicméně po stránce funkcí WeVideo vede a za verzi pro zaplatíte jen pět dolarů za měsíc. Zdrojová data můžete získat přímo z vlastního Dropboxu, Boxu, Picasy, Flickeru, Facebooku či Instagramu.

WeVideo.jpg 
Jeden z nejpropracovanějších on-line videoeditorů stojí asi stovku měsíčně

Tvůrci připravili tři podoby časové osy, od té nejjednodušší až po složitější, připomínající klasické střihové programy. Nechybí vícestopé audio i video, prolínačky, titulky a především několik předpřipravených témat, které zatraktivní jakýkoliv záznam. Navíc můžete stříhat v mobilu či tabletu, zatím pro Android.

 


FileLab

www.filelab.com/video-editor

FileLab vám nebude házet žádná omezení pod nohy, musíte si pouze nainstalovat plugin, což diskvalifikuje uživatele OS X a Linuxu. Chybí propojení s dalšími službami, takže soubory musíte vždy nahrávat z počítače. Klasickou časovou osu s oddělenou linkou pro zvuk a video doplňuje několik přechodů a klasických titulků.


Magisto

www.magisto.com

Slovem videoeditor bychom Magisto poctili. Jedná se o aplikátor efektů a automatický střihač. Jednoduše řečeno z vašeho dlouhého videa vystříhá určité, dle svých algoritmů zajímavé sekvence, prolne je vybraným efektovým tématem a doplní o vámi zvolenou zvukovou stopu. Nic víc, nic míň, přesto občas výsledky mile překvapí.
 


Článek byl převzat z časopisu Computer
 

Určitě si přečtěte

Články odjinud