Nejlepší a nejdůležitější filmy Sylvestera Stallona: Od porna až k Rambovi, Rockymu a Postradatelným

4. července 2021
TWEET SDÍLET
Sylvester Stallone je vedle Arnolda Schwarzeneggera nejznámější hvězdou akční filmů. Od natočení prvního uplynulo už přes padesát let a v různých rolích se objevil už téměř v devadesáti filmech. Provedeme vás těmi nejdůležitějšími.

Italský hřebec

První filmovou rolí Sylvestera Stallona byl erotický film, natočený v roce 1970, kdy bylo Slyovi 24 let. Byl na dně, bez peněz, neměl kde bydlet a v novinách si všiml inzerátu… Večírek u Kitty a hřebců se točil dva dny, pozdější akční hvězda si vydělala 200 dolarů

Klepněte pro větší obrázek

Film byl tak mizerný, že Večírek u Kitty a hřebců nebyl nikdy uveden do kin. Ovšem po úspěchu Rockyho se situace změnila, film byl přestříhán a uveden pod názvem Italský hřebec. V roce 2010 byl originální 35mm negativ spolu s distribučními právy vydražen za 412 tisíc dolarů.

Po roce 1970 se Stallone občas mihl v několika filmech (například Banáni od Woody Allena). Větší změna nastala, když Sly pomáhal kamarádovi z herecké třídy na newyorské škole Herberta Berghofa se scénou ze Smrti obchodního cestujícího. Zde si ho všiml režisér Stephen Verona, zapamatoval si ho a o pár měsíců později ho pozval na konkurz na film Páni Flatbushe (1974). Tam dostal první větší roli a honorář dva tisíce dolarů.

Jen v roce 1975 hraje Sly menší role v dalších čtyřech filmech, např. v dnes už kultovním Death Race 2000 s Davidem Carradinem, velký úspěch ale nepřichází.

Hodnocení IMDb: 29 %

  • Původní název: The Party at Kitty and Studs
  • Režie: Morton Lewis
  • Hrají: Sylvester Stallone, Nicholas Warren, Frank Micelli, Jodi Van Prang, Barbara Strom, Janet Banzet, Henrietta Holm
  • Původ a premiéra: USA, 1970
  • Délka: 71 minut

Kde si film můžete pustit: Zrovna není nikde dostupný online

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme ty nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu a HBO.

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět


Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Srovnávací test bezzrcadlovek Panasonic, Canon a Sony. Třikrát do třiceti tisíc

Digitální fotoaparáty již neprocházejí tak překotným vývojem, jako tomu bylo ještě před několika lety. Za příznivou cenu tak můžete mít i velmi výkonný stroj, který zvládne prakticky cokoli. Technické parametry však nejsou všechno.

Petr Březina
FotoaparátTesty
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?

Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Nejlepší aplikace pro tento týden: Plavání, kempování, tetování a nakonec svatba

Nejlepší aplikace pro tento týden: Plavání, kempování, tetování a nakonec svatba

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Mobilní aplikaceSmartphony
Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

HDMI 2.1 letos dorazilo v plné síle a už není výsadou několika televizorů. Co přináší hráčům? A co filmovým fanouškům?

Jaromír Puk
Televizory