Sylvester Stallone: filmy nejlepší i nejdůležitější aneb od porna až k Rambovi, Rockymu a Postradatelným

6. července 2023
TWEET SDÍLET
Sylvester Stallone je vedle Arnolda Schwarzeneggera nejznámější hvězdou akční filmů. Od natočení prvního uplynulo už přes padesát let a v různých rolích se objevil už téměř v devadesáti filmech. Provedeme vás těmi nejdůležitějšími.

Italský hřebec

První filmovou rolí Sylvestera Stallona byl erotický film, natočený v roce 1970, kdy bylo Slyovi 24 let. Byl na dně, bez peněz, neměl kde bydlet a v novinách si všiml inzerátu… Večírek u Kitty a hřebců se točil dva dny, pozdější akční hvězda si vydělala 200 dolarů

Klepněte pro větší obrázek

Film byl tak mizerný, že Večírek u Kitty a hřebců nebyl nikdy uveden do kin. Ovšem po úspěchu Rockyho se situace změnila, film byl přestříhán a uveden pod názvem Italský hřebec. V roce 2010 byl originální 35mm negativ spolu s distribučními právy vydražen za 412 tisíc dolarů.

Sylvester Stallone

*6. července 1946, New York

Sylvester Stallone je americký herec, scenárista a režisér. Jeho otec Francesco pocházel z Itálie, matka byla Američanka, Proslavil se především rolemi boxera Rockyho Balboy a vietnamského veterána Johna Ramba. 

Po roce 1970 se Stallone občas mihl v několika filmech (například Banáni od Woody Allena). Větší změna nastala, když Sly pomáhal kamarádovi z herecké třídy na newyorské škole Herberta Berghofa se scénou ze Smrti obchodního cestujícího. Zde si ho všiml režisér Stephen Verona, zapamatoval si ho a o pár měsíců později ho pozval na konkurz na film Páni Flatbushe (1974). Tam dostal první větší roli a honorář dva tisíce dolarů.

Jen v roce 1975 hraje Sly menší role v dalších čtyřech filmech, např. v dnes už kultovním Death Race 2000 s Davidem Carradinem, velký úspěch ale nepřichází.

Hodnocení IMDb: 29 %

  • Původní název: The Party at Kitty and Studs
  • Režie: Morton Lewis
  • Hrají: Sylvester Stallone, Nicholas Warren, Frank Micelli, Jodi Van Prang, Barbara Strom, Janet Banzet, Henrietta Holm
  • Původ a premiéra: USA, 1970
  • Délka: 71 minut

Kde si film můžete pustit: Zrovna není nikde dostupný online

Speciál: Filmy, které musíte vidět

Vybíráme nejlepší filmy nebo seriály, které má smysl si pustit. Od thrillerů po romantiku, od válečných filmů přes sci-fi až třeba k nejlepším českým komediím. Nepřehlédněte ani Filmy na víkend, kde každý pátek doporučujeme zajímavé novinky na Netflixu, HBO a dalších streamovacích službách

Témata článku: Filmy a seriály, Filmy, které musíte vidět, Honor