Tak jste hudbu ještě neslyšeli. Recenze reproduktorů Sonos Era 100 a Era 300

27. března 2023
TWEET SDÍLET
  • Sonos Era 100 je důstojným nástupcem základního Sonos One
  • Sonos Era 300 otevírá překvapivě velký svět hudby v Dolby Atmos
  • Era 300 zajistí v domácím kinu pohlcující prostor

Na začátku března jsme si mohli poprvé poslechnout nové reproduktory Sonos Era 100 a Era 300. Všechny informace o konstrukci a vlastnostech jsme pro vás shrnuli v přehledovém článku:

Nyní, po dvou týdnech testování v roztodivných konfiguracích a prostředích, lépe chápeme, proč Sonos pro tyto novinky použil označení Era. Nejde jen o nějaké dva nové trochu lepší reproduktory, které zatraktivní nabídku Sonosu. Nová éra neznamená jen doplnění vlastností (Bluetooth, linkový vstup), jejichž absence se Sonosu často vytýkala, ale Sonos s reproduktory vstupuje na území, které konkurence zatím opomíjí, nebo nemá prostředky na jeho ovládnutí.

Sonos totiž dokáže využít své silné stránky v podobě jednotného systému pro propojení více reproduktorů v různých místnostech nebo v rámci domácího kina s prostorovým zvukem. Vše pak spojuje aplikace s rozsáhlou podporou různých služeb pro distribuci hudby.

Technické parametry Sonos Era 100 Sonos Era 300
Zesilovače 3× class-D 6× class-D
vypínač mikrofonu fyzický
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/ax
Podpora Bluetooth 5.0, AirPlay 2
konektor USB-C pro audio nebo LAN adaptér
rozměry (v × š × h) 18,3 × 12 × 13,1 cm 16 × 26 × 18,5 cm
hmotnost 2,02 kg 4,47 kg
barva bílá nebo černá
doporučená cena 6 990 Kč 12 490 Kč

Nové připojení, nové ovládání

Obě novinky spojuje podpora Bluetooth a případně analogového audia přes dodatečnou redukci. Bluetooth i linkový vstup se pak stane součástí zvuku v rámci Sonosu. Zvuk přehrávaný přes Bluetooth tedy snadno rozšíříte i do dalších reproduktorů, které Bluetooth nemusí mít. Analogové audio tak před přehráním prochází digitalizací a přípravou pro distribuci do dalších reproduktorů. Je tedy zpožděné, a proto tak úplně nedoporučíme analogové připojení k televizoru nebo počítači.

Můžete ale ručně toto zpoždění nastavit a stáhnout jej až na 75 ms, což je použitelné i pro televizor či počítač. To ale využijete jen s jedním reproduktorem. Při využívání dalšího pro stereopár nebo posílání zvuku do dalších reproduktorů nám už začal signál vypadávat. Při nastavení na 150 ms, už byl při našem testování zvuk ze stereopáru reproduktorů bez výpadků.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Podrobný popis vlastností Era 100 a Era 300

Zkušenosti s prostorovou hudbou v Dolby Atmos

Doporučení pro nákup a srovnání s konkurencí

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Reproduktory, Test, Bluetooth reproduktor, Dolby Atmos, Video, Multiroom, Sonos, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz