Takhle vypadá televizní budoucnost. Můžete ji mít ve svém obýváku už letos o Vánocích

Prezentace klienta 17. prosince 2018
TWEET SDÍLET
(Inzerce) Technologický vývoj televizorů doslova bere dech. Když v obchodě sledujete obrazovky s naprosto realistickými záběry v neuvěřitelném rozlišení, těžko si vůbec lze představit, že za pár let přijdou výrobci s něčím o tolik lepším. Ale ono se to stejně stane.

Přelomovou novinku představil letos Samsung. Jeho televizor Q900R QLED je totiž vybaven rozlišením 8K. Pro vykreslení obrazu využívá více než 33 milionů pixelů, což je čtyřikrát více než obrazovky s rozlišením 4K a šestnáctkrát více než při rozlišení Full HD.

Obraz, který nemá konkurenci

Tou nejzásadnější novinkou pro QLED 8K televizor je ale vybavení procesorem s umělou inteligencí (8K AI Upscaling). Co to znamená? Možná jste v minulosti zažili zklamání, když jste si domů přivezli novou dokonalou televizi a pak sledovali jenom průměrný obraz. Teď už je ale všechno jinak.

Patentovaná technologie 8K AI Upscaling si totiž poradí s jakýmkoliv zdrojovým obsahem. Ten nejprve analyzuje a pomocí umělé inteligence ho porovná se svou databází vzorů a tvarů. V následné fázi pak chybějící obraz rekonstruuje do rozlišení 8K. Takže ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, vždy bude mít obraz v rozlišení 8K.

Nejvyšší úroveň jasu na úrovni 4000 Nitů

Obraz u televizoru Q900R navíc dosahuje maximálního dynamického rozsahu jasu HDR na úrovni 4000 Nitů, což je standard podporovaný většinou filmových studií. Zadní podsvícení Direct Full Array Elite zvyšuje kontrast a řídí podsvícení obrazovky tak, aby černá  byla skutečně černá.

Quantum dot technologie se zase postará o dokonalé barvy při jakékoliv úrovni jasu a garantuje tím zobrazení 100% barevného prostoru. Takže můžete vidět všechny detaily v miliardách barevných odstínů. Díky tomu a hloubce zobrazení působí 2D obraz natolik plasticky, že vytváří dojem 3D. Bez zbytečného nasazování speciálních brýlí. Ze sledování filmů tak máte skutečné maximum a díváte se přesně na tu obrazovou realitu, jakou studia vytvořila.

Naprosto špičkové materiály a zpracování jsou samozřejmostí a bonusem je i minimalistický design, který se hodí do jakéhokoliv interiéru. A stane se jeho ústředním bodem. Jednoduchým ovladačem televize totiž přes optický kabel ovládnete zábavná a chytrá zařízení v dosahu. Dokonce si ta připojitelná přístroj sám vyhledá. Mimo jiné můžete využít i hlasové ovládání, nebo snadný přístup k obsahu vybranému vám na míru.

Samsung Q900R QLED je k dispozici ve třech verzích s ultravelkou obrazovkou (65", 75" a 85”) a je skutečnou výzvou pro fanoušky špičkových technologií.

Tahle televize je totiž jedinečná příležitost vlastnit budoucnost mezi prvními.

Určitě si přečtěte

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

15 Marek Čech

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

19 tipů na nejlepší levná sluchátka pro mobily. S kabelem i s Bluetooth

Levná přenosná sluchátka nabízejí za málo peněz hodně muziky. Vybrali jsme nejlepší modely v ceně od stokoruny do 1200 Kč.

16 Jaromír Puk

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 16 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

35 Jaromír Puk

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

23 Jaromír Puk

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

44 Marek Čech

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

TCL 55DC760: 4K HDR všeuměl za lidovku nejen pro geeky [test LCD TV]

Otestovali jsme cenově dostupný televizor méně tradiční značky, nicméně s velmi zajímavou výbavou.

24 Alexandr Bray

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

28 Marek Čech, Vojtěch Malý