Takhle vypadá televizní budoucnost. Můžete ji mít ve svém obýváku už letos o Vánocích

Prezentace klienta 17. prosince 2018
TWEET SDÍLET
(Inzerce) Technologický vývoj televizorů doslova bere dech. Když v obchodě sledujete obrazovky s naprosto realistickými záběry v neuvěřitelném rozlišení, těžko si vůbec lze představit, že za pár let přijdou výrobci s něčím o tolik lepším. Ale ono se to stejně stane.

Přelomovou novinku představil letos Samsung. Jeho televizor Q900R QLED je totiž vybaven rozlišením 8K. Pro vykreslení obrazu využívá více než 33 milionů pixelů, což je čtyřikrát více než obrazovky s rozlišením 4K a šestnáctkrát více než při rozlišení Full HD.

Obraz, který nemá konkurenci

Tou nejzásadnější novinkou pro QLED 8K televizor je ale vybavení procesorem s umělou inteligencí (8K AI Upscaling). Co to znamená? Možná jste v minulosti zažili zklamání, když jste si domů přivezli novou dokonalou televizi a pak sledovali jenom průměrný obraz. Teď už je ale všechno jinak.

Patentovaná technologie 8K AI Upscaling si totiž poradí s jakýmkoliv zdrojovým obsahem. Ten nejprve analyzuje a pomocí umělé inteligence ho porovná se svou databází vzorů a tvarů. V následné fázi pak chybějící obraz rekonstruuje do rozlišení 8K. Takže ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, vždy bude mít obraz v rozlišení 8K.

Nejvyšší úroveň jasu na úrovni 4000 Nitů

Obraz u televizoru Q900R navíc dosahuje maximálního dynamického rozsahu jasu HDR na úrovni 4000 Nitů, což je standard podporovaný většinou filmových studií. Zadní podsvícení Direct Full Array Elite zvyšuje kontrast a řídí podsvícení obrazovky tak, aby černá  byla skutečně černá.

Quantum dot technologie se zase postará o dokonalé barvy při jakékoliv úrovni jasu a garantuje tím zobrazení 100% barevného prostoru. Takže můžete vidět všechny detaily v miliardách barevných odstínů. Díky tomu a hloubce zobrazení působí 2D obraz natolik plasticky, že vytváří dojem 3D. Bez zbytečného nasazování speciálních brýlí. Ze sledování filmů tak máte skutečné maximum a díváte se přesně na tu obrazovou realitu, jakou studia vytvořila.

Naprosto špičkové materiály a zpracování jsou samozřejmostí a bonusem je i minimalistický design, který se hodí do jakéhokoliv interiéru. A stane se jeho ústředním bodem. Jednoduchým ovladačem televize totiž přes optický kabel ovládnete zábavná a chytrá zařízení v dosahu. Dokonce si ta připojitelná přístroj sám vyhledá. Mimo jiné můžete využít i hlasové ovládání, nebo snadný přístup k obsahu vybranému vám na míru.

Samsung Q900R QLED je k dispozici ve třech verzích s ultravelkou obrazovkou (65", 75" a 85”) a je skutečnou výzvou pro fanoušky špičkových technologií.

Tahle televize je totiž jedinečná příležitost vlastnit budoucnost mezi prvními.

Určitě si přečtěte

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

11 tipů na nejlepší mikrosystémy, Hi-Fi a domácí kino

Vybrali jsme nejlepší produkty, které nabídnou kvalitní zvuk pro poslech hudby nebo vylepší zvuk při sledování filmů. Od mikrosystémů přes AV přijímače až po soundbar.

9 Jaromír Puk

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

OnePlus: Nový 4K HDR QD televizor ukazuje, kam TV technika kráčí

Značka OnePlus je známá především svými telefony s dobrým poměrem cena/výkon a nyní rozšířila svoji nabídku o nový televizor. Má to však několik háčků a dá se na tom dobře demonstrovat, kam se trh s televizory posunuje.

12 Jaromír Puk

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

EISA: nejlepší audio a Hi-Fi zařízení pro rok 2019/2020

Jaké reproduktory jsou letos nejlepší? Jaký zesilovač si odnesl ocenění EISA? Podívejme se na kategorii Hi-Fi produktů, jejichž cílem je nabídnout kvalitní zvuk.

16 AVmania.cz

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

40 Jaromír Puk

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

14× nejlepší filmy o druhé světové válce

Nejdelší den, Tucet špinavců, Generál Patton, Sophiina volba, Jdi a dívej se, Zachraňte vojína Ryana nebo Černá kniha. Nejlepší filmy s tématikou druhé světové války?

43 Marek Čech