TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

11. srpna 2020
TWEET SDÍLET
Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

Plusy

 • 100Hz panel
 • Výborný zvuk s nehasnoucí krásou u tiššího poslechu
 • Dolby Vision/Dolby Atmos (DTS)
 • Příjemné a kvalitně nastavené barvy ve filmovém profilu
 • Celkově skvělá výbava
 • Dvojice ovladačů
 • Přehledné menu
 • Velká dávka využitelných aplikací
 • Design

Minusy

 • Slabší hardware
 • Horší práce s podsvícením a černou
 • Zbytečně složité ladění satelitu (+chybějící FastScan)
 • Přehmaty při dolaďování stanic
 • Chyby v překladu
8/10
Hodnocení

4K/UHD HDR LCD TV TCL 65C815 využívá 10bit VA panel s Quantum Dot a EDGE LED podsvícením. TCL se na svém webu chlubí 100/120Hz technologií pro kvalitnější, ostřejší a plynulejší zpracování dynamických scén a také HDR Premium třídou. Správou a korekcí barev byl pověřen UHD Premium Color Extender. V možnostech kromě jiného naleznete hlasové ovládání skrze Google Assistant, Google Home a Amazon Alexa. LCD TV využívá operační systém Android TV v jeho deváté verzi.

Klepněte pro větší obrázek

Údajně se má v brzké době dočkat desítky. Systém se nebrání moderním formátům typu Dolby Vision a Dolby Atmos (+Dolby AC4, Dolby TruHD). Druhému napomáhá k lepšímu rozmachu a dynamice soundbar (2x10+15 W) laděný věhlasnou společností ONKYO. Tunerové výbavě nechybí nic – kompletní nasazení (DVB-T/T2/C/S/S2) včetně HbbTV 2.0.2. Wi-Fi (ac/n/g) a Bluetooth (A2DP, HID) k Vašim službám.

Design, základní popis

Zdařilý a moderní, byť pro mě neprakticky „nebezpečný“ ultratenký, bezrámečkový design podtrhuje kvalitní posazení (vystředění) spíše matného VA panelu (se 100/120Hz technologií a EDGE LED podsvícením) a tenká temně titanovo-stříbrná broušená kovová linka ho obepínající.

Klepněte pro větší obrázek

Vše doplňuje těsně k panelu přitlačený soundbar s konzervativní šedou průzvučnou tkaninou, která mně naprosto vyhovuje. Už méně zdařilé jest využití třech tmavě stříbrných nožek pro oporu těla. Barevně vhodně navazují na kovovou linku panelu, avšak nejedná se o jednoznačně stabilní podklad (v rovině pocitové). Měkké šrouby v testovacím balení bych také vyměnil.  

Klepněte pro větší obrázek

Prostřední dvorec zvukové lišty zabírají stavové diody, jejichž chod spravujete v menu. Docílit lze úplné deaktivace. Nad nimi, avšak již na krycí kovové liště, sedí drobný nápis TCL. Další označení spatříme na pravoboku soundbaru. Ne, TCL se nepodepsalo dvakrát. Tady signuje svoji práci ladič zvukových proporcí, totiž věhlasná společnost ONKYO.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Luxusní design, příjemná nerušivá a vypínatelná LED... a zvuk, který nezklame.

Konektorová výbava

Konektorový shluk osadil hardwarový inženýr v pravé dolní části zad (čelní pohled). Všechny porty míří vpravo. USB, síťová zdířka (LAN), dvojice HDMI (1xARC – zpětný audio kanál + Service port). Pod ně zasunete koncovku kabelu vedoucího od antény a hned vedle od satelitní paraboly.

Klepněte pro větší obrázek

Navazuje digitální audio výstup (optika). Další HDMI a USB vstup bude při využití překrývat modul s kartou placené TV z důvodu tam umístěné šachty CI+ slotu. Zbývá jednoduchý vstup pro AV adaptér a úplně ve spodu jack pro sluchátka, jejichž zapojením umlčíte hraní integrovaných reproduktorů.

Klepněte pro větší obrázek

Krapet blíže spodnímu pravému rohu nahmatáte joystick základního řízení a zvláštnost, která zatím není úplně obvyklá. Posuvný přepínač pro deaktivaci/aktivaci do těla integrovaného mikrofonu. Pro našince však tento ztrácí zatím význam. Hlasové ovládání pro Českou republiku není dostupné. Odzkoušíte si ho v případě aktivace anglického prostředí menu.

Koncovku elektrické přípojky zasouváme v levé pozici na zádech LCD.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Testy, Televizory, Domácí kino, Soundbary, 4K TV, Onkyo, Dolby Atmos, HDR, LCD a LED, Dolby Vision, Kuki, Android TV, TCL, Quantum Dot, Smart TV, UHD, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších klasických českých komedií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

11 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Apple AirPods Max přicházejí. Vydrží 20 hodin a stojí přes 16 tisíc

Apple AirPods Max přicházejí. Vydrží 20 hodin a stojí přes 16 tisíc

92 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
ANCAppleBezdrátová sluchátka
Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Chromecast with Google TV: vyzkoušeli jsme nejnovější přehrávač od Googlu

Nový přehrávač Googlu trochu budí nejistotu novou podobou operačního systému, ale obavy nejsou na místě. Dostanete dostupnou garantovanou kvalitu pro bezstarostné sledování obsahu z internetu.

31 Tomáš Holčík

Tomáš Holčík
Android TVHD přehrávačeVideo
Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme 15 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Od levných až po špičku

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

26 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
9 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

9 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

131 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory