TCL 65C815: Stohertzový 4K HDR LCD televizor s výborným zvukem [test]

11. srpna 2020
TWEET SDÍLET
Volali jste po testu TCL a tak ho zde máte. Android OS, VA panel a 100 Hz. To na první pohled nezní špatně, co říkáte?

Plusy

 • 100Hz panel
 • Výborný zvuk s nehasnoucí krásou u tiššího poslechu
 • Dolby Vision/Dolby Atmos (DTS)
 • Příjemné a kvalitně nastavené barvy ve filmovém profilu
 • Celkově skvělá výbava
 • Dvojice ovladačů
 • Přehledné menu
 • Velká dávka využitelných aplikací
 • Design

Minusy

 • Slabší hardware
 • Horší práce s podsvícením a černou
 • Zbytečně složité ladění satelitu (+chybějící FastScan)
 • Přehmaty při dolaďování stanic
 • Chyby v překladu
8/10
Hodnocení

4K/UHD HDR LCD TV TCL 65C815 využívá 10bit VA panel s Quantum Dot a EDGE LED podsvícením. TCL se na svém webu chlubí 100/120Hz technologií pro kvalitnější, ostřejší a plynulejší zpracování dynamických scén a také HDR Premium třídou. Správou a korekcí barev byl pověřen UHD Premium Color Extender. V možnostech kromě jiného naleznete hlasové ovládání skrze Google Assistant, Google Home a Amazon Alexa. LCD TV využívá operační systém Android TV v jeho deváté verzi.

Klepněte pro větší obrázek

Údajně se má v brzké době dočkat desítky. Systém se nebrání moderním formátům typu Dolby Vision a Dolby Atmos (+Dolby AC4, Dolby TruHD). Druhému napomáhá k lepšímu rozmachu a dynamice soundbar (2x10+15 W) laděný věhlasnou společností ONKYO. Tunerové výbavě nechybí nic – kompletní nasazení (DVB-T/T2/C/S/S2) včetně HbbTV 2.0.2. Wi-Fi (ac/n/g) a Bluetooth (A2DP, HID) k Vašim službám.

Design, základní popis

Zdařilý a moderní, byť pro mě neprakticky „nebezpečný“ ultratenký, bezrámečkový design podtrhuje kvalitní posazení (vystředění) spíše matného VA panelu (se 100/120Hz technologií a EDGE LED podsvícením) a tenká temně titanovo-stříbrná broušená kovová linka ho obepínající.

Klepněte pro větší obrázek

Vše doplňuje těsně k panelu přitlačený soundbar s konzervativní šedou průzvučnou tkaninou, která mně naprosto vyhovuje. Už méně zdařilé jest využití třech tmavě stříbrných nožek pro oporu těla. Barevně vhodně navazují na kovovou linku panelu, avšak nejedná se o jednoznačně stabilní podklad (v rovině pocitové). Měkké šrouby v testovacím balení bych také vyměnil.  

Klepněte pro větší obrázek

Prostřední dvorec zvukové lišty zabírají stavové diody, jejichž chod spravujete v menu. Docílit lze úplné deaktivace. Nad nimi, avšak již na krycí kovové liště, sedí drobný nápis TCL. Další označení spatříme na pravoboku soundbaru. Ne, TCL se nepodepsalo dvakrát. Tady signuje svoji práci ladič zvukových proporcí, totiž věhlasná společnost ONKYO.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Luxusní design, příjemná nerušivá a vypínatelná LED... a zvuk, který nezklame.

Konektorová výbava

Konektorový shluk osadil hardwarový inženýr v pravé dolní části zad (čelní pohled). Všechny porty míří vpravo. USB, síťová zdířka (LAN), dvojice HDMI (1xARC – zpětný audio kanál + Service port). Pod ně zasunete koncovku kabelu vedoucího od antény a hned vedle od satelitní paraboly.

Klepněte pro větší obrázek

Navazuje digitální audio výstup (optika). Další HDMI a USB vstup bude při využití překrývat modul s kartou placené TV z důvodu tam umístěné šachty CI+ slotu. Zbývá jednoduchý vstup pro AV adaptér a úplně ve spodu jack pro sluchátka, jejichž zapojením umlčíte hraní integrovaných reproduktorů.

Klepněte pro větší obrázek

Krapet blíže spodnímu pravému rohu nahmatáte joystick základního řízení a zvláštnost, která zatím není úplně obvyklá. Posuvný přepínač pro deaktivaci/aktivaci do těla integrovaného mikrofonu. Pro našince však tento ztrácí zatím význam. Hlasové ovládání pro Českou republiku není dostupné. Odzkoušíte si ho v případě aktivace anglického prostředí menu.

Koncovku elektrické přípojky zasouváme v levé pozici na zádech LCD.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Testy, Televizory, Domácí kino, Soundbar, 4K TV, Dolby Vision, Onkyo, Dolby Atmos, TCL, Kuki, LCD a LED, Android TV, HDR, Smart TV, Quantum Dot, UHD, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

První OLED TV od Xiaomi je high-end, který uspokojí i hráče

39 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
XiaomiOLEDTelevizory
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

Sharon Stone, Gina Gershon, Salma Hayek, Cameron Diaz, Demi Moore, Pamela Anderson, Kate Winslet, Jennifer Lopez, Elizabeth Hurley nebo Nicole Kidman a jejich odhalené scény ve filmech.

13 Marek Čech

Marek Čech
Filmy
12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

12 nejlepších komedií roku 2019, které musíte vidět

Parazit, Tenkrát v Hollywoodu, Favoritka, Devadesátky, Rocketman, Zelená kniha, Žena na válečné stezce, Výjimeční, Deštivý den v New Yorku, Yesterday, Srážka s láskou, The Beach Bum. Třetí letošní výběr se nese v odlehčenějším duchu.

14 Marek Čech

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Dokud vás smrt nerozdělí. Jak funguje doživotní záruka na sluchátka Koss?

Dokud vás smrt nerozdělí. Jak funguje doživotní záruka na sluchátka Koss?

76 Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
SluchátkaKoss
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

44 Marek Čech, Vojtěch Malý

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět