Recenze televizoru TCL 65C835. Špičkový 4K HDR TV s miniLED podsvícením, takříkajíc pro každého

4. září 2022
TWEET SDÍLET
Před zhruba rokem jsem měl v testu staršího bratra TCL 65C825. Vyčetl jsem mu pár chyb. Televizor mě přesto hodně oslovil. Dnes přichází nástupce. Dokáže porazit svého staršího sourozence?

Plusy

  • 144Hz technologie panelu
  • Vynikající obraz
  • Excelentní a naladěný zvuk (ONKYO)
  • Pro oko příjemná barevnost filmových profilů a skvělá práce s podsvícením
  • Pokročilá kalibrace, podpora HDR10, HLG, HDR10+,DOLBY VISION včetně DOLBY VISION IQ, Dolby Atmos (i DTS)

Minusy

  • Zřejmě netouží zcela vypnout černé pruhy kolem filmu
  • Upozornění na očekávaný pořad nespustí TV z pohotovostního režimu
10/10
Hodnocení

Předem mohu říct, že TCL 65C835 je jedním z absolutně nejlepších LCD televizorů, které jsem kdy testoval. V kategorii (nejen) LCD s miniLED podsvícením se jedná o, dá se říci, špičku. TCL za něj právem získalo ocenění EISA pro rok 2022/2023. Zajímavostí, kterou bych asi v této době plné změn neměl uvádět je, že TV představuje špičku, která vám nezruinuje rodinný rozpočet. Takže pokud chcete prémiový televizor za výbornou cenu, tady je.

Vlastnosti a výbava

65" TCL C835 10bitovým panelem typu VA, miniLED podsvícením a QLED technologií, využívá dokonce povýšenou obnovovací frekvenci, která nativně tepe na 144 Hz. Svítivost miniLED podsvícení se chlubí posazením do třídy 4K HDR Premium 1000. Nebylo by to TCL, aby nenabídlo plný zážitek, bez ohledu na typ moderních formátů. Mnoho kupujících zažije HDR efekt z HDR10, HLG, HDR10+ a Dolby Vision, včetně Dolby Vision IQ.

Zvukovou radost ladí věhlasné ONKYO. Dolů směřující systém 2.1 (2x15W + 30W) vyprodukuje formu prostorového Dolby Atmos, ale pozor, nezalekne se ani starého DTS!

Operační systém Google TV s číslovkou 11 chce nabídnout hordu aplikací a her. Hráče pak zajímá Game Master Pro a pro HDMI 2.1 porty využitá obnovovací frekvence až do 4K při 120 snímcích za sekundu s doplněním funkcí ALLM (Auto Low Latency Mode) s odezvou pod 6 ms a VRR (proměnlivou obnovovací frekvencí) s eliminací zpoždění a trhání snímků. A to není vše. Nádavkem bylo přidáno AMD Freesync pro náročné hráče, opět pro hraní bez trhání a TCL Game bar, kdy není nutné vyskakovat ze hry pro zobrazení všech herních možností a přizpůsobení hraní.

Neschází plnohodnotná tunerová výbava (DVB-T/T2/C/S/S2) a dvojice ovladačů. Bezdrátová technologie přijme a vyšle frekvence ax/ac/n 2.4/5Ghz MIMO.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Televizory, Testy, 4K TV, QLED, Test, Recenze, miniLED, Dolby Atmos, Android TV, EISA, Dolby Vision, LCD a LED, Quantum Dot, Dolby Vision IQ, TCL, Google TV, LED, Kuki, AirPlay 2, Televize na Heureka.cz