Recenze soundbaru TCL C935U. Streamuje hudbu přes Wi-Fi a o prostorový zvuk se stará 5.1.2 kanálů, Dolby Atmos a Ray-Danz

20. února 2023
TWEET SDÍLET
TCL nejsou jen televizory. Mimochodem televizory, které sklízí úspěchy v hodnocení. Asociace EISA nedávno udělila cenu soundbaru, konkrétně modelu TCL C935U vybaveného zajímavou technologií Ray-Danz a nejen tou.

Plusy

  • Výrazné posílení zvuku televizorů (včetně 65 palcové velikosti) s hutným basovým přídělem
  • Překvapivá prostorovost zvuku (prostorové efekty)
  • Ray-Danz
  • Podpora Dolby Atmos a DTS: X
  • Amazon Alexa, Google Assistant, Apple AirPlay, Spotify
  • HDMI kabel v ceně

Minusy

  • Ne vždy intuitivní ovládání
  • Občasně plechovější zvuk
  • Pro někoho sem-tam aktivnější subwoofer
  • Nemá vícepásmový ekvalizér
8/10
Hodnocení

Protože se dotazy kolem pořízení zvukových lišt poměrně pravidelně objevují v diskuzích na našem fóru, přinášíme další recenzi s ověřením, zda by se zrovna C935U měl ke koupi doporučit. V minulosti jsme v testech pár soundbarů z výrobní linky výše zmíněného výrobce měli a nedopadly nejhůř, ba naopak. Udržet laťku však bývá pro řadu výrobců daleko složitější, než udělat jednou za několik let jeden dobrý, či dokonce výborný model. A tak po několika tučných letech přijde propadák. Pokud máte zájem, čtěte dál.

Klepněte pro větší obrázek

Obsah balení, výbava a přípojná místa

Krabice známého tvaru brankářské hokejky skrývá samotnou lištu, poměrně velký subwoofer s bezdrátovým propojením na hlavní část, dálkový ovladač s bateriemi, dvojici napájecích kabelů a HDMI kabel. Kromě toho získáte i základní instalační prvky pro montáž na zeď se šablonou a nezbytnými příručkami. Kdo hledá objemnější návod, musí zavítat na web výrobce a český plnohodnotnější manuál stáhnout v elektronické verzi.

Systém dodává 5.1.2 kanálový zvuk, kdy celkový maximální výstupní výkon sahá k 780W (akustický tlak 104dB). Podpora formátů zahrnuje Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby MAT, DTS HD Master Audio, Dolby Atmos a DTS: X. Neschází propojení s hlasovými asistenty Google a Alexa, vestavěný Chromecast a podpora Apple AirPlay. Soundbar uživíte s aplikací typu Spotify (Spotify Connect), využijete spojení skrze PlayFi, třebas s aplikací DTS-PlayFi. Systém využívá WiFi 5 (ac/n/g 2,4/5Ghz). Mimochodem o Bluetooth nepřijdete (5.3). Výrobce dodává ovládací aplikaci, kterou naleznete v Google Play, ale také u příznivců „jablečných zařízení“, totiž na App Store.

Hardwarovo-softwarový organismus pohltí AAC, MP3, Opus, Vorbis, FLAC, Waw. Přes USB podporuje přehrávání empétrojek.

Kromě naznačené bezdrátové konektivity osadil hardwarový inženýr na záda do výřezu trojici HDMI portů (v2.1 - 1x eARC, s podporou UHD 60p, Dolby Vision, HDR10, HLG), optický vstup a USB 2.0. Mezi porty sedí nenápadné tlačítko pro zavolání připojení k Wi-Fi a místo k zasunutí napájecího kabelu. Vše míří přímo vzad a má velmi slušný přístup. I na flešku zbylo na dnešní poměry dost místa.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 

V pokračování pro předplatitele také najdete

Vzhled a kvalita konstrukce

Jaké je ovládání a funkce

Jak to hraje

Co za své peníze dostanete

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Témata článku: Testy, Domácí kino, Soundbary, Recenze, Dolby Atmos, DTS:X, Test, DTS Play-Fi, eARC, TCL, AirPlay 2, Alexa, Domácí kina na Heureka.cz