TCL: nové 4K HDR QLED televizory C71 a C81 chtějí zabodovat kvalitou a příznivou cenou

11. května 2020
TWEET SDÍLET

TCL už loni na veletrhu IFA zaujal svými Mini-LED televizory, koncem roku představil vynikající 4K QLED televizor X10, nyní nabídnou doplňuje dalšími QLED řadami C71 a C81. Zatím co X10 ukázala, co TCL umí v prémiové třídě, C71 a C81 míří už do cenově dostupnější kategorie a slibují přinést prémiové technologie do dostupné cenové hladiny. 

Klepněte pro větší obrázek

Obě nové řady budou osazeny QLED panely (Quantum Dot Light Emitting Diode), které nabídnou 100 % pokrytí barevného prostoru DCI/P3 – pro laika to znamená nejen "lepší" barvy, ale především více barevných odstínů a jemné přechody. TLC chce přitáhnout i hráče, slibuje odezvu jen 10 ms.

4K HDR televizory C71 a C81 podporují HDR formáty Dolby Vision, HDR10+, HDR a HLG, přičemž Smart HDR má převádět na HDR běžný SD obsah. Řada C81 s bude prodávat ve velikostech 75, 65 a 55 palců, řada C71 pak 65, 55 a 50 palců.

Klepněte pro větší obrázek 
Řada C81 nabídne kvalitní 2.1 kanálový audio systém Onkyo 

Základním rozdílem bude kvalitnější 2.1 kanálový audio systém Onkyo u řady C81, navíc u velikostí 75" a 65" budou obrazovky 100Hz. Dále C81 má navíc prémiové dálkové ovládání s možností ovládání hlasem nebo klávesové zkratky pro přístup k hlavním aplikacím. Ovládání navíc podporuje službu Google Assistant, pokud ji nechcete, dá se deaktivovat tlačítkem na zadní straně televizoru. Dolby Atmos nabídnou oba modely. HandsFree ovládání hlasem mají oba modely.

Klepněte pro větší obrázek

Operační systém je Android TV 9.0, TCL navíc přidává vlastního ecosystém umělé inteligence TCL AI-IN. K dispozici jsou i integrované služby Google Home a Assistant, hlasové ovládání i funkce T-cast a Chromcast a kompatibilita se službou Amazon Alexa. Nechybí samozřejmě on-line streamovací služby Netflix, Amazon Prime Video a YouTube. Ve výbavě bodu tři porty HDMI a dva porty USB 2.0.

Oficiální cena u řady C81 začíná na 21 999 Kč za úhlopříčku 55 palců (označení TCL 55C815). Velikost 75 palců (TCL 75C815) má oficiální cenu 49 990 Kč. Cena u řady C71 (TCL 50C715), tj. 4K QLED televizor s úhlopříčkou 50 palců, začíná na 17 999 Kč. Velikost 65 palců (tedy TCL 65C715) má oficiálně stát 26 990 Kč.

Vzhledem k tomu, že QLED TV Samsung startují na podstatně vyšších částkách, o OLED TV, nemluvě, tak nové QLED 4K HDR TCL budou zajímavé pro ty, kdo chtějí prémiovou technologii za neprémiovou cenu. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi redakčními články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme: Nejvýhodnější televizoryNejlepší televizory

Témata článku: Televizory, DVB-T2, Android TV, TCL, HDR10 Plus, Alexa, LCD a LED, Smart TV, HLG, QD OLED, HbbTV, Dolby Vison

Určitě si přečtěte

Kdy se pro příjem televize vyplatí satelit a kdy je lepší vybrat DVB-T2, nebo něco jiného

Kdy se pro příjem televize vyplatí satelit a kdy je lepší vybrat DVB-T2, nebo něco jiného

Spolu s vypínáním DVB-T mnoho lidí pátrá, jaké jsou další možnosti příjmu. V našich článcích jsme se už věnovali všem variantám, které příjem televize umožňují. Zejména v odlehlejších oblastech je nejzajímavější a nejuniverzálnější způsob příjmu TV satelitní vysílání.

19 Jaromír Puk

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

18 Ondřej Králík

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

10 tipů na levný televizor se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

73 Jaromír Puk

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme 22 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka od těch nejlevnějších po nejdražší. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

54 Jaromír Puk

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

10× nebezpečná epidemie ve filmu. Od realistických začátků po apokalyptické konce

Jedním z vedlejších efektů současné koronavirové krize je i to, že takřka ustal nebo dostává jinou podobu společenský život, mezi nějž patří i návštěvy kina. Ta jsou zavřená a vy se tak mnohem více než jindy obracíte k nabídce televizního vysílání, streamovacích platforem nebo k obsahu vaší domácí videotéky.

11 Marek Čech