TCL: nové 4K HDR QLED televizory C71 a C81 chtějí zabodovat kvalitou a příznivou cenou

11. května 2020
TWEET SDÍLET

TCL už loni na veletrhu IFA zaujal svými Mini-LED televizory, koncem roku představil vynikající 4K QLED televizor X10, nyní nabídnou doplňuje dalšími QLED řadami C71 a C81. Zatím co X10 ukázala, co TCL umí v prémiové třídě, C71 a C81 míří už do cenově dostupnější kategorie a slibují přinést prémiové technologie do dostupné cenové hladiny. 

Klepněte pro větší obrázek

Obě nové řady budou osazeny QLED panely (Quantum Dot Light Emitting Diode), které nabídnou 100 % pokrytí barevného prostoru DCI/P3 – pro laika to znamená nejen "lepší" barvy, ale především více barevných odstínů a jemné přechody. TLC chce přitáhnout i hráče, slibuje odezvu jen 10 ms.

4K HDR televizory C71 a C81 podporují HDR formáty Dolby Vision, HDR10+, HDR a HLG, přičemž Smart HDR má převádět na HDR běžný SD obsah. Řada C81 s bude prodávat ve velikostech 75, 65 a 55 palců, řada C71 pak 65, 55 a 50 palců.

Klepněte pro větší obrázek 
Řada C81 nabídne kvalitní 2.1 kanálový audio systém Onkyo 

Základním rozdílem bude kvalitnější 2.1 kanálový audio systém Onkyo u řady C81, navíc u velikostí 75" a 65" budou obrazovky 100Hz. Dále C81 má navíc prémiové dálkové ovládání s možností ovládání hlasem nebo klávesové zkratky pro přístup k hlavním aplikacím. Ovládání navíc podporuje službu Google Assistant, pokud ji nechcete, dá se deaktivovat tlačítkem na zadní straně televizoru. Dolby Atmos nabídnou oba modely. HandsFree ovládání hlasem mají oba modely.

Klepněte pro větší obrázek

Operační systém je Android TV 9.0, TCL navíc přidává vlastního ecosystém umělé inteligence TCL AI-IN. K dispozici jsou i integrované služby Google Home a Assistant, hlasové ovládání i funkce T-cast a Chromcast a kompatibilita se službou Amazon Alexa. Nechybí samozřejmě on-line streamovací služby Netflix, Amazon Prime Video a YouTube. Ve výbavě bodu tři porty HDMI a dva porty USB 2.0.

Oficiální cena u řady C81 začíná na 21 999 Kč za úhlopříčku 55 palců (označení TCL 55C815). Velikost 75 palců (TCL 75C815) má oficiální cenu 49 990 Kč. Cena u řady C71 (TCL 50C715), tj. 4K QLED televizor s úhlopříčkou 50 palců, začíná na 17 999 Kč. Velikost 65 palců (tedy TCL 65C715) má oficiálně stát 26 990 Kč.

Vzhledem k tomu, že QLED TV Samsung startují na podstatně vyšších částkách, o OLED TV, nemluvě, tak nové QLED 4K HDR TCL budou zajímavé pro ty, kdo chtějí prémiovou technologii za neprémiovou cenu. 

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Android TV, Alexa, TCL, Smart TV, HDR10 Plus, DVB-T2, LCD a LED, HLG, Dolby Vison, HbbTV, QD OLED


Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

Manipulace, neomezená moc a zisk na prvním místě. Kauza Facebook Papers otřásá Zuckerbergovým impériem

** Whistleblowerka vynesla tisíce interních dokumentů Facebooku ** Síť nezvládá moderovat hate speech ani dezinformace ** Zuckerberg nemá nikoho, kdo by se mu postavil

Lukáš Václavík
CenzuraKauzyFacebook
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět