TCL plánuje nový Android 11 i do stávajících LCD televizorů z let 2019 a 2020

TCL plánuje nový Android 11 i do stávajících LCD televizorů z let 2019 a 2020

Podle dostupných informací má TCL v plánu zpřístupnit upgrade systému Android TV na verzi Android 11 i pro aktuálně prodávané televizory modelových řad pro roky 2019 a 2020. Kompletní seznam modelů ještě není znám, ale zatím by mělo jít o řady TCL EP64/66/68/78 a TCLC715/815. Nová verze Android 11 by měla být k dispozici v druhé polovině roku 2021.

V nových televizorech (modelech pro rok 2021) se majitelé mají dočkat už nového Google TV. Naopak starší modely (2018 a dřívější) update už nedostanou. 

TCL-with-Google-TV.jpg

Co má Android 11 přinést? Podle Googlu bude systém rychlejší, bezpečnější a nabízí pokročilejší správu paměti. Má být lepší podpora HDMI-CEC, přidaný má být i tzv. Auto Low Latency Mode (či Game Mode), který televizoru pomocí HDMI pošle informaci, aby vypnul všechny postprocessingové efekty, které zvyšují input lag.

Android TV 11 již podporuje také funkci Play Instant dovolující spouštět aplikace ze Storu i bez jejich instalace. Přibyla také podpora pinů pro schvalování plateb místo hesla. Google též upravil softwarovou klávesnici Gboard TV, jejíž rozlišení prvků se mění podle vstupních formulářů, nabízí našeptávač a převod řeči na text. V češtině ale zatím dostupná není.

Zdroj: www.xda-developers.com, www.flatpanelshd.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud